Awantura o Unię Kolejarza Rawicz – geneza i analiza sporu

autor: Cysio | 2018-02-06, 21:01 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Pozwolę sobie zacząć od przypomnienia kalendarium tego konfliktu, bo bez jego znajomości łatwo się pogubić w tym, o co poszło:

1. 20 października - pojawiają się pierwsze informacje, o możliwej „fuzji” Unii Leszno z Kolejarzem Rawicz
„Kto miałby jeździć w takim zespole? Przede wszystkim leszczyńscy juniorzy, którzy nie łapią się do pierwszej drużyny i w ostatnim czasie byli rozsiani po różnych polskich klubach, do których trafiali na zasadzie wypożyczenia. Unia na takim rozwiązaniu wiele by zyskała. Młodzież miałaby sporo jazdy i byłaby blisko domu. Oba miasta dzieli przecież niecałe 40 kilometrów. Dzięki temu sztab szkoleniowy Byków miałby swoich juniorów pod stałą obserwacją. Kolejarz też nie miałby, na co narzekać. Dzięki takiemu rozwiązaniu żużel w Rawiczu mógłby przetrwać.”

2. Pod koniec października w regulaminie pojawiają się zapisy precyzujące skład Unii Kolejarza Rawicz:
„2. Członkowie kadry narodowej seniorów i juniorów nie mają prawa startu w drugiej drużynie klubowej.
3. Tylko zawodnicy drugiej drużyny klubowej (niższej ligi) mają prawo startu w drużynie wyższej ligi, z tym jednak, że jeżeli zawodnik drugiej drużyny będzie w składzie pierwszej drużyny 4 razy, staje się automatycznie następnym zawodnikiem pierwszej drużyny i traci prawo do startu w niższej lidze.”

3. Taki kształt tych przepisów najwyraźniej nie spodobał się prezesowi Rusieckiemu, bo 31 października oznajmia, że fuzja staje pod znakiem zapytania
https://sportowefakty....-nie-teraz

4. 1-14 listopada Trwają negocjacje pomiędzy Unią Leszno a GKSŻ. Klub z Rawicza w nich nie uczestniczy i jak się później okazuje, o ich kierunku nie ma za bardzo pojęcia:
„Możemy zakładać, że klub z Leszna oddałaby nam wówczas wszystkich juniorów poza Kuberą i Smektałą, a w razie kontuzji któregoś z nich, brałaby go do Ekstraligi. Na to zezwalać muszą w każdym razie przepisy, więc cierpliwie czekamy na to, co klub z Leszna ugra w tej sprawie.” – Andrzej Kuźbicki 2 listopada
https://sportowefakty....asu-wywiad
W międzyczasie GKSŻ sonduje też temat w pozostałych klubach PLŻ2, ale chyba nie do końca informując ich o rzeczywistym kształcie przyszłej drużyny Unii Kolejarza Rawicz:
„Żaden z prezesów nie miał nic przeciwko, żeby w drugiej lidze na torze w Rawiczu od przyszłego sezonu startowała drużyna rezerw Fogo Unii. Jest jeszcze jedna ważna informacja, która dobrze świadczy o klubach z najniższej klasy rozgrywkowej. Nikt nie boi się rywalizacji. Wszyscy chcą, żeby nowa drużyna miała prawo awansu do wyższej ligi.” – 13 listopada
https://sportowefakty....-do-awansu

5. 15 listopada – GKSŻ przedstawia kształt wynegocjowanych z KSUL zmian w przepisach:
„2. Zawodnik, bez względu na obywatelstwo, do końca roku kalendarzowego, w którym kończy 23 rok życia ma prawo startu bez ograniczeń zarówno w pierwszej, jak i w drugiej drużynie klubu.
3. Członkowie kadry narodowej juniorów 2017 nie mają prawa startu w drugiej drużynie klubowej z numerami startowymi 6 i 7 oraz 14 i 15."
Okazuje się że w Unii Kolejarzu Rawicz będą mogli startować Kurtz, Smektała, Kubera.

