Beniaminek przyjeżdża do Białegostoku - zapowiedź meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Jagiellonia w piątek po raz drugi w tym sezonie zmierzy się z Lechią Gdańsk, tym razem w spotkaniu ligowym. Pierwsze tegoroczne starcie obu ekip miało miejsce w 1/16 finału Pucharu Polski w Gdańsku. Jaga wygrała wówczas 1:0, po bramce zdobytej w ostatniej minucie doliczonego czasu gry przez Pawła Zawistowskiego.

Tomasz Kozioł

Obie drużyny z biegiem trwającego sezonu rozkręcają się, choć Jagiellonia wydaje się robić to wolniej. W poprzedniej kolejce Lechia pokonała na własnym boisku dołującego w tym sezonie Górnika Zabrze 1:0 po bramce Macieja Rogalskiego. Biało-zieloni w drugiej połowie, mimo że przeżywali oblężenie własnej bramki, dowieźli do końca prowadzenie i zgarnęli trzy punkty.

Jagiellonia natomiast malutkimi kroczkami dokłada punkt do punktu. Ostatnie trzy mecze żółto-czerwonych zakończyły się remisami, a łączny dorobek Jagi po dziewięciu kolejkach to siedem oczek, co klasyfikuje podopiecznych Michała Probierza na trzynastym miejscu w ekstraklasie. W miniony piątek Jagiellonia podzieliła się punktami z Odrą Wodzisław (1:1). Białostocczanie pierwszą bramkę stracili po błędzie Thiago Rangela Cionka, który został zmieniony już w 25. minucie. Wydaje się więc, że Brazylijczyka zabraknie w wyjściowym składzie drużyny z Podlasia, tym bardziej, że wprowadzony za niego Damir Kojasević wprowadził dużo ożywienia w gę Jagiellonii i był najlepszym zawodnikiem żółto-czerwonych w spotkaniu z Odrą. W związku z tą zmianą na pozycję stopera powinien powrócić Pavol Stano. - Nasza gra już wygląda lepiej niż na początku sezonu. Oczywiście o meczu z Odrą można powiedzieć, że szczęśliwie zremisowaliśmy, ale już starcie ze Śląskiem powinniśmy wygrać - powiedział Gazecie Wyborczej Robert Szczot, pomocnik Jagiellonii. - Staramy się nie podchodzić do meczu z Lechią, jakby to było spotkanie o życie, bo taka presja jest niepotrzebna. Chociaż oczywiście mamy świadomość, że tych punktów nie zdobyliśmy za wiele. Dlatego też z Lechią musimy wywalczyć trzy oczka, a na pewno jesteśmy w stanie tego dokonać - dodaje.

Jagiellonia przystąpi do meczu z Lechią osłabiona, bowiem zabraknie kontuzjowanych Dariusza Jareckiego i Hermesa. Mimo absencji tych dwóch zawodników, żółto-czerwoni zapowiadają, że od spotkania z Lechią zaczną piąć się w górę tabeli.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk / pt 23.10.2008 godz. 20:00

Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Lech - Lewczuk, Skerla, Stano, Król - Szczot, Matuszek, Zawistowski, Kojasević - Pesir, Tumicz.

Lechia Gdańsk: Bąk - Starosta, Wołąkiewicz, Manuszewski, Kosznik, Rogalski, Trałka, Piątek, Wiśniewski, Buzała, Kowalczyk.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).