GRZECHO77 - lubi

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  @belmo ponoć Wybrzeże trafiło jakiś frajerów, słyszałeś coś o tym? :)

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Dobrze,że kobit nie było bo znowu maskę miał by oklepaną.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  @Złoty Bogdan: tuż za Wisłą

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Zastanawiam się co jest nie tak z młodszym Dujszebajewem.
  Dużo się mówiło że talent większy od Alexa. Czyli co? Nie pracuje nad sobą? Pogłoski o jego talencie są zbyt przesadzone? Czy może po prostu nie nadaje się do gry na wysokim poziomie?
  Chcieli zrobić z niego środkowego. Ok tylko on jest zbyt "niewymiarowy" na tę pozycję. Zbyt wolny. Jedyna pozycja dla niego to lewe pół ale tam trzeba też mieć zmysł i kopyto w łapie. A nie widzę w nim ani bombardiera typu Ilić ani kogoś pokroju Michała Jureckiego.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  nogi już wie jak się podstawia,wie jak się szkoli zawodników żeby za wszelką cenę osiągać wynik - zobaczymy jak mu w Kaliszu się uda.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Wybór słabiutkiego Fernandeza (jednego z najsłabszych zawodników Vive wraz z Turkiem) to jakiś żart. Tak samo zastanawia wybór Wolfa. Ok. Bramkarzem jest świetnym i udowodnił to w meczach LM, ale w lidze polskiej grał mało, bardzo mało. Moim zdaniem, Galia zasłużył na wybór bramkarza sezonu.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Jedyna słuszna decyzja. Nie rozumiem przytyków ludzi z Płocka o zielonym stoliku. Rozumiem że Wisła miała szansę w finale jednak jeden dwumecz między zainteresowanymi zespołami już się odbył w którym zdecydowanie lepsza była drużyna z Kielc. W dwumeczu wynik Wisła 47: 55 Vive. Kibice Wisły przed meczem w Kielcach mocno argumentowali miejsce w tabeli. Teraz tabela wygląda jak wygląda i miejsca zostały rozdane. Co do spadków to nie jest taka prosta sprawa jak z miejscami. Jedyny słuszny kierunek to powiększanie ligi na sezon i więcej spadków w przyszłym roku. Potrzeba silnych ośrodków sportowych. Jeśli Tarnów by spadł to cały klub mógłby upaść. A widać że klimat na ręczna mają.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  @warjato: A kto Twoim zdaniem, jest lepszy od Krajka z polskich zawodników? Kto wnosi tyle do gry co Krajek, zarówno w obronie, jak i w ataku. Podkreślam chodzi mi o grę w obronie. Krajek w tym sezonie grał w obronie rewelacyjnie. Facet z ja.ami, charyzmą. Drugim takim jest Jachlewski. Poza nim nie widzę drugiego takiego.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Mieszkali tyle lat w Kielcach i nagle... rodzinka postanowiła, że opuszcza Kielce. Nie wiem kim jest małżonka, ale strzelam, że pensja Jachlewskiego to główne źródło utrzymania rodziny Jachlewskich. Zmieszany Jachlewski, wydukał, że w sumie to chciałby grać w Kielcach ale woli jechać za rodziną. Przecież brak tu jakiejkolwiek logiki.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  OFICJALNIE: Koniec sezonu i znamy rozstrzygnięcia:
  1.MP PGE VIVE KIELCE
  2.ORLEN WISŁA PŁOCK
  3.GÓRNIK ZABRZE

