Podsumowanie sezonu 2012 - Stal Gorzów

autor: Rauli | 2012-12-09, 15:24 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
2012 rok był udanym dla gorzowskiej Stali. Uzyskano upragniony finał, niestety jednak wciąż drużyna z Gorzowa pozostaje bez złotych medali.

W porównaniu do 2011 roku z drużyny odeszli Nicki Pedersen będący jednym z liderów gorzowskiej drużyny, Hans Niels Andersen, dla którego sezon 2011 był bardzo nieudany oraz Łukasz Cyran.
Na ich miejsca sprowadzono tylko dwóch nowych zawodników - Krzysztofa Kasprzaka i Michaela Jepsena Jensena.

Jak spisywali się konkretni zawodnicy w sezonie 2012? Oto ich oceny w skali szkolnej:

Tomasz Gollob - ocena: 3
Najbardziej utytułowany polski zawodnik jeżeli chodzi o ligę polską zawodził na całej linii. O ile w meczach wyjazdowych jeździł przyzwoicie, o tyle na gorzowskim owalu kompletnie sobie nie radził. Mogło to wynikać z nieco innego przygotowania torowego i konfliktu na linii Gollob-trener Paluch.

Matej Zagar - ocena: 4+
Słoweniec miał chyba najlepszy sezon w karierze i udało mu się powrócić do cyklu Grand Prix. Wraz z Nielsem Iversenem stanowił najgroźniejszą parę tego sezonu na polskich torach.

Niels Kristian Iversen
- ocena: 5
Drugi zawodnik tegorocznych rozgrywek ligowych. To mówi samo za siebie. Iversen miał najlepszy sezon w karierze, ponownie awansował do cyklu Grand Prix. Ewidentnie gorzowski klimat służy Duńczykowi

Michael Jepsen Jensen - ocena: 4
Duńczyk w tym sezonie został Mistrzem Świata Juniorów, a w lidze prezentował się bardzo solidnie. Czasem niestety nie oglądaliśmy go w pełnym wymiarze biegów kosztem Zmarzlika, Golloba, czy Kasprzaka jadących w biegach nominowanych lub zastępujących go, nie zawsze udanie.

Krzysztof Kasprzak - ocena: 4
Ewidentne odrodzenie Kasprzaka nastąpiło w Gorzowie po nieudanym okresie spędzonym w Tarnowie. Awans do Grand Prix i bardzo udana końcówka sezonu w wykonaniu wychowanka leszczyńskiej Unii.

Artur Mroczka - brak oceny
Wychowanek grudziądzkiego klubu nie wystartował w tym sezonie w żadnym wyścigu w barwach gorzowskiej Stali. Po 2011 roku, gdy wywalczył sobie miejsce w składzie kosztem Hansa N. Andersena, byłem trochę zaskoczony że nie dostał ani jednej szansy.

Paweł Zmarzlik - brak oceny
Zawodnik prawdopodobnie zakończył karierę.

Bartosz Zmarzlik - ocena 4
Bartek Zmarzlik co roku prezentuje progres wyników. Niestety ten sezon przerwała mu kontuzja odniesiona po wypadku w Gnieźnie. A sezon w jego wykonaniu był bardzo dobry. Solidnie punktował w lidze i nieźle spisywał się w cyklu o Mistrzostwo Świata Juniorów.

Adrian Cyfer - ocena: 2+
Moim zdaniem kiepski sezon Cyfera w porównaniu do jego możliwości. Nie wygrywał z zawodnikami prezentującymi podobny poziom.

Łukasz Kaczmarek - ocena: 3
Kaczmarek wystartował tylko w kilku wyścigach, ale zaprezentował się moim zdaniem udanie. Nie odstawał sprzętowo, technicznie też wyglądało to nieźle. Ewidentnie brak mu jeszcze objeżdżenia.

Patryk Karczmarz, Tomasz Walasek, Paweł Parys - brak oceny
Wychowankowie Stali nie mieli okazji do startu w tym sezonie.

Trenerem od końcówki sezonu 2011 był dawny zawodnik gorzowskiej Stali Piotr Paluch. Nie da się ukryć, że w jakiś sposób trener Paluch i lider gorzowskiej drużyny w ostatnich latach Tomek Gollob byli skonfliktowani w tym roku, prawdopodobnie w kwestii przygotowania toru. Jednak sposób przygotowania toru pasował ewidentnie pozostałym zawodnikom drużyny - stąd efekt w postaci srebrnych medali.

W sezonie 2013 dojdzie do poważnych przetasowań w drużynie wicemistrzów Polski:
1.Krzysztof Kasprzak
2.Adrian Gomólski/Łukasz Jankowski
3.Daniel Nermark
4.Tomasz Gapiński/Linus Sundstroem
5.Niels Kristian Iversen
6.Bartosz Zmarzlik
7.Łukasz Cyran/Adrian Cyfer/Łukasz Kaczmarek

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: