Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Puchar Niemiec. DFB o rzucie karnym dla Bayernu: "Decyzja była nieprawidłowa"

  To jest piłka, to się zdarza, za dużo jest tych insynuacji że wszystko jest ustawione, ale też za duzo jest pomyłek. Kto nie widział niech obejrzy sobie nagranie meczu z perspektywy sędziego, sędzia trzyma w ryzach cały mecz, organizacje, tempo, to jest wręcz dyrygent całego meczu. To nie tylko decyzje. Dzisiejsza piłka jest tak precyzyjna i szybka, że nie ma szans prowadzić spotkania i przy tym mieć wszędzie oczy i wyłapywać wszystkie przewinienia. Uważam że sędzia główny powinien podejmować decyzje tak jak w całej historii to się odbywało i nie będąc pewnym decyzji wzywać var i - tu najważniejsze - zostawić decyzję sędziemu varowemu ( bądź np. 3osobowe gremium siedziące na stanowisku var, to bez większego znaczenia ) który w momencie wezwania var staje się głównym i jedynym decydentem. Ponadto sędzia varowy ma prawo cofnięcia gry w jakimś ustalonym czasie w przypadku stwierdzenia błędnej decyzji głównego np. poprzez kontynuację gry mimo przekroczenia piłki poza obrys wyznaczony do gry bądź faulu na zawodniku przeciwnika w obrębie własnego pola karnego. Sędzia skupia się na panowaniu nad piłkarzami, szybkim wznawianiu gry oraz wyłapywaniu błędów tkwiąc w przeświadczeniu o asyście i współpracy z varowym który odpowiada bezpośrednio za swoje decyzję zwalniając arbitra głównego z konieczności przerywania meczu oraz z zamieszania na boisku wynikającego z natury technicznej obsługi systemu var. Obrazując chodzi o takie auto casco dla głównego odnośnie kluczowych dla meczu decyzji co usprawnia mecz, zwiększa poprawność decyzji oraz ogranicza presję werbalną zawodników na arbitrze ze względu na bezcelowość zachowania piłkarzy wynikającą z przekazania decyzji sędziemu varowemu nie będącemu w bezpośrednim kontakcie z zawodnikami do czasu zakończenia spotkania przez sędziego głównego.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Mariusz Czerkawski mówi o pieniądzach dla Roberta Kubicy. "Za nie można by uratować kilka dyscyplin"

  Po trupach do celu ? Dobre sobie, dzieciaki, nie rozumiecie biznesu. Orlen zwietrzył dobry biznes i gigantyczną promocję. Nawet w przypadku braku sukcesów i tak Orlen już "dał nam Kubicę" a gdyby się okazało że Robert + Williams = wyniki - to by była żyła złota niespotykana wcześniej w polskim sporcie.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Mariusz Czerkawski mówi o pieniądzach dla Roberta Kubicy. "Za nie można by uratować kilka dyscyplin"

  Moim zdaniem lepiej dać Polakom za te bańki Kubicę niż zmarnować je dla 30 kibiców hokeja.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Marta Półtorak zrobiła pierwszy krok, żeby pomóc Stali. Jasne stanowisko w sprawie przejęcia klubu