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Nie ma sensu nic dogrywać. Tabela tak się ułożyła, że wszystko jest jasne. Pierwsze trzy miejsca są pewne i tu nic się nie zmieni - rozdać medale. Na dole też wszystko jasne. Spadek Tarnów i nic tutaj się nie zmieni. Ewentualne baraże Gdańsk, ale pewnie aż 2 zespołów z I ligi zdolnych do gry w Superlidze nie będzie i nie będzie kiedy zagrać barażów. Poza tym w dwóch ostatnich kolejkach na miejsce barażowe teoretycznie mogą zająć 4 zespoły, więc trzeba dać sobie z nimi spokój. Pozostałe miejsca są bez znaczenia. Jedyne słuszne rozwiązanie w tej sytuacji.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Jakiś czas temu czytałem, że Niemcy raz w miesiącu spotykali się na krótkie zgrupowania. My dzisiaj, mając dużą część kadry w Polsce (Olejniczak, Dawydzik, Przybylski, Pilitowski, Kondratiuk, Sićko, Łangowski, Jarosiewicz, Moryto, Czuwara, Krajewski, do tego pewnie niebawem Daszek i T. Gębala) też powinniśmy tak zaplanować terminarz PGNiG Superligi 2020/21, by wygospodarować czas na kilka zgrupowań extra, bo po prostu ich potrzebujemy. Tego oczekiwałbym od trenera, ZPRP i zarządu superligi, bo wszyscy jadą na tym samym wózku i sukces reprezentacji jest największą dźwignią dyscypliny.---

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Mecz, jak na nasze obecne możliwości, bardzo dobry i pokazujący progres, a co za tym idzie wystawiający dobrą ocenę trenerowi. W tym sensie nie rozumiem krytyki w jego kierunku.
  Ale mówienie, że byliśmy blisko, to nadużycie. Jedyne nasze prowadzenie to chyba 1:0, potem mecz był pod kontrolą Słoweńców, którzy mimo naszej solidnej postawy byli wyraźnie lepsi.
  Na plus wszyscy skrzydłowi, szczególnie Krajewski, który dawał impuls do walki i gryzł parkiet. Trzeba mu przyznać, że to jest taki charakter, jakiego oczekiwać powinniśmy od pozostałych. Nieźle Moryto, dobrze też wszedł Dawydzik. Fajnie, że ciąg na bramkę ma Sićko - brakuje nam armat i musimy ryzykować, rzucać. Ktoś musi brać na siebie odpowiedzialność i trochę tego zabrakło u Łangowskiego. Kondratiuk w drugiej połowie narobił trochę wiatru, ale zdecydowanie lepiej wypadł Pilot. Majdziński zdobył tylko jedną bramkę, miał więcej strat, ale podobnie jak Sićko - szarpał, próbował - ktoś musi i dobrze, że brał na siebie ten ciężar. Moim zdaniem na jego występ też na plus, choć statystyki temu przeczą. Syprzak nawet potrafił się urwać, ale rozgrywający nie podejmują ryzyka gry z nim, nie widzą go. A gdy raz dostał niezłą piłkę, to jej jednak nie chwycił. Mimo wszystko połowę naszego składu ciężko ocenić.
  Ważne, że jako zespół zagraliśmy nieźle. Gdzie są rezerwy? Moim zdaniem ciągle brak odpowiedniej agresji w obronie. Chrapkowski, mimo że najbardziej doświadczony, wygląda na nasze najsłabsze ogniwo. Jest zagubiony, taki "elektryczny". Nie wiem gdzie podział się Chrapek z Kielc czy jeszcze wcześniej z Płocka, kiedy w pojedynkę w finale ograł VIVE. No i przy słabej obronie fatalnie wypadła też bramka. Wszyscy uważaliśmy, że to nasz mocny punkt, ale nasi bramkarze odbili pewnie ze 3-4 piłki. Nawet bez pomocy obrony powinno być lepiej, a z taką postawą z tyłu nawet ze Szwajcarami nie powalczymy.
  Reasumując - może i wiele nam brakuje, ale pierwszy raz od bardzo, bardzo dawna dobrze oglądało się naszą drużynę i możemy być chyba z chłopaków dumni. Jako zespół wypadliśmy dobrze i oby tak dalej, niezależnie od wyników.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Nie ma to jak komentarz eksperta. Najlepiej jakby po szybkich mistrzostwach ty bys sie szybko rozstala z dodawaniem komentarzy ;)