6. 15 listopada - pojawiają się pierwsze protesty:
„W przyszłym sezonie w barwach Unii Kolejarza Rawicz będą mogli startować zawodnicy z pierwszej drużyny Fogo Unii Leszno. - To jest trochę nie fair w porównaniu do innych zespołów - skomentował Piotr Żyto, trener Kolejarza Opole.”
https://sportowefakty....-kolejarza

7. 16 listopada – Andrzej Kuźbicki uspakaja:
„W teorii regulamin pozwala na to, by występowali tam także Dominik Kubera, Bartosz Smektała i Brady Kurtz. W Rawiczu mówią jednak, że jest to rozwiązanie, z którego będą korzystać raczej sporadycznie. - To są zawodnicy przeznaczeni na Ekstraligę. Być może pojawią się u nas w pojedynczych meczach, ale to zależy już od ustaleń z Unią i od naszego sztabu szkoleniowego. Bardziej chodzi nam jednak o to by dawać szansę takim zawodnikom jak Picz, Trofimow czy Szlauderbach. Wygrywanie jest ważne, ale to nie jedyny cel, jaki ma nam przyświecać - tłumaczy prezes Andrzej Kuźbicki.”

8. 21 listopada – na spotkaniu GKSŻ z prezesami PLŻ1 i PLŻ2 zmiany zostają „klepnięte” bez sprzeciwów
https://sportowefakty....n-sprzeciw

9. 30 stycznia – początek awantury:
„Dominik i Bartosz chcą jeździć u nas możliwie jak najczęściej, ale ostateczne słowo w tej kwestii ma trener - tłumaczy nam członek klubowego zarządu, Marcin Dopierała.”
„Nie taka była umowa” - mówi prezes TŻ Ostrovii.

10. 2 lutego – niezwykle ciekawy smaczek w tej dyskusji który daje sporo do myślenia. Z oświadczenia Zarząd RKS Kolejarz Rawicz:
„Zarząd ubolewa, że uwadze mediów i środowiska żużlowego umknął fakt, że w wyniku obowiązujących przepisów uniemożliwiono naszemu wychowankowi, Sebastianowi Niedźwiedziowi starty w rodzinnym mieście na zasadzie gościa.”
https://www.facebook.c...3329555212

I tu przechodzimy do sedna problemu. Mianowicie pomysł, który początkowo został przedstawiony jako ratunek dla żużla w Rawiczu i szansa dla niełapiących się do składu juniorów Unii Leszno, w trakcie negocjacji pomiędzy Unią Leszno i GKSŻ przekształcił się … w sumie nie wiadomo co. No bo przyznać trzeba, że zespół w PLŻ2 w którego składzie w jednym meczu może wystartować 3 podstawowych zawodników drużyny Ekstraligi, to przedziwne kuriozum. W dodatku w jednym meczu może pojechać cała trójka, a w innym żaden z nich.
Pytanie brzmi, czy to uczciwe i sportowe rozwiązanie ? Przecież w zależności od kalendarza i decyzji KSUL, reszta drużyn będzie się zmagała w zasadzie z dwoma zespołami o diametralnie różnej sile. Hipotetycznie można wymyślić scenariusz, w którym decyzje KSUL i kalendarz będą układać kształt PO w PLŻ2.
Zerknijmy zatem do kalendarza meczów ligowych. Teoretycznie Kubera, Smektała i Kurtz będą mogli pojechać w następujących spotkaniach rundy zasadniczej:

7.IV Rawicz – Krosno NIE
21.IV Rawicz – Bydgoszcz NIE
29.IV Rzeszów – Rawicz TAK
5.V Rawicz – Poznań TAK
19.V Rawicz – Ostrów TAK
26.V Opole – Rawicz TAK
9.VI Rawicz – Opole TAK
17.VI Ostrów – Rawicz NIE
30.VI Poznań – Rawicz TAK
28.VII Rawicz – Rzeszów TAK
11.VIII Bydgoszcz – Rawicz TAK
26.VIII Krosno – Rawicz NIE

Jeśli nie dojdzie do zmian w terminarzu, to Kubera, Smektała i Kurtz będą mogli pojechać w 8 meczach rundy zasadniczej w PLŻ2. A nie pojadą w dwóch meczach z Krosnem, z Bydgoszczą w Rawiczu i z Ostrowem na wyjeździe. W Krośnie pewnie się cieszą. W Poznaniu i Opolu raczej zrzedły miny. Rzeszów nie ma się czego bać, do PO i tak awansuje.
Ale przecież wcale nie jest powiedziane, że cała trójka wystąpi we wszystkich tych 10 meczach. Może w jakiś nie pojedzie żaden z nich, może w innym tylko jeden albo dwóch ? Krótko mówić od decyzji personalnych KSUL w dużym stopniu może zależeć układ tabeli po rundzie zasadniczej.