  No cóż, parę lat temu robiłem instalacje elektryczną dla pewnego bogatego jegomościa, poświęciłem sporo czasu na projekt, dom "inteligentny" więc poskładanie tego wszystkiego do kupy wymagało niezłego gotowania mózgu. No ale "znajomy znajomego" stwierdził że naciagam go na kasę, że po co tak, po co tyle kabli i bezpieczników, i w momencie jak już robiliśmy bruzdy to jegomość postanowił że jednak ktoś inny będzie robił, ja niestety nie miałem spisanej umowy na całość i zostałem wyseksowany bez mydła. Po 4 miesiącach wybłagał mnie żebym ratował mu "instalację" bo chłopaki pogubili się całkowicie. Z uśmiechem na twarzy odmówiłem, powiedziałem że instalacja nie spełnia norm ochrony przeciwporażeniowej nie wymieniając mu w których punktach i ściemniłem żeby się szykował na kontrolę. Trochę się zagotował, ale ja do dziś z uśmiechem na twarzy wspominam tę sytuację. Myślicie kibice z Rzeszowa że to triumfalne uczucie można od tak schować w kieszeń i dać się dalej frajerować ? Moi drodzy, p. Marta zawsze będzie miała ten triumfalny uśmiech, błagajcie ją o powrót, te skomlenie to melodia dla jej uszu. Te zawody to pokazanie co mogliście mieć. Półtorak była zła, bo nie zbudowała składu na mistrzostwo, bo kredytu nie brała jak inni, teraz oblizujcie wygłodniałe wargi i patrzcie jak inne dzieci wpieprzają lody.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Odmowa licencji dla Stali Rzeszów. Długi w ZUS, Skarbówce i wobec zawodników

  Nawrocki zrobił nam szybką podróż w czasie o 15 lat, faktury w "wirtualach" i innych bitcoinach, kłamał szybciej niż myślał, dobrze że to juz za nami. Przypomniało nam to jak takie złotouste ptaki wpływają destruktywnie na żużel. Nawet stary lis Hancock dał się nabrać, Jędrzejak to też sprawka Nawrockiego- mocno, ale takie są realia. Za pare srebrników wybrał Nawrockiego zamiast powrót do macierzy, to napewno istotna cegiełka, tymbardziej że wiedział ze to wszystko to jedna wielka lipa. Srodowisko Rzeszowskie powinno się teraz kajać przed panią Martą doceniając jej mądrość i błagając o wybaczenie. Teraz wiecie czemu pani Marta tyle osiągnęła. Nie rozdaje "wirtuali" tylko wykłada własne, prawdziwe, namacalne złotówki.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Kolejne problemy Ireneusza Nawrockiego. Stal Rzeszów nie zapłaciła Falubazowi za juniora!

  "Jak to nie przelane ? Momencik, już dzwonie" "No więc tak, w dniu przelewu sąsiadka naszej księgowej zasłabła, i księgowa musiała się zwolnić zająć jej kotem, no wypadło kobiecie z głowy i już wielkie halo. Przelew będzie 23 stycznia, najpóźniej w marcu. Przepraszam Falubaz za kota sąsiadki, myślę że to się już nie powtórzy. "

 • PatrykZG został fanem SGP/IMŚ

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Prezes Stali chce się spotkać z wdową po Jędrzejaku. Chodzi o wypłatę zaległości od sponsora klubu

  "Już daję, już tu się umówiłem, tylko telefon znajde, ja bym dał ale dajcie mi jej numer, bo ja to juz umówiony z nią, już tutaj mam wszystko, ale muszę się dogadać na jakie raty i od kiedy płatne. Takze tutaj spokojnie, juz tu dzwonie."

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Oficjalnie: Wiemy jak GKSŻ ukarała Oskara Bobera!

  0,4 ? Co to jest 0,4 ? Spytajcie chłopaków z lat 70', przy 0,4 nikt by na motor nie wsiadał. Jak mawiał śp. Henio Gluecklich "bez szklany głębokiej nie ma jazdy po szerokiej". Jurek Rembas pouczał "strach i ciary znikną za pomocą ćwiary". To byli mistrzowie, a dzisiaj ? Chłopak piwko wypił w drodze na mecz i olaboga, karać bić zabić. To juz nie ten speedway...

