Derby dla gospodarzy - relacja z meczu Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Siarka Tarnobrzeg

W siódmej rundzie rozgrywek pierwszej ligi koszykarze Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno pokonali we własnej hali zespół Siarki Tarnobrzeg. Dla krośnian było to szóste zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Dawid Cysarz

Początek pojedynku należał do gości. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Piotr Pluta, jednak kolejne sześć "oczek" rzucili tarnobrzeżanie. W czwartej minucie sędziowie po raz pierwszy w tym meczu odgwizdali niesportowy faul, który popełnił Grzegorz Ożóg. Po początkowej przewadze Siarki, gra się wyrównała. Dopiero w szóstej minucie w zespole gości na boisku pojawił się najlepszy zawodnik ligi - Piotr Miś. Końcówka kwarty należała do Dariusza Oczkowicza. Krośnieński zawodnik zdobył pięć "oczek" i wyprowadził drużynę na dwupunktowe prowadzenie.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od "trójki" Andrzeja Peciaka. Jednak w dalszej części gry podopieczni Zbigniewa Pyszniaka systematycznie odrabiali straty i w połowie kwarty wyszli na minimalne prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy przypomniał o sobie Dariusz Oczkowicz, który rzucił pięć "oczek" i to krośnianie do przerwy utrzymali przewagę z pierwszej kwarty.

Po zmianie stron gra się zaostrzyła. Już w czwartej minucie obie drużyny zanotowały po pięć fauli. Po udanym początku - głównie za sprawą celnych rzutów osobistych Piotra Misia - na sześciopunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy z Tarnobrzega. Jednak w odpowiedzi skuteczne akcje przeprowadzili Marcin Salamonik, Michał Musijowski oraz dwukrotnie Dariusz Oczkowicz, i krośnianie ponownie objęli prowadzenie. W piątej minucie tej odsłony techniczny faul popełnił Michał Baran. Końcówka kwarty należała do gospodarzy, którzy przed ostatnią częścią spotkania prowadzili 56:47.

Już w trzydziestej sekundzie czwartej odsłony, piąte przewinienie popełnił Piotr Miś i musiał opuścić boisko. Kilka minut później z tego samego powodu na ławce rezerwowych usiedli Michał Baran i Segiusz Prażmo. W tej kwarcie sędziowie odgwizdali również techniczny faul Dariusz Oczkowicza i ponownie niesportowe przewinienie Barana. Początek czwartej części meczu był wyrównany, a krośnianie swoją przewagę powiększyli w piątej minucie, gdy zdobyli sześć punktów. W czwartej kwarcie, pięciokrotnie na linii rzutów wolnych stawał Przemysław Hajnsz, który w ten sposób zdobył pięć "oczek". Końcówkę zdominowali gospodarze, którzy ostatecznie pokonali zespół Siarki Tarnobrzeg 73:59.

Po spotkaniu przedstawiciele obu zespołów narzekali na pracę sędziów. Gra była często przerywana, a w całym pojedynku arbitrzy odgwizdali pięćdziesiąt trzy faule.

W zespole Mariusza Zamirskiego na wyróżnienie zasługuję Dariusz Oczkowicz - zdobywca dwudziestu ośmiu punktów. Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się Marcin Salamonik i Piotr Pluta. Dla gospodarzy były to pierwsze w tym sezonie derby Podkarpacia. Krośnianie wygrali szósty mecz w tegorocznych rozgrywkach.

Dla drużyny z Tarnobrzega najwięcej punktów rzucił Krzysztof Zych. Tylko osiemnaście minut na boisku spędził Piotr Miś, który w tym czasie zdążył zdobyć osiem "oczek" i zanotować siedem zbiórek. Tarnobrzeżanie ponieśli porażkę po serii trzech zwycięstw z rzędu.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Siarka Tarnobrzeg 73:59 (15:13, 14:14, 27:20, 17:12)

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno: D. Oczkowicz 28 (4x3), M. Salamonik 10 (1x3), P. Hajnsz 9, P. Pluta 8, K. Kalinowski 6, M. Musijowski 5 (1x3), A. Peciak 3 (1x3), R. Stolarek 2, G. Ożóg 2, B. Bal 0, Ł. Puścizna 0, G. Sołtysiak 0.

Siarka Tarnobrzeg: K. Zych 17, M. Marciniak 10 (1x3), P. Miś 8, M. Baran 8, S. Prażmo 5, M. Woźniak 4, M. Szczytyński 4, M. Wójcik 2, B. Krupa 1, K. Uriasz 0, D. Krakowiak 0, P. Bąk 0.