The Championship: Kolejna zmiana lidera, 13 minut Kaźmierczaka

W sobotę w The Championship rozpoczęła się 11. kolejka, po której nastąpiła zmiana lidera. Birmingham City po remisie z Burnley straciło przodownictwo w lidze. Na pierwszą pozycję awansował zespół Wolverhampton Wanderers, który pokonał Coventry City. W barwach Derby County krótki występ zaliczył Przemysław Kaźmierczak.

Bartosz Zimkowski

Wolverhampton przegrało dwa ostatnie mecze i z tego powodu na pozycję lidera po dziesiątej kolejce awansowało Birmingham. Teraz Blues czekał ciężki, wyjazdowy mecz z Burnley. Gospodarze już po 25. minutach prowadzili 1:0 - gola zdobył Chris McCann. Birmingham wyrównało dopiero w 77. minucie, kiedy rezerwowy Cameron Jerome dał punkt Blues. On jednak nie wystarczył, by utrzymać fotel lidera.

Przełamało się bowiem Wolevrhampton. Wilki pokonały na Molineux Coventry City 2:1. Jednak to SkyBlues w szóstej minucie objęli prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Michael Misfud. Wydawało się, że podopieczni Micka McCarthy'ego nadal są w kryzysie. Ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównali, a w drugiej części spotkania zdobyli drugą bramkę i wygrali 2:1.

W barwach Derby County na boisku pojawił się Przemysław Kaźmierczak. Pomocnik Baranów zagrał jednak tylko 13 minut, a Derby wygrało na Pride Park z Plymouth Argyle 2:1. Zwycięstwo to pozwoliło awansować drużynie Paula Jewella na dziewiątą lokatę. Do strefy barażowej Derby traci tylko jeden punkt.

Na ławce rezerwowych znalazł się Bartosz Białkowski. Southampton podejmowało sąsiada z tabeli drużynę Watford. W barwach Szerszeni wciąż nie gra kontuzjowany Grzegorz Rasiak, ale te poradziłyby sobie bez niego. Watford wygrał aż 3:0, a bohaterem spotkania został Tamas Priskin, który zdobył dwie bramki dla gości.

Niespodziewanie przegrał trzeci zespół ligi - Reading. The Royals ulegli na Deepdale Preston North End 1:2. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Stephen Elliott, dla którego była to pierwsza bramka w nowych barwach. Elliott w sierpniu trafił do Preston z Wolverhampton.

W niedzielę zostanie zakończona jedenastka kolejka The Championship. Odbędzie się tylko jedno spotkanie, ale zapowiada się ono niezwykle interesująco. W derbach miasta Sheffield zagrają zespoły Wednesday oraz United.