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Marta Półtorak. Półtora okrążenia: 10-zespołowa Ekstraliga w sezonie 2019 to kpina. Mam propozycję (felieton)

  Raz odbył się sezon z 10cioma, jeden z ciekawszych. Wtedy jeszcze pozwalano prezesom za bitcoiny i inne wirtualności zatrudniać zawodników. Pani prezes chyba jest zła bo Rzeszów wywalczyłby ochydnie drogi awans a i tak były by tylko 2 ligi i awans dla wszystkich. Polski speedway pasuje optymalnie na 10 druzyn, tak azeby ci słabsi mogli by bez bitcoinów utrzymać się w czołówce. 10 drużyn to ratunek dla większej ilośći miast, bo i dla np., Łodzi Rybnika Lublina czy Rzeszowa, ale i dla tych które teraz są uśpione, bo ani w górę ani w dół jak Ostrów czy Gniezno, bo walka o awans napędza chyba bardziej niż sama ekstraliga. Pani Półtorak od dawna tylko bezpodstawnie marudzi. "Po co zmieniać coś co ledwo działa, skoro może działać jeszcze gorzej..." Podejście pani Marty

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Mundial 2018. Caballero przeżywa koszmar. Internauci ślą pogróżki i obrażają jego rodzinę

  Połowa tych "pogróżek" to pomyje pisane przez dzieci i tych mniej inteligentnych. Najlepiej olać temat i nic nie odpowiadac, nie rozkręcać nic, może jeszcze będzie czczony przez nich na tym mundialu ( dzięki Nigerii ).

 • PatrykZG lubi Komentarz

  Ma lepszą średnią, bo Hancockowi odjęli punkty i nie jechał z Poznaniem.

 • PatrykZG lubi Komentarz

  Bo Hanckok ma 5 wykluczen w meczu z Poznaniem - kto pisze te artykuly.???? Zreszta dajcie Klindta do 1 ligi i niech to powtorzy bo o EL nie wpominam - bo Hanckok nie raz byl najlepszy w EL jak juz takie porownana robicie na SF.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Get Well musi trzymać kciuki za Fogo Unię. Tylko z jej pomocą może zająć miejsce Włókniarza w play-off

  W Toruniu liczą na play-off ? Znowu nie dociera okrutna prawda że są po ostatniej kolejce jednym z faworytów do spadku. Panowie, PZMot nie będzie co rok naginać czasoprzestrzeni, można raz czy dwa, ale w końcu ten spadek będzie faktem i dotrze to do was jak przyjdziecie na mecz z Piłą lub Krosnem podziwiać Miesiąców Rempałów i innych Kościuchów. W klubie zostaną tylko ci dzisiaj niechciani, i to się w Toruniu przyda, niech złe duchy same po spadku usuną się w cień.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Oficjalnie: Franciszek Smuda zwolniony z Widzewa. Następcą Radosław Mroczkowski

  Zwolnienie Smudy to zawsze dobra decyzja, choćby w Wigilię.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Mundial 2018. Uraz Kamila Glika. Lekarz kadry Jacek Jaroszewski może zrezygnować!

  Nie no jakieś jaja, co to wogole za news... Po pierwsze "Doki" nie miał namiejscu żadnego sprzętu, więc zapewne dla bezpieczeństwa założył najgorszy wariant, dwa że najtrudniej jest ocenić stan kontuzji zaraz po jej odniesieniu. Zawodnikowi trudniej sprecyzować źródło bólu, świeża opuchlizna również nie pomaga. Jaroszewski Kamila zbadał, rękę zabezpieczył, zadzwonił do Monaco że jest problem, w końcu to Monaco jest jego pracodawcą i zna jego całą dokumentację medyczną, poza tym parenaście kilometrów obok Nicea i ta zaawansowana klinika. No co mógł mniej lub więcej lekarz zrobić ? Wyciagnąć tapeciaka i mu tą rękę kroić ?? Jedynie mógł mniej mówić albo dać polityczne widełki "trudno powiedzieć, może 2 tygodnie, może 6, zależnie od stopnia kontuzji, w Nicei wszystko chłopaki zweryfikują" i więcej wyroków nie wydawać. To był jedyny błąd, nie lekarski tylko raczej PRowy.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Krótka pamięć środowiska żużlowego. To przykre, że zapomniano o Rempale (felieton)