Faza PO:
Mecze fazy PO w Ekstralidze i PLŻ2 zaplanowane są na te same dni(2,9,16,23 września) więc wspomniana trójka nie pojedzie w PO PLŻ2. Oczywiście pod warunkiem, że mecze nie będą przekładane.

Baraże
Ciężko sobie wyobrazić Unie Leszno w barażach, więc jeśli Unia Kolejarz Rawicz zajmie drugie miejsce w PLŻ2, to w obu meczach barażowych(30.IX i 6.X) mogliby wystąpić. Teoretycznie to byłby wymarzony scenariusz dla Rawicza, jeśliby chciał awansować.

Zanim przejdę do konkluzji, trzeba jeszcze się pochylić nad jedną kwestią. Mianowicie nad funkcjonującym od kilku miesięcy mitem, że pomiędzy Unią Leszno i Kolejarzem Rawicz doszło do fuzji. Całkowicie błędnym mitem. Nazwijmy to po imieniu, Unia Leszno przejęła Kolejarza Rawicz albo co chyba jeszcze trafniej oddaje istotę rzeczy – skolonizowała go. Brzydko to może brzmi, ale wystarczy przyjrzeć się szczegółom tej współpracy żeby to zrozumieć:

1. Unia Kolejarz Rawicz będzie działać organizacyjnie w strukturze Unii Leszno
2. Zawodnicy mający kontrakt w Rawiczu zostaną wypożyczeni do Unii Leszno
3. Cały nadzór nad drużyną Unii Kolejarza Rawicz trafi w ręce pracowników KSUL SA. Od kwestii treningowych, poprzez układanie składu meczowego, aż do samego prowadzenia w trakcie meczu
4. UL bezwzględnie zadbała o swoje interesy. W negocjacjach z GKSŻ zabezpieczyła sobie 3 miejsca dla młodych podstawowych zawodników pierwszej drużyny oraz miejsce w składzie dla reszty swoich juniorów. Jedynemu wychowankowi Rawicza zablokowano możliwość jazdy w charakterze gościa. W skrócie – Unia Leszno zyskała wspaniałe miejsce do szkolenia swoich zawodników
5. Z Kolejarza Rawicz w praktyce został tylko stadion, symboliczne miejsce w nazwie i herbie oraz miejscowi kibice. I to tyle. Ewentualnie Kolejarz będzie mógł jeszcze zorganizować jakiś turniej na swoim stadionie.
6. I na koniec kwestia kasy. Odważę się zaryzykować stwierdzenie, że to wszystko Unia Leszno uzyska praktycznie za darmo, nie dokładając nic do tego interesu. Nie ma długów do spłacenia. Kolejarz Rawicz dotychczas balansował na krawędzi wyjścia na zero. Jeśli nawet sezon kończył na minusie, to niewielkim. Integracja z Unią Leszno obniży koszty stałe(obsługa, kwoty za podpis itd.), kibice z Leszna zwiększą frekwencję, a machina marketingowa KSUL pewnie zwiększy zainteresowanie sponsorów

Pora na konkluzje.

Żużel w Rawiczu przetrwa. To OGROMNY plus. Ale minusów niestety też jest sporo:
- klub żużlowy w Rawiczu praktycznie przestaje istnieć
- z szumnie ogłoszonego projektu szkolenia juniorów niegotowych jeszcze na Ekstraligę, została tylko wydmuszka. W praktyce może być tak, że znajdą oni miejsce w składzie tylko na pozycjach juniorskich. W zasadzie wypożyczenie juniorów do Rawicza dałoby ten sam efekt
- miejscowi kibice muszą zacząć przyzwyczajać się do tego, że wychowanka w składzie raczej nie zobaczą w przewidywalnej przyszłości
- zakłócona została zasada równych szans w PLŻ2. Unia Kolejarz Rawicz będzie mogła skorzystać z 3 podstawowych zawodników ekstraligowych w meczu, a ich rywale tylko z 1 gościa
- część klubów PLŻ2 czuje się oszukanych i nie bez powodu, choć i z własnej winy. Zgrzeszyli naiwnością.

