Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Alpen lubi Komentarz

  A na których pozycjach Gwizdoń wyprowadzała polskie sztafety na Igrzyskach? W obu przypadkach była w czołówce. Także kolejna Grażyna pojechała dla beki na mroźne wakacje.

 • Alpen lubi Komentarz

  Nie wygrywa ale dalej biega na wysokim poziomie i co trzeba zaznaczyć nie ma "astmy" i najwazniejsze Justyna zdecyduje kiedy ma się wycofać a nie internetowi "znafcy".

 • Alpen lubi Komentarz

  Niezła wycieczka... Jesteś w stanie przejechać 30 km? Chyba palcem po mapie...

 • Alpen lubi Komentarz

  OŚWIADCZAM, że każda złotówka z moich marnych podatków wydana na Justynę Kowalczyk to zaje*ista inwestycja! ;D

 • Alpen lubi Komentarz

  Nie wygrała? Trudno. Przynajmniej powalczyła i dojechała do mety. Dziękuję Justynko za wszystkie miłe chwile które mi dostarczyłaś... Powodzenia w maratonach :)

 • Alpen lubi Komentarz

  Justyna była obrończynią tytułu i go nie obroniła, daj Boże nam więcej takich turystek na następnych Igrzyskach! ;)

 • Alpen lubi Komentarz

  A ja tam cały czas kibicuję Justynie. Abstrahując od polskich sportowców, gdyby wszyscy Polacy mieli tak profesjonalne i poważne podejście do swojej pracy jak Justyna bylibyśmy z pewnością potęgą gospodarczą, wiodącym narodem świata. Niestety nie jesteśmy i królujemy w pluciu w necie i dawaniu złotych rad z kanapy, ale za to medali nie przyznają. Justyna mimo, że najlepszą formę ma dawno za sobą dołączyła do elitarnego klubu polskich sportowców, którzy uzyskali na Igrzyskach stypendium za miejsce w czołowej ósemce, także jej wakacje w mroźnej Korei są umiarkowanie udane. Dziękuję Justyna za wszystkie biegi, w których wyszło i za te, w których nie wyszło, w tym ten dzisiejszy. Coś poszło nie tak, Justyna celowała w pierwszą szóstkę, a dobiegła czternasta. Zapewne narty, już na pierwszym podbiegu odstawała stopniowo od rywalki biegnącej przed nią. Tak mocno i wiernie jak Justynie kibicuję tylko Agnieszce Radwańskiej. Niestety, obie częściej niż kiedyś ulegają dziewczynom z krajów, gdzie myśli się kilkadziesiąt lat do przodu o sporcie. U nas myśli się do następnych wyborów. Wielkie brawa dla Marit, od dawna liczyłem na to, że pobije rekord Ole Einara i Dahliego, przejęła przodownictwo w klubie Bjoern. ;) Wygląda, jakby w ogóle nie przebiegła tych trzydziestu kilometrów, a ma przecież 38 lat, była w ciąży. Niesamowita. Astma astmą, ale należy jej oddać wielką klasę. Gratulacje dla Kristy. Wielka szkoda Teresy, taki błąd, mogłaby powalczyć o medal, a tak po krążek sięgnęła powszechnie lubiana Stina. Trudno, brawa i dla niej. ;) Ishida w dziesiątce brawo, szkoda Heidi. Haga rozczarowała.

 • Alpen lubi Komentarz

  Nie ukrywajmymy, ale w sportach zimowych jesteśmy w ciemnej d...e. Jak bobslejści czy saneczkarze mają rywalizować, jak ani torów, ani warunków (podobne warunki ma meksyk). Pamiętam jak kilka lat temu była wielka awantura, bo J. Kowalczyk się wściekła że na torze zarezerwowanym do treningów jakieś Janusze z dziećmi wyszli. No właśnie o to chodzi. Związkowcy przejadają kasę, a sportowcy rywalizują na poziomie amatorskim z krajami, gdzie ludzie śniegu na oczy nie widzą. Jedynym sportem zimowym, który ma profesjonalną ekipę to skoki narciarskie, ale to dzięki sukcesom sportowym Małysza znalazła się tam kasa, dzięki jego zaangażowaniu w struktury ta machina działa.
  Zatem nie oczekujmy wielkich sukcesów i wstrzymajmy się z ocenami. A ta zwyczajnie wybuchła, bo jakiś nakład pracy wniosła, a wszystko poszło się j...ć, a tu znajdzie się jakiś szczur kanapowy i będzie wylewał jakieś nadmiernie gorzkie uwagi.

 • Alpen lubi Komentarz

  Ważne , że mamy Apoloniusza , który ma młodziutką narzeczoną , przy której też jest młody .

 • Alpen lubi Komentarz

  Zamiast gadać o oczywistych oczywistościach, mógłby lepiej p. Szostak-Berda (sędzia FIS) wyjaśnić, dlaczego nie przerwano - rozgrywanego w anormalnych warunkach i zakończonego grubo po północy - konkursu skoków na mniejszym obiekcie.

 • Alpen napisał/a komentarz do "Jesteśmy sto lat za Niemcami, Norwegami czy Holendrami". Mocne słowa o sportach zimowych w Polsce

  Wiesz kiedy oddano tor łyżwiarski do użytku? 14 grudnia 2017. Nasi panczeniści ani razu nie trenowali na tym torze. Dobrze, że w ogóle powstał, ale Bródka, Niedźwiedzki i Bachleda-Curuś już z niej nie skorzystają, bo mają kończyć ze sportem po IO.

 • Alpen lubi Komentarz

  Ale brednie.
  Zapaść w polskich sportach zimowych "zawdzięczamy" stetryczałym działaczom przyspawanym do stołków w PZN, z Tajnerem na czele.

 • Alpen lubi Komentarz

  Hehe... Co za jełop...

 • Alpen lubi Komentarz

  I znowu Czesi czy Słowacy są powodem do wstydu dla nas, Polaków.... Te kraje nie skupiły się tylko na piłce, piłce i piłce, bo ile można jedną dyscypliną podbijać świat. Nie skupiły się też tylko na swoim hokeju, a ten mają na świetnym poziomie. Mając nie aż tak dużo gór skupili się na tym, co mogą u siebie robić i na co im pozwalają warunki. Czesi zainwestowali w biathlon a Słowacy w narciarstwo. Zbudowali bazę, zaplecze, poprosili zagranicę o poradę i pomoc, skorzystali ze wszystkich możliwości jakimi dysponowali i... mają nie wieczne nadzieje czy wiecznie uczących się zawodników ale mają MEDALE. Okazuje się, że można wychować mistrzów świata w dyscyplinach zimowych nie będąc krajem alpejskim (najlepszym wzorem jest tu rodzeństwo chorwackie Kostelić!) i można zajmować czołowe miejsca np. w slalomie, czy snowboardzie ćwicząc na Chopoku czy w swoich górach. No ale oni widzą coś więcej niż skoki i futbol. Poza tym, nasi sąsiedzi wymienili starych dziadów w swoich związkach na ludzi o lepszym sposobie myślenia, prężniejszych i lepiej rozumiejących co trzeba robić zamiast się mądrzyć w TV i pierdzieć w stołki. Nagle się okazało, że czescy i słowaccy narciarze i narciarki trafiają do TOP TEN w PŚ czy MŚ (Zampa, Zuzulova itd). My podobno mamy tradycje w narciarstwie, ale widocznie leniwi działacze wolą u nas karmić wszystkich opowieściami o tradycjach, z których zresztą gó...o wynika dla dzisiejszego sportu, niż wziąć się do roboty... Wystarczy posłuchać wywiadu ze starym Bachledą -Curusiem..... Nigdy nie dorównamy sąsiadom, bo nie mamy ludzi czynu. Dopóki Tajnerstwo będzie pompowało wszystko na skoki, nic się nie zmieni. U nas np. w snowboardzie od dawna tylko po Marczułajtis jedynie Ligoccy a tak to nędza. a w dyscyplinach snowboardowych dobrzy są nawet Rosjanie i Ukraińcy. Po Kowalczyk kto ma biegać na światowym poziomie? I gdzie ma trenować, jak w Zakopanem nie umieją tras przygotować??? U nas się górale żrą albo patrzą własnej korzyści, albo mamy afery czy jakiś Kłusak, który jest słabiutki, ma większe czy mniejsze prawo jechać na olimpiadę. Większy pożytek by był dla takich, jakby im zagwarantować odpowiednią ilość treningów z dobrym trenerem w sezonie a nie wysyłać na olimpiadę po to, żeby zajęli 65 miejsce...
  Nikomu nie zależy żeby to dziadostwo wreszcie zmienić i dać kopa w d...ę paru betonowym ludzikom.

