Mistrzostwa Słowenii: Dwa złote medale Roberta Kranjca

W miniony weekend rozegrano zawody o tytuł mistrza Słowenii w skokach narciarskich. Zawodnicy oraz zawodniczki rywalizowali w Kranj na obiekcie K105. Po skokach na 113,5 oraz 99,5 metra zwyciężył reprezentant miejscowego klubu Triglav Kranj - Robert Kranjec.

Monika Szandała

Po skokach na 113,5 oraz 99,5 metra zwyciężył reprezentant miejscowego klubu Triglav Kranj - Robert Kranjec. Drugi był Mitja Mežnar, który powrócił do rywalizacji po kontuzji, której nabawił się podczas zawodów Letniej Grand Prix w Pragelato. Na najniższym stopniu podium stanął Jure Sinkovec, który w swoich próbach uzyskał 105,5 i 102 metry.

Pozycje tuż za podium zajęli doświadczeni zawodnicy - Primoz Pikl oraz Jernej Damjan. Ex aequo 6. miejsce zajęli 20-letni Robert Hrgota oraz mało znany Tomaz Naglic, który do tej pory startował głównie w zawodach rangi Alpen Cup i FIS Race.

Zdecydowanie zawiodła legenda słoweńskich skoków - Primoz Peterka, który w Kranj był dopiero 13. Słabo spisał się także Matic Kramaršič. Młody Słoweniec ostatecznie był 19.

W kategorii kobiet zwyciężyła Maja Vtič. Na podium stanęły także Eva Logar oraz Manja Pograjc.

W zawodach drużynowych zwyciężyła ekipa klubu Triglav Kranj I, w składzie której znaleźli się Jure Bogataj, Robert Kranjec, Rok Urbanc oraz Primoz Peterka. Zawodnicy zgromadzili na koncie 961,1 punktu i wyprzedzili drużyny SSK Costella Ilirija oraz NSK Tržič-Trifix.