PKM Duda PWSZ Leszno - CCC Polkowice 78:57 (relacja)

Kto z kibiców oglądających dzisiejszy mecz PKM Duda PWSZ Leszno kontra CCC Polkowice, liczył na wyrównany i zacięty mecz, ten z pewnością dzisiaj się zawiódł. Koszykarki z Leszna, dosłownie "rozjechały", ekipę z zagłębia miedziowego i nie dały szansy na odniesienie im wygranej.

Tomasz Janowicz

Sam początek meczu przez kilka minut był tylko stosunkowo wyrównany. Gdy po kilku minutach, Agnieszka Budnik celną trójka dała sygnał do ataku gospodyniom, emocje w tym meczu praktycznie się skończyły. Po pierwszej kwarcie leszczynianki prowadziły już 29:13, by do przerwy zwiększyć te różnicę do 22 punktów.

Po przerwie kibice z Polkowic, którzy przybyli licznie do ?Trapezu?, liczyli jeszcze zapewne na jakiś zryw swoich ulubienic. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Wręcz przeciwnie to miejscowe, niesione dopingiem sali, sukcesywnie powiększały przewagę. W obronie brylowała Daria Mieloszyńska, a w ataku Edyta Krysiewicz i Ryan Coleman, raz po raz, rozbijały celnymi trafieniami, polkowicką obronę. Warto jeszcze odnotować bardzo dobrą grę do tego czasu, Agnieszki Budnik i Martyny Koc.

Czwarta kwartę rozpoczął jeszcze podstawowy skład Dudy, po za Koc, która nie grała już z powodu pięciu przewinień. Po kilku minutach gry ostatniej ćwiartki, trener leszczynianek, widząc, że tego meczu nie można już przegrać i nie chcąc zapewne dobijać wynikiem przyjezdnych, zdecydował się wpuścić na parkiet głębokie rezerwy. Od tego momentu, punkty zdobywali z reguły goście. Wynik jednak mógł być tylko jeden. Kolejne cenne i efektowne zwycięstwo 78:57, drużyny PKM Duda PWSZ Leszno.

W zespole gości najlepiej zaprezentowała się Jennifer Lacy. Pozostałe koleżanki z drużyny niestety niczym nie zachwyciły. Wśród koszykarek z Leszna, kolejne bardzo dobre zawody rozegrała Edyta Krysiewicz. Pozostałe pierwszoplanowe zawodniczki, jednak w niczym jej dzisiaj, nie ustępowały. Wspaniała i zespołowa gra Coleman, Mieloszyńskiej, Budnik i Koc zaprocentowała wysokim wynikiem i dobrą grą. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dorzuciła też, grająca z małą kontuzją Olga Żytomirska.

PKM Duda PWSZ Leszno - CCC Polkowice 78:57 (29:13, 16:10, 20:11, 13:23)
Punkty dla PKM Duda PWSZ Leszno: Edyta Krysiewicz 21 (6x3), Daria Mieloszyńska 16 (4x3), Ryan Coleman 15, Agnieszka Budnik 11 (2x3), Martyna Koc 10, Olga Żytomirska 2, Agnieszka Makowska 2, Anna Talarczyk 1, Agnieszka Król 0, Anna Krzywicka 0, Monika Soroczyńska 0.
Dla CCC Polowice: Jennifer Lacy 19, N. Ndiaye 17, Ilona Jasnowska 8, Olga Masilione 6, Petra Stampalija 3, Justyna Jeziorna 2, Weronika Bortelova 2, Anna Szyćko 0, Marta Gajewska 0, Magdalena Pietrzak 0.