  Typowy buraczany demokrata, tylko PIS PO, PO PIS, wszedzie wciska te swoje żale polityczne, obżera się całe życie Smoleńskiem, nienawiść ssana łapczywie z dennych newsów dla dennych odbiorców. Współczuje. Lecz się człowieczku biedny i zacznij żyć, dajesz się sterować jednej ze stron, nawet tu musisz wpieprzyć gorzkie żale oparte na bezmózgim odbieraniu informacji dla bezmózgich odbiorców. Oto właśnie nasza demokracja, taka amerykańska, czarne i białe, i tylko zeby swoją nieudolność przelać na medialne bzdedy. Żygać mi się od was chce.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Przyjaciel Elisabeth Revol: Dziękuję wszystkim Polakom i dzielę wasz potężny ból

  To był znak żeby nie wchodzili na K2. Mam mocne obawy co do ich misji. Pozbawili Nangi Parbat jednej ofiary, góry zawsze upomną się o swoje. Któryś ze znanych himalaistów stwierdził całkiem niedawno, że każdy kto będzie chciał za wszelką cenę pokonać Nangę zginie. Zresztą sam Mackiewicz mówił, że poprzednim razem był blisko wejścia, ale nie dał się zwieść i nie podjął ataku w obawie że nie da rady zejść. Mówił że traci cierpliwość, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i szacunek dla góry. Widać że tym razem nie chciał za nic ustąpić, mimo że dał radę dojść na szczyt, to Nanga wygrała ten pojedynek.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Darcy Ward i zjawisko hejtu. Czy Australijczyk ma problem?

  Kolejny zachodni wymysł... hejt, też mi problem. Jak ktoś czyta bzdury w internecie i bierze je sobie do serca to on ma problem, nie internet. Połowa tych hejtów to zwykle żarty, trole itp. Co do pani Chomskiej, cholernie mi jej wypowiedzi pachną lewactwem. Czyli kwestia "a" wypowiedziana przez ciało "x" to zupełnie coś innego niż kwestia "a" wypowiedziana przez ciało "z". Lepienie obiektywizmu i prawdy z plasteliny...

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Jan Ziobro ponownie zabrał głos. Przedstawia wyniki jako dowody

  To jest mały światek, szkoda mi chłopaka, zaciskał zęby przez 2 lata ale nie wytrzymał. Wszyscy mu cisną, a ja uważam że chłopak ma rację. Od dłuższego czasu przyglądam się wynikom kadry B, Janek może nie robi jakiegoś szału, ale napewno dużo bardziej w tym czasie były gloryfikowane nieloty typu Wolny Stękała itp. U nas jest mentalność że jak jest wynik to przytulamy, jak nie, to bez wpływów z zewnątrz można pakować sprzęt.
  Wszyscy mówicie że jego zachowanie to żenada itp. A ja znam dwóch skoczków z Wisły którzy zachowywali się identycznie, jeden za Mikeski drugi za bodajże Heinza Kuttina ( mogę się mylić ! ). To Małysz i Żyła. Wtedy nie było social mediów więc nie mieli komu się skarżyć. Ta dyscyplina jest specyficzna, to trzeba mieć głowę czystą jak woda destylowana. Trudno o taki stan rzeczy gdy widzisz że skaczesz 15 metrów dalej od kolegów, a i tak zostajesz w domu. Może forma upublicznienia nie jest najlepsza, ale ta łyżka dziegdziu przyda się w tej kadrze. Młodzi wiedzą że będa teraz pod lupą, że kibice bedą sprawdzać czy Ziobro ma rację i porównywać ich skoki, to czynnik motywujący.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Sebastian Vettel sceptyczny ws. Roberta Kubicy. "Dlaczego próbuje wrócić właśnie teraz?"

  Zabierze miejsce młodym ??? A to przepraszam szkółka jakaś do jasnej anielki ??? W F1 zawsze jezdzili najlepsi, a nie najmłodsi. Dla młodych jest wiele ciekawych serii. Heretyk...

