Euroliga koszykarzy: Mistrz Francji na kolanach! (relacja)

Bardzo okazale wypadło pierwsze spotkanie w Eurolidze przed własną publicznością koszykarzy Asseco Prokomu Sopot. Sopocianie, dzięki znakomitej grze w drugiej połowie, rozbili mistrza Francji, SLUC Nancy aż 91:62.

Mateusz Kołodziej

Beniaminkowi Euroligi z Francji starczyło sił jedynie na 20 minut wyrównanej walki z mistrzem Polski. Po nerwowym początku i okresach przestoju w pierwszej i drugiej kwarcie koszykarze Asseco Prokomu nie dali rywalom żadnych szans w drugiej połowie meczu.

W pierwszej kwarcie było wiele nerwów z jednej i drugiej strony. Dopiero po kilku akcjach pierwsze punkty dla Asseco i pierwsze w meczu zdobył David Logan. Druga kwarta była popisem Patricka Burke`a. Irlandczyk uzyskał w tej części 12 punktów i to głównie dzięki niemu podopieczni trenera Tomasa Pacesasa prowadzili 24:19. Francuzi odrobili jednak większość strat do przerwy i po 20 minutach przewaga Asseco stopniała do zaledwie punktu.

Po przerwie akcje mistrzów Polski były dokładne i szybkie, zaczęli również trafiać za trzy punkty. W pierwszej połowie tylko jeden rzut gospodarzy zza linii 6,25 m był celny, a w trzeciej kwarcie sam Daniel Ewing czterokrotnie zdobywał punkty rzutami z dystansu.

- Gratuluję gospodarzom. Zagrali świetnie w drugiej połowie. Mój zespół bardzo im w tym wysokim zwycięstwie pomógł. Nie pamiętam kiedy zmarnowaliśmy tyle dogodnych sytuacji do zdobycia punktów - powiedział trener SLUC Nancy Jean Luc Monschau.

-W pierwszej połowie nie udało nam się powstrzymać rywala na tablicach, mieliśmy też za dużo strat. W drugiej zagraliśmy już zupełnie inaczej, tak jak powinniśmy. Prowadziliśmy grę i dyktowaliśmy warunki. Oprócz samego zwycięstwa cieszę się też z jego rozmiarów. W takiej grupie jak nasza mogą się liczyć właśnie bezpośrednie mecze - ocenił trener Asseco Prokomu Tomas Pacesas.

Asseco Prokom Sopot - SLUC Nancy 91:62 (14:19, 18:12, 28:16, 31:15)