The Championship: Hit na remis

Tylko cztery mecze odbyły się w sobotnie popołudnie w ramach 33. kolejki The Championship. W hicie tej serii spotkań Charlton Athletic zremisował z Watfordem 2:2. Szerszenie potrzebowały tylko 120 sekund na doprowadzenie do wyrównania.

Bartosz Zimkowski

Charlton po pierwszej połowie prowadził 2:0 po bramkach Darrena Ambrose'a oraz samobójczej Danny'ego Shittu. Jednak między 54., a 55. minutą stracił dwa gole i szanse na wywalczenie trzech punktów. Swoje winy odkupił Shittu, który zdobył jedną z bramek. Mimo remisu Watford nie wrócił na pierwszą pozycję, chociaż ma tyle samo punktów, co pierwsze Stoke City.

Na własnym obiekcie wygrały zespoły Ipswich Town oraz Leicester City. Zwłaszcza zwycięstwo Lisów jest okazałe, bowiem walczące o utrzymanie w lidze Leicester pokonało Norwich City aż 4:0. Town skromnie, bo 2:1 ograli Blackpool, a w meczu Hull City - Colchester United padł remis 1:1.