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Co do komentarza Iwony, no to wiecie jak jest ...przecież ona ma swojego pracodawcę i musi komentować zgodnie z oczekiwaniami. Myślę, że za bardzo nikt nie oczekuje rzeczowego, fachowego głosu wytykajacego błędy, pomyłki, odległość do handballowej Europy. Ma być balonik, pomka na chodzić i tyle. Komentarz ku pokrzepieniu serc, jak najbardziej wskazany, bo inaczej większość niedzielnych kibiców nie mających zbyt dużego pojęcia o taktyce czy nawet handballu jako takim, nie usiądzie nam przed tv.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Myślałem, że "polityki transferowej" Orlen Wisełki nikt nie przebije, ale wtedy wchodzi Witaszek, cały na biało :)

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Czego część z Was w ogóle oczekuje od polskiej reprezentacji w piłce ręcznej. Od kilku lat wiemy, że nie ma drużyny, na miarę średniaka. Ustaliliśmy już sobie wszyscy razem, że zaniedbano szkolenie i nasze grupy młodzieżowe nie są w stanie rywalizować na tym średnim choćby poziomie. Wszyscy wiemy, że 'leśne dziadki do domu" i Marek Panas na prezesa.
  Jeśli mamy tę świadomość już od dawna, to skąd te krótkoterminowe oczekiwania, jakoby czarodziejska różdżka zmieni 15-20 lat zaniedbań? Po co komu ta uliczna manifestacja "nie ma niczego i niczego nie będzie". Trzeba uzbroić się w cierpliwość, wreszcie komuś zaufać i czerpać przyjemność z merytorycznych dyskusji. Prawda jest taka, że póki co oczekiwań wyników mieć nie możemy, bo nie ma do tego żadnych rozsądnych podstaw. Jedyne co, to możemy wymagać progresu i ja ten progres zauważyłem. Kilka przestojów wynikających z niezrozumienia, słabej momentami skuteczności nie może zaciemnić obrazu odbicia się tej reprezentacji od dna.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  Proszę Was.. MACIE ZA DUŻE WYMAGANIA DO OBECNEJ SYTUACJI. Niedźwiedź nie jest Szpakowskim(którego bardzo lubię, inni mają zastrzeżenia kwestia gustu). Co do składu personalnego. Gramy tym co cała Polska dała plus Ci co chcą w kadrze grać. Wartością dodaną byliby Jurecki, Jachlewski, Jurkiewicz, Mauer jednak trener Rombel musi grać tym co ma. Gra w ataku i obronie (widziałem w całości tylko drugi turniej sparingowy) na tyle zmian osobowych można powiedzieć, że się klei. Trzeba podkreślić zmiany osobowe bo ich było dużo! To są sparingi! Myślę, ze mogło być gorzej. I tutaj nie zgadzam się ze słowami, że nie gramy z trenerem. Parę nazwisk Rombel wypromował, z paru nazwisk nie potrafi JESZCZE(mam nadzieję) skorzystać i to jest np. Syprzak, który musi dostać odpowiednią piłkę. Na parę nazwisk jest po prostu skazany, inaczej musiałby szukać bardzo daleko. Trener nawet najlepszy nie sprawi, że nagle zawodnik będzie rzucał czy podawał kreatywnie z dobrą skutecznością. Przy wyniku drużynowym muszą pomóc zawodnicy. Zawodnicy muszą potrafić zrealizować założenia trenera, czy oni to potrafią? Wątpię. Czeka nas dużo pracy.

 • GRZECHO77 lubi Komentarz

  @SteguArenaOpole:
  Wymień z nazwiska zawodników, których uważasz że brakuje w tej kadrze, a nie są kontuzjowani.