Zmiany w regulaminach na sezon 2018

autor: Cysio | 2017-10-23, 20:19 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
W tym blogu postaram się przystępnie opisać, jakie istotne zmiany w regulaminach wejdą od przyszłego sezonu. Blog jest jeszcze w fazie roboczej i będzie uzupełniany w miarę ukazywania się kolejnych regulaminów.

Ekstraliga

1. W składzie awizowanym trzeba podać wszystkich 7 zawodników spod numerów 1-7/9-15(dotychczas 6). Dopuszczalne są 3 zmiany w stosunku do składu awizowanego, ale bez możliwości zmiany numerów startowych

2. Do składu drużyny dochodzi zawodnik rezerwowy z numerem 8/16. Jest nieobowiązkowy, może mieć maksymalnie 23 lata(liczy się rocznik) oraz dowolną narodowość. Zawodnik ten może startować w następujących przypadkach:
a) 5x jako RZ w biegach 1,3-15
b) 1x jako RT
c) 1x jako rezerwa zastępująca(gdy drużyna startuje z ZZtką)
d) jeśli pod nr 8/16 będzie krajowy junior, to może on również:
- 1x z RT zastąpić juniorów spod 6,7/14,15
- po jednym razie z RZ zastąpić juniorów spod 6,7/14,15
- bez ograniczeń zastępować z RZ zawodników 6,7/14,15 gdy jeden z nich dozna kontuzji z winy rywala
Limit ilości biegów dla zawodnika 8/16 taki sam jak pozostałych(5 + RT + rezerwa zastępująca ZZtkę)
e) zawodnik spod 8/16 nie może zastąpić seniora który wjechał w taśmę
f) zawodnik spod 8/16 nie jest brany pod uwagę przy liczeniu obowiązkowego limitu 4 Polaków w składzie

3. Cała kolejka ligowa zostaje odwołana również w przypadku przełożenia GP Challenge na niedzielę(dotychczas obowiązywało to tylko w stosunku do GP i DPŚ)

4. ZZtka medyczna bez zmian – tylko za zawodnika z najwyższą średnią

5. ZZtka organizacyjna z powodu innych zawodów przysługiwać będzie za 5 seniorów w drużynie z najwyższą średnią(w sezonie 2017 przysługiwała tylko za 3)

6. Przełożenie meczu Rundy Zasadniczej z powodu udziału zawodników w innych FIMowskich zawodach będzie prawie niemożliwe, bo 3 zawodników jednej drużyny musiałoby mieć w tym dniu inne zawody albo 2 zawodników inne zawody plus ZZtka medyczna. Tylko w wypadku udziału 2 juniorów w innych zawodach, bądź jednego juniora w FINAŁOWYCH zawodach FIM będzie można przełożyć mecz.

7. Przełożenie meczu PO będzie możliwe w następujących wypadkach:
drużyna korzysta już ZZtki medycznej oraz kolejny senior ma w tym dniu zawody
- 2 zawodników jednej drużyny ma w tym dniu inne zawody

- 1 junior ma w tym dniu inne zawody

PLŻ1 i PLŻ2

1. W przypadku przełożenia GP albo DPŚ(nie dotyczy rund wstępnych) na niedzielę, wszystkie mecze nie będą z automatu odwoływane, a tylko te w których bierze udział choć jeden zawodnik który miałby startować w danym meczu.

2. W PLŻ2 już nie będzie wymaganych 5 Polaków w składzie, a tylko 4 jak w pozostałych ligach

3. W PLŻ1 zostaje ustanowiony limit 4 lig dla zawodników. Analogicznie jak od roku w Ekstralidze, zawodnicy muszą dostarczyć od zagranicznych klubów oświadczenia o pierwszeństwie startów w polskiej lidze w przypadku kolizji terminów. Oświadczenia nie są wymagane od klubu z macieżystej ligi zawodnika, bo liga macierzysta ma zawsze pierwszeństwo(szedzka dla Szwda, angielska dla Anglika itd).

4. Dotychczas gość junior z Ekstraligi mógł startować w PLŻ2 tylko w rubdzie zasadniczej. W sezonie 2018 będzie mógł startować również w PO oraz w meczach barażowych. Oczywiście jak dotychczas pod numerem seniorskim. Dodatkowo gośćmi będą mogli być również członkowie kadry narodowej 2017.

5. Stworzone zostały podstawy do wystawienia drugiej drużyny przez ten sam klub na następujących zasadach:
- druga drużyna nie może awansować do ligi, w której jedzie pierwsza
- klub wystawiający 2 drużyny musi do 1 marca wysłać do PZM skład osobowy z podziałem na zawodników 1 i 2 drużyny
- zawodnicy do lat 23 bez względu na narodowość, mogą bez żadnych ograniczeń jechać w obu drużynach
- członkowie kadry narodowej juniorów w sezonie 2017, nie mogą starować w drugiej drużynie pod numerami juniorskimi

6. Maksymalne oficjalne stawki wynagrodzenia kontraktowego w PLŻ1 ulegają zmniejszeniu do 60 tys. PLN za podpis(dotychczas było to 80 tys. PLN) oraz do 1,1 tys. PLN za punkt(dotychczas 1,2 tys. PLN). W PLŻ2 odpowiednio będzie to 20 tys. PLN(dotychczas 25 tys. PLN) i 650 PLN.

CDN

W wyniku wprowadzania nowych przepisów zawsze wyskakują jakieś problemy nieprzewidziane przez ich twóców. Na tą chwilę widzę następujące:

1. Baraż 7 drużyny Ekstraligi z 2 drużyną PLŻ1 będzie na nierównych zasadach, bo  zgodnie z przepisem:
"Art. 707. 1. W meczach barażowych, o których mowa w art. 706, obowiązują przepisy, według których rozgrywane są mecze DMP, przy czym, w zakresie składów drużyn każdą z drużyn obowiązują przepisy właściwe dla jej klasy rozgrywkowej."

drużyna z Ekstraligi pojedzie z zawodnikiem 8/16, a drużyna z PLŻ1 bez. Podobny kłopot był w tym roku, gdy w barażach drużyna z PLŻ1 mogła pojechać z 3 obcokrajowcami, a z PLŻ2 tylko z dwoma.

2. Rozszerzenie ZZtki organizacyjnej(inne zawody) w Ekstralidze do 5 seniorów z najwyższą średnią sprawi, że za zawodników ze średnimi 4-5 w drużynie mogą pojechać w ramach ZZtki zdecydowanie lepsi rajderzy.

Pozdrawiam
Cysio
PS. Gdyby coś było niejasne proszę o pytania i uwagi.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: