WTA Vina del Mar: Dwie Polki w półfinałach debla!

Polskie tenisistki podbijają Vina del Mar! We środę w półfinale debla zameldowała się Klaudia Jans. Dzień później w jej ślady poszła Alicja Rosolska. Warszawianka w duecie z Ligą Dekmeijere pokonały rozstawioną z numerem 2. parę Bethanie Mattek/Iveta Benesova. W pojedynku o finał Polki staną po przeciwnych stronach siatki!

Beata Tarnowska

Mecze Polek w Vina del Mar mają to do siebie, że dostarczają mnóstwa emocji. Nie inaczej było we czwartek, gdy Ala Rosolska wraz z Ligą Dekmeijere stanęły do walki z drugą parą zawodów Mattek/ Benesova. Polka i Łotyszka nie były faworytkami spotkania, a mimo to stoczyły fascynującą walkę z wyżej notowanymi rywalki. Co więcej walka zakończyła się zwycięsko!

Rosolska i Dekmeijere przystąpiły do spotkania niesamowicie skoncentrowane. To one prowadziły przez większą część pierwszego seta, ale że własne podanie nie było atutem żadnej z par (po 3 przełamania) rywalkom udało się odrobić stratę breaków i doprowadzić do remisu po 5. Losy partii nie rozstrzygnęły się w dwóch kolejnych gemach i byliśmy świadkami tie-breaka. W nim bezdyskusyjną przewagę miała para polsko-łotewska, która pierwszy punkt pozwoliła rywalkom zdobyć dopiero przy stanie 6:0. Ostatecznie Ala i Liga triumfowały 7:2.

Gdy w trzecim gemie drugiego seta Rosolska/Dekmeijere przełamały serwis przeciwniczek wydawało się, że triumf w tym meczu jest na wyciągnięcie ręki. Przynajmniej na to wskazywała ich bardzo dobra gra. I choć Mattek i Benesova zdołały odrobić straty, to w dwunastym gemie widmo porażki mocno zajrzało im w oczy. Tym razem jeszcze wyszły obronną ręką, ale tie-break to ponownie popis reprezentantek Polski i Łotwy. Kolejnej piłki meczowej Amerykanka i Czeszka już nie wybroniły. Po godzinie i 32 minutach Ala Rosolska i Liga Dekmeijere zameldowały się w półfinale gry podwójnej.

Walka o finał zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem po drugiej stronie siatki stanie dotychczasowa, deblowa partnerka Ali - Klaudia Jans. Wspomagać ją będzie Ipek Senoglu. A nam pozostaje się cieszyć, bo bez względu na wynik tego meczu, jedna z Polek na pewno zagra w finale turnieju!

Wynik 1/4 finału gry podwójnej:

Alicja Rosolska/ Liga Dekmeijere (Polska/ Łotwa) - Bethanie Mattek/ Iveta Benesova (USA/ Czechy, 2) 7:6(2), 7:6(5)