Pozostaje jedynie liczyć na to, że GKSŻ się zreflektuje i trochę naprostuje ten projekt. Zaś włodarze Unii Leszno zrozumieją, że nawet jeśli mieli najczystsze intencje to odrobinkę przesadzili z dbałością o własne interesy.

Pozdrawiam
Cysio

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
El Bano

on to wysluchal w radiu elka.:))
jedyne rzetelne zrodlo informacji :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Nie mam pojęcia gdzie to wyczytałeś. Z wypowiedzi działaczy innych klubów wynika raczej to, że spodziewali się że Unia Kolejarz Rawicz będzie występować na tych samych zasadach co reszta klubów. Czyli...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Blaszka Torun

Ze sie Tobie chcialo :) Bardzo dobrze wszystko opisales i duzy plus! Szkoda, ze te dziennikarzyny nie wykazuja takiej profesji jak Ty! Moze jakby wysmarowali podobny artykul, to by dotarlo do krzykaczy o czym pisza...
___
Co do tematu : ja osobiscie bilem brawo i 3malem kciuki za powodzenie tej akcji, lecz bylem przekonany, ze leszczynskiemu zarzadowi faktycznie chodzi o rozwoj juniorow, ktorzy nie maja mozliwosci startow w macierzystej druzynie i przy okazji pomoc klubowi z Rawicza. Po "fuzji" i pojawianiu sie nastepujacych po sobie artykulow w tym temacie, faktycznie zaczelo to isc w zlym kierunku o czym dosadnie sie odnosilem pod tymi artykulami i w podobnym tonie jak Ty. Moglbym napisac "Nie moj cyrk, nie moje malpy", ale... jakos nie trawie, kiedy ktokolwiek probuje z ludzi zrobic ......! Pzdr

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HDZapora
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

No jasne ,że nie ma. Tyle że nie wynika to z zapisów regulaminu. Gdyby w jednym terminie II zespół grał mecz o 11 , a pierwszy o 20 nie ma żadnych przeszkód formalnych by w obu meczach klub grał tym samym skład


No i zmusiłeś mnie do pogrzebania w regulaminach PZPNu :D Doszukałem się takiego kwiatka:

§ 4
1. O ile w przepisach szczególnych nie postanowiono inaczej, Klub posiadający drużyny w kilku klasach rozgrywkowych może wystawić swoich zawodników do gry o mistrzostwo poszczególnych klas zgodnie z następującymi zasadami:
1) jeżeli w jednym terminie gra o mistrzostwo lub puchar drużyna klasy wyższej, pozostali, nie biorący udziału w meczu zawodnicy tej drużyny, mogą brać udział w zawodach klasy niższej;
2) jeżeli drużyna klasy wyższej nie rozgrywa w danym terminie zawodów o mistrzostwo lub puchar, zawodnicy tej drużyny, którzy grali w poprzedniej kolejce mistrzostw więcej niż połowę meczu, nie mogą uczestniczyć w zawodach klasy niższej w tym terminie;
Prawo do gry w drużynie klasy niższej przysługuje tym zawodnikom dopiero w następnej kolejce (terminie) mistrzostw, nie więcej jednak jak trzech zawodników.
3) zawodnik traci prawo do gry w drużynach niższych klas po rozegraniu 2/3 spotkań w drużynie wyższej klasy;
4) zawodnik może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, w tym samym terminie, jeżeli w pierwszym spotkaniu grał nie więcej niż połowę czasu gry (przepis ten nie dotyczy bramkarzy);
5) Jeżeli zawodnik brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze przekraczającym połowę czasu gry może wystąpić w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu, dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu (przepis ten nie dot. bramkarzy).
6) Zawodnik do lat 19 może w tym samym terminie uczestniczyć w 2 zawodach swego klubu w łącznym wymiarze czasu gry odpowiadającemu jednym zawodom w klasie rozgrywkowej do której został zgłoszony zgodnie z kategorią wiekową, przy założeniu, że w pierwszym meczu wystąpił nie więcej niż połowę czasu gry. Postanowienia pkt 5) stosuje się odpowiednio.
2. Postanowienia ust. 1 pkt. 1-3 nie dotyczą juniorów