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Pomysł Falubazu na młodzież. Zadanie dla Jabłońskiego. Współpraca z PSŻ Poznań?

  Sram we własne gniazdo ? Chłopie, to są oczywiste prawdy, moje gniazdo to zawodnicy kibice, a nie zarząd który w razie "w" pakuje torby i "ja mam rączki tutaj". Napisałem jak wygląda ( właściwie wyglądało 3 lata temu ) szkolenie, to wszystko bardzo łatwo zweryfikować, po prostu zaglądać na treningi. Trybuna pod budynkiem otwarta, śmiało można przyjść i zobaczyć. A to co piszę to w trosce o moje gniazdo, bo robienie jakiegoś niemożliwego do rozwiązania problemu z prostej sytuacji to po prostu kpienie z kibiców. Młody żużlowiec potrzebuje 3 rzeczy : jazdy jazdy i jazdy. Jeśli jedna z nich jest niespełniona to nie ma co nawet tracić ich czasu i klubowej kasy.

 • PatrykZG napisał/a komentarz do Pomysł Falubazu na młodzież. Zadanie dla Jabłońskiego. Współpraca z PSŻ Poznań?

  No cóż ja może krótko opiszę problem szkolenia w ZG, parę lat temu brat znanej mi osoby próbował swoich sił w "szkółce" Falubazu, kilkukrotnie nagrywałem jego treningi. Jak to wyglądało w praktyce ? Chłopaki mieli w najlepszym wypadku dwa treningi na torze tygodniowo, z tymże odbywało się to tak, że w ciągu 4 godzin odjechali kilka okrążeń, bo zawsze jakiś senior, niekoniecznie nawet mający kontrakt w ZG musiał sobie pojeździć w tym czasie. Generalnie byli traktowani w sposób delikatnie mówiąc niepoważny. Gdy na imprezy żużlowe wpadali szkółkowicze z Gorzowa czy Leszna to np. chłopaki z Unii mieli minimum kilka dni w tygodniu trening na torze gdzie w tym czasie jeździła tylko szkółka. U nas chłopaki sobie jedynie przypominali jak to było sobie pojeździć na żużlówce a w Lesznie praktycznie non stop jazda. Znajomego brat mimo naprawdę zapowiadającej się kariery musiał dać sobie spokój, miał utrudniony dojazd na trening a każde kilkuminutowe spóźnienie było traktowane jak przestępstwo o charakterze kryminalnym. To co pisała Klaudia Szmaj to najprawdziwsza prawda, kolesie pana D. panoszący się po klubie ze swoimi yntelygentnymi komentarzykami to codzienność, traktowanie zawodników jak małpy w cyrku itp. to oczywiste prawdy. Sam słyszałem rozmowę pewnego pana co to na szczęście jest teraz w klubie gdzie panuje podobna atmosferka "wyższych sfer" mówił że dla niego szkolenie takich zawodników jak Gwóźdź, Strzelec itp. to strata kasy i lepiej ściągnąć za to kogoś gotowego do ligi. Ale lepiej zgonić wszystko na Andrzeja Huszcze który za wiele do powiedzenia nie miał bo przecież był tylko byłym zawodnikiem a nie elytą z wyższej sferki...

 • PatrykZG napisał/a komentarz do W sobotę Wybrzeże idzie na przesłuchanie. KOL usłyszy, że korupcyjną ofertę dostali niemal wszyscy zawodnicy

  I nagle dzwonią parę dni przed takim meczem i "słuchaj musimy pogadać, ale wiesz, to nie na telefon itd." No mnie by się jednak lampka zapaliła...

 • PatrykZG napisał/a komentarz do W sobotę Wybrzeże idzie na przesłuchanie. KOL usłyszy, że korupcyjną ofertę dostali niemal wszyscy zawodnicy

  Wydawało mi się że ta grupa ludzi z Torunia już bardziej nie będzie w stanie opinii o Apatorze splamić, i miałem rację - wydawało mi się.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.