Na początek zwycięstwo Perugii

Szóstą kolejkę włoskiej Serie A1 siatkarzy rozpoczęło spotkanie Tonno Callipo Vibo Valentii z RPA-LuigiBacchi.it Perugią. Lepsi tym razem okazali się goście, którzy zwyciężyli 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:21). MVP meczu wybrano Cristiana Savaniego.

Małgorzata Pajor

Zwycięstwo siatkarzy z Perugii pozwoliło im pozostać niepokonanymi w meczach, podczas których ich poczynania śledzi telewizja. Ponadto zdobyte w sobotę trzy punkty zapewniły im przynajmniej do niedzieli pozycję wicelidera (dzielą ją wspólnie z ekipą z Montichiari).

Przyjezdni bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i od początku mieli inicjatywę. W pierwszym secie znakomicie funkcjonował ich blok, dzięki któremu zdobyli dziewięć oczek. Lecz mimo iż w niektórych momentach prowadzili już nawet trzema punktami, dobra dyspozycja Riada pozwoliła Valentii wyrównać w końcówce (18:18). Ostatecznie jednak to Perugia wygrała tego seta do 22.

Po porażce w pierwszej partii, w drugiej gospodarze nieco się przebudzili, zdołali zatrzymać Savaniego i spółkę i wyrównać wynik meczu. Do remisu doprowadzili głównie dzięki dobremu przyjęciu oraz skuteczności w ataku. Później jednak to goście wykazali się charakterem oraz determinacją i, mimo nie najlepszych początków, zwyciężyli w kolejnych dwóch odsłonach. Na uwagę zasługuje z pewnością ich postawa w bloku: Perugia zakończyła sobotni mecz z dwudziestoma oczkami zdobytymi właśnie tym elementem gry.

Miejscowi natomiast wciąż pozostają bez zwycięstwa przed własną publicznością, a na koncie mają zaledwie dwa punkty zdobyte dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z Piacenzą.

Tonno Callipo Vibo Valentia - RPA-LuigiBacchi.it Perugia 1:3 (22:25, 25:21, 21:25, 21:25)