memoo - komentarze

 • memoo napisał/a komentarz do Jak dbać o kibica i walczyć o frekwencję? Stal przykładem dla całej ligi

  Jak przyjeżdżają na zakupy, do pracy lub do kina to dobrze, ale na żużel to już źle? Może sprawdźmy ilu mieszkańców z innych miejscowości zawitało na Dni Gorzowa, Reggae nad Wartą albo do Jazz Klubu. Może niech płacą dodatkowo za te imprezy, albo trzeba będzie też z nich zrezygnować bo nie są dla gorzowian. Mur postawmy.
  Dobrze, ze gorzowianie nie jeżdżą na imprezy do Szczecina, Poznania czy Wrocławia bo przecież to nie dla nas je robią.

 • memoo napisał/a komentarz do Jak dbać o kibica i walczyć o frekwencję? Stal przykładem dla całej ligi

  To kibic wybiera klub a nie odwrotnie. Klub, który nie umie przyciągnąć kibica nie będzie miał sponsora - proste.

 • memoo napisał/a komentarz do Jak dbać o kibica i walczyć o frekwencję? Stal przykładem dla całej ligi

  Lokalizacja i frekwencja robią swoje. Na stadion można dojechać tylko z jednej strony i to wąskimi uliczkami tego nie zmienisz (trzeba most dobudować). Jeżeli np. na stadion wchodzi 2-3 tys. kibiców więcej niż na innym stadionie to automatycznie jest to kilkaset aut więcej. Też mnie to denerwuje, zwłaszcza że mecze często kończą się w niedziele wieczorem i rano trzeba do pracy, ale pole manewru w tej sytuacji małe dla klubu.
  Bardziej winię tu miasto, które zamiast organizować jakiś logiczny parking na największe imprezy sportowe w regionie, jeszcze go zmniejszyło. Chodzi mi o parking przy Hali Targowej - 1/3 parkingu została ogrodzona na stragany i w niedziele jest zamknięta i stoi pusta (kibice za to szukają miejsca "po krzakach").
  Główny sponsor klubu, właściciel galerii handlowej też zamyka kilkupoziomowy parking na mecze. Można by dopłacić 1 zł. do biletu i z tych parkingów dojechać komunikacją zamówioną przez klub. Przejście tych 1,5 km. bez komunikacji też nie zajmuje dłużej niż 20 min.
  Coś faktycznie można by zadziałać, ale klub sam nic nie zrobi.

 • memoo napisał/a komentarz do Peter Kildemand nowym zawodnikiem Włókniarza!

  Wybaczcie, ale ja to widzę średnio z takim składem, na papierze oczywiście. Tarnów wychodzi mniej więcej na zero (porównując składy do zeszłego roku) a Włókniarz zamienił Sajfudinowa na Kildemanda czyli na minus. Reszta drużyn się wzmocniła i to mocno. Zielona (Dawidson-/Łoktajew+), Toruń wiadomo, Gorzów (Nermark-, Hlib-/Zagar+, Sundstroem+), Leszno (Lingren-/Pedersen+?), Wrocław (Ljung-/Janowski+?). Gdańska na razie nie ma co komentować.