ME: Wysokie zwycięstwo Ruchu

Wysokim zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz 10. kolejki Młodej Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów a Piastem Gliwice. Niebiescy triumfowali 4:1 po golach Daniela Ferugi, Michała Haftkowskiego, Mariusza Korzeniowskiego oraz Remigiusza Jezierskiego. Honorową bramkę dla gości uzyskał Daniel Iwan. Na początku drugiej połowy gliwiczanie mogli doprowadzić do wyrównania, lecz Krzysztof Kukulski przestrzelił rzut karny, trafiając w poprzeczkę.

4:1 - Jezierski 90'

W 50. minucie meczu Krzysztof Kukulski (Piast) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

Ruch Chorzów: Struski - Babiarz, Szczypior, Kieruzel, Nykiel (65' Urbański), Feruga (46' Korzeniowski), Mizgajski, Lesik (84' Czaicki), Balaz (46' Szubert), Flis (68' Haftkowski), Sobczak (46' Jezierski).

Piast Gliwice: Ponichtera - Chylaszek (46' Szczyrba), Widuch (46' Koczon), Wróbel (46' Kukulski), Burda, Cetera, Drobionka, Grolik, Iwan, Sienkiewicz (86' Pabiniak), Wazelin (55' Gładkowski).