Spór Hancocka z Polonią w szczegółach

autor: Cysio | 2017-02-18, 21:29 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
W dniu 12.XII.2012 Polonia podpisała z Gregiem Hancockiem kontrakt, w którym zobowiązała się mu zapłacić 650 tyś za podpis( w ratach 230 tyś płatne do 10.II.2013 ; 220 tyś do 30.IV.2013 ; 200 tyś do 30.VI.2013) oraz kwotę 6 tyś za 1 punkt.

Zarazem 16.XII.2012 Polonia podpisała z Gregiem Hancockiem aneks do tego kontraktu, w którym zrezygnowała z posezonowych potrąceń za spadek w rankingu. Ponieważ taki aneks był niezgodny z wzorcem ówczesnego kontraktu:
http://pzm.pl/pliki/ga...st_pop.doc
obie strony postanowiły nie ujawniać
tego aneksu.

Zarówno kontrakt jak i aneks został podpisany przez ówczesnego prezesa Polonii Jarosława Deresińskiego(biznesmen z Leszna ;P ), który został prezesem Polonii 29.XI.2012

W sezonie 2013 Greg zdobył 120 pkt + 10 bonusów, więc teoretycznie zarobił:
650 tyś PLN + (130 pkt * 6 tyś PLN) = 1.430.000 PLN
i na taką kwotę Greg wystawił Polonii faktury.

Z kolei Polonia po sezonie uznała, że nie będzie respektować tego aneksu i obniżyła Gregowi wypłatę o 13% całości kontraktu za spadek w rankingu o 13 miejsc. Za podpisanie tego lewego aneksu została ukarana przez PZM na kwotę 20 tyś PLN, zaś aneks został uniewżniony na czym zyskała niemal 10x więcej. Dodatkowo od przelewów odliczyła fakturę na 35 tyś PLN, którą wystawiła Gregowi za usługi marketingowe. Więc odliczyła:
- 178.100 za spadek w rankingu
- 35.000 za usługi marketingowe.
W sumie 213 100 PLN, więc Greg z faktur na 1,43 mln dostał 1 216 900 PLN.
Decyzję o nie respektowaniu tego „lewego” aneksu podjął prokurent spółki Andrzej Polkowski, który objął władzę w spółce po odwołaniu po sezonie Deresińskiego.

Dokładnie o te 213 100 PLN toczy się spór między Gregiem a Polonią.

29.II.2016 Trybunał PZM(sąd arbitrażowy) przyznał rację w tym sporze Polonii Bydgoszcz. Zaś Greg Hancock najwyraźniej nie pogodził się tym orzeczeniem PZMu i postanowił odwołać się od niego do sądu powszechnego, w tym przypadku do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Na sam koniec dodam jeszcze, że w razie ewentualnej wygranej Grega w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, wprawdzie Polonia będzie musiała zwrócić Gregowi tą kwotę ale będzie mogła przerzucić ten koszt na miasto Bydgoszcz, które sprzedało Władysławowi Gollobowi akcje Polonii bez uwzględnienia tego sporu w bilansie. Włącznie z kwotą kosztów zastępstwa procesowego(wynagrodzenie prawnika) które w tym przypadku wyniosą 10 800 PLN.

Pozdrawiam
Cysio
PS. Powyższe informacje oparte są w zdecydowanej większości na wyroku Trybunału PZM wraz z uzasadnieniem w tej sprawie. Sygnatura 118/2016 z 29 lutego 2016. Oraz na własnej analizie zawartych w nim informacji, bowiem ten wyrok to jeden wielki bajzel informacyjny. Link poniżej:
https://www.pzm.pl/pliki/zg/zuzel/2016/hancock_b.p.pdf

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
karol3414

Wystarczającą karą będzie niewypłacenie mu kasy o którą toczy bój. To nauczy zawodników, że wszelkie tego typu "lewe" papiery podpisują na własną odpowiedzialność i w razie czego żaden sąd im nie pomoże.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Podpisał nielegalny aneks i powinien byc za to ukarany.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Blaszka Torun

Wiec po rozprawach sadowych moga wyjsc niezle jaja xD No i byc moze precedens?!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Realnie patrząc obie strony podpisały nielegalny w świetle przepisów PZM aneks. Polonia została ukarana za jego podpisanie 20 tyś PLN, ale dzięki jego unieważnieniu zyskała 158.100 PLN (178.100-20.200)....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Realnie patrząc obie strony podpisały nielegalny w świetle przepisów PZM aneks. Polonia została ukarana za jego podpisanie 20 tyś PLN, ale dzięki jego unieważnieniu zyskała 158.100 PLN (178.100-20.200). A Greg stracił te 158.100 PLN.
Do tego spór dotyczy jeszcze 35 tyś za usługi marketingowe Polonii na rzecz Grega.
W świetle przepisów PZM Polonia ma rację. W świetle przepisów prawa powszechnego już nie jest to jednoznaczne. Wchodzi tak wiele czynników jak zgoda Grega na przepisy PZM, zawarcie przez Polonię aneksu w złej wierze, swoboda w zawieraniu umów itd. itp.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Wypada pogratulowac wytrwalosci i checi. Tylko mam jedno pytanie : skoro aneks zostal uniewazniony i slusznie to Polonia zgodnie z regulaminem mogla obnizyc wyplate o te 13%, wiec skad zastrzezenia Hancocka?...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Blaszka Torun

Wypada pogratulowac wytrwalosci i checi. Tylko mam jedno pytanie : skoro aneks zostal uniewazniony i slusznie to Polonia zgodnie z regulaminem mogla obnizyc wyplate o te 13%, wiec skad zastrzezenia Hancocka? Na moj chlopski rozum : obie strony zlamaly regulamin a tylko jedna zostala ukarana (Hancock nie poniosl zadnej kary?). No chyba, ze za kare nalezy brac ta kwote o ktora sie amerykanin ubiega. Moim zdaniem co juz pisalem, Hancock powinien sie cieszyc, ze nie stracil licencji na starty w polskiej lidze_pzdr

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

ostatnia odpowiedź: 2 sierpnia 2017 [3 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.