 • Alpen lubi Komentarz

  Ciebie o zdanie nikt nie pyta

 • Alpen lubi Komentarz

  Panowie dziennikarze, najpierw Wy przestańcie dmuchać balony. Kto rozpętał medialną burzę medalową jak nie Wy...? Ludzie tylko podchwycili to co WY napompowaliście. A teraz czują się zawiedzeni.

 • Alpen lubi Komentarz

  To nie wina sportowców, tylko prezesów i sztabów związków dyscyplin zimowych. Ile się można grzać przy ogniu sukcesów skoczków narciarskich jednocześnie zaniedbując i nie zwracają uwagi na inne dyscypliny? Taki "wstrząs" jest potrzebny. Czym prędzej muszą nastąpić zmiany w tych związkach na rzecz ludzi z wizją, inwestujących w szkolenie dzieci i młodzieży.

 • Alpen lubi Komentarz

  Spójrzmy prawdzie w oczy. Na zimowych igrzyskach nie istniejemy i nie będziemy istnieć. Nasi sportowcy zimowi nie mają gdzie trenować. Mamy 2 skocznie i tor dla łyżwiarzy szybkich i short tracków który został oddany do użytku w 2017. Biegi narciarskie / Biathlon można uprawiać tylko w zimie a latem biegać. Strzelanie ćwiczyć na strzelnicy ale dodajmy do tego zmęczenie przez bieganie. Bo stać w miejscu na strzelnicy i strzelać bez zmęczenia to każdy głupi umie. Nie ma takiego obieku w Polsce, żeby taki kondycyjny trening zrobić. Bobsleje, curlig, saneczkarstwo, skeleton to szkoda wspominać bo tu już całkowicie nie mają gdzie. Łyżwiarstwo figurowe tu nie ma chyba motywacji i trenerów choć obiektów jest tyle ile kot napłakał, a jak już są to ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Hokey nie ma drużyny bo i popularność tego sportu mała. Snowboard to sport dla ludzi co mają kase. Kombinacja norweska ciężka konkurencja i zainteresowanie małe, a do tego trzeba być dobrze wyszkolonym w kilku konkurencjach. Narciarstwo alpejskie w Polsce ciężko uprawiać bo góry za małe. Więc potrzebna kasa na wyjazdy. Niestety ale tu zimowi zawsze będą mieć pod górke, to nie jest letnia olimpiada. Choć jak oglądałem popisy naszych sportowców, to w 2 wypadkach nie mogłem uwierzyć co słysze. 1. Zapomnieć o masce do zjazdu.
  2. Po biegu narciarkim w wywiadzie zwalać winne na to że jest zimno.

 • Alpen lubi Komentarz

  Wyniki sportowców są świetne, to dobitnie pokazuje że ludzie ze związków sportowych powinni zarabiac więcej. To głównie ich sukces.

 • Alpen lubi Komentarz

  Otóż to! Wygodnisie i cwaniaczki ze związków sportowych nigdy krzywdy sobie nie zrobią. Oni nie jedzą i nie śpią jak sportowcy, oni często mają lepsze hotele, większe wygody i żarcie oraz "fundusz reprezentacyjny". Tylko że efektem tego ich wygodnictwa jest głównie słaby wynik finansowy danego związku a potem i wyniki sportowe. Dlaczego? A dlatego że te dziady przejadają tę kasę, która mogłaby być lepiej wydana na rozwój sportowy i infrastrukturę. Dla przykładu kilometrówki- działacze z PZM, wsiadają do jednego auta i jadąc w delegację (na wyżerkę czy nasiadówy a przy okazji na jakieś zawody...) każdy bierze osobną, swoją kilometrówkę. A zatem wydatek na paliwo jest jeden, ale "diety" aż trzy. W dodatku bywało nie raz, że tych łajz było na jakichś ME czy MŚ więcej niż...zawodników. Niech mi ktoś pokaże, udowodni, jak potem budżet związku ma pozwalać na jakikolwiek postęp sportowy??? Oni przepiep..ają forsę a potem gadają że "na to nie ma pieniędzy, na tamto też nie ma pieniędzy". Ale na nich pieniądze zawsze są! Albo takie zagrywki- przy wódzie zapadają decyzje którego kolesia wysłać i gdzie wysłać jak najdalej, żeby kilometrówka była jak największa. Potem organizatorzy zawodów muszą brać jakiegoś typa z drugiego końca kraju, żeby mieć funkcyjnego "z urzędu". A de facto z koleżeńskiego, sitwiarskiego nadania. Tak to często wygląda. Beton i komuna, przechowalnia starego dziadostwa a nie prężne federacje sportowe! To dziadostwo się nie zmieni prędko, bo starzy trzymają stołki i sznurki a potem wsadzają swoich ludzi, którzy realizują stary system, zamiast ten syf mafijny wreszcie unowocześnić i zreformować.

 • Alpen lubi Komentarz

  Mister Tajner i reszta "ciepłych" telewizyjnych poklaskowców...Chyba czas już mija..Ileż można jechać na plecach Małysza,Stocha czy Justyny...Kiedy wychowaliśmy dobrego alpejczyka?...Ja pamiętam jak dziś siotry Tlałki,tylko że to było już przedwczoraj!...

 • Alpen lubi Komentarz

  Przykre, ale prawdziwe. Wiekszosc Polakow, nie zrobi sklonu w przod, nie biega, nie jeździ, w nic nie gra, sport jest dla nich przykroscia, zwalniany przez rodzicow z lekcji wf-u, rosnie na kanapowego nieudacznika, interesuje go tylko, ile za jaka dyscyplinę placa. Bezwzgledny, zakompleksiony i zazdrosny, chciałby, ale nie może (i nie chce).Wytyka brak sukcesu, ale sam palcem nie kiwnie, bo i po co, szkoda energii.

 • Alpen lubi Komentarz

  JAK NA RAZIE NAJBARDZIEJ Z OLIMPIADY PODOBAŁO MI SIĘ POWIEDZENIE REDAKTORA W STUDIO " GUZIK Z NĘDZĄ PO MEDAL PĘDZĄ "

 • Alpen lubi Komentarz

  BOSKIE ZYCIE VIPA. Kiedy jezdzilem na zawody ME z nami zawsze jezdzil przedstawiciel Zwiazku( lat 82 ). Mial bilet ryczaltowy na samolot , a jezdzil z nami autem.On w hotelu ,ja w namiocie,On dieta i kolacje dla Vipow a ja rosolki wcinalem.Tak sie wlasnie dzieje w Zwiazkach.Najpierw trzeba skonczyc z PATOLOGIA , a wyniki same przyjda.

 • Alpen lubi Komentarz

  Nie masz o tym pojęcia. Kasa zainwestowana w sportowca w Niemczech jest 26 razy większa niż w Polsce.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

stary kibic

Przypominam, że jutro drugi weekend w LŚ i typujemy swoje wyniki:
http://www.sportowefak...wie-week-2
Typujemy w kolejności jak w opisie:
1-2. Wynik - zwycięzca
3. Wynik ostatniego seta
4. Bonus - różnica punktów w 1 secie i dla kogo.
Meczów jest tak wiele, że punktacja będzie rotować do samego końca :) dzięki czemu zabawa będzie z emocjami.
Zachęcam do udziału, bo dołączają nowi chętni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.