Więc chyba nie do końca jest tak jak napisałeś. Tylko nie każ mi grzebać w regulaminach FIFA :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Nie ma sytuacji, żeby ten sam zawodnik w tej samej kolejce ligowej grał w obu drużynach. Mylę się? No jasne ,że nie ma. Tyle że nie wynika to z zapisów regulaminu. Gdyby w jednym terminie II zespół...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HDZapora

Nie ma sytuacji, żeby ten sam zawodnik w tej samej kolejce ligowej grał w obu drużynach. Mylę się?


No jasne ,że nie ma. Tyle że nie wynika to z zapisów regulaminu. Gdyby w jednym terminie II zespół grał mecz o 11 , a pierwszy o 20 nie ma żadnych przeszkód formalnych by w obu meczach klub grał tym samym składem.
Do drużyny nr 2 z ławki lub karnie i owszem , ale niekoniecznie . Wielokrotnie w rozgrywkach PP trzon zawodników II drużyny stanowili gracze zespołu nr I.
Dobry przykład podałeś z przesunięciem karnym. Na jakiej podstawie pozbawia się klub żużlowy tego prawa?
Zarząd Kolejarz nie będzie mógł korzystać z Niedźwiedzia , bo Kolejarz nie jedzie w lidze. Zresztą to kolejny śmieszny zapis bo mimo iż oczywistym jest,że druzyna UNii II i tak nie skorzystałaby z funkcji gościa, ale dlaczego jej się to formalnie zabrania?.
Reasumując . W ramach jednego klubu przesunięcia zawodników w sezonie nie powinny byc niczym ograniczone,a klub i tak sam regulowałby tą sprawę i z różnych powodów zawodnicy zespołu I nie jechaliby w zespole II. Najdziwniejsze zaś jest ograniczenie w drugą stronę , czyli uniemozliwienie zawodnikowi przewidzianemu do startu w rezerwach jazdy zespole nr 1

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Trochę się pogubiłem w Twoich założeniach i toku rozumowania. Hipotetycznie zakładasz coś, co DOKŁADNIE W RZECZYWISTOŚCI SIĘ WŁAŚNIE STAŁO. Nie ma fuzji, tylko KSUL wystawia drugą drużynę(wszyscy zawodnicy...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
omniscient

No właśnie w tym że prezesi klubów drugoligowych byli zadowoleni kiedy Kolejarz miał być traktowany jako osobny podmiot. A tak być po pierwsze nie powinno, a po drugie nie mogło. Jeśli jest to rezerwowy zespół Unii z jedynie ukłonem do miejscowych kibiców z nazwą i herbem, to przepisy powinny być takie jak w innych dyscyplinach. Unia walczyła o to by najmniej stracić z przywilejów posiadania klubu rezerw. A im więcej wywalczyła, tym bardziej prezesom miny zrzędły bo Kolejarz może nie być chłopcem do bicia. A nawet walczyć o awans. A co do obaw o jazdę najmłodszych to bym się nie martwił. Nad Rawiczem czuwa Jankes.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Nie mam pojęcia gdzie to wyczytałeś. Z wypowiedzi działaczy innych klubów wynika raczej to, że spodziewali się że Unia Kolejarz Rawicz będzie występować na tych samych zasadach co reszta klubów. Czyli...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Nie mam pojęcia gdzie to wyczytałeś. Z wypowiedzi działaczy innych klubów wynika raczej to, że spodziewali się że Unia Kolejarz Rawicz będzie występować na tych samych zasadach co reszta klubów. Czyli przykładowo 2 juniorów wypożyczonych na 6-7 od Was plus 1 gość junior od Was na seniorce. A tymczasem druga Wasza drużyna dostała możliwość wystawienia 3 gości na seniorce i to z limitem do 23 lat.
Dysproporcja w liczbie(1 vs 3), ograniczeniu wiekowym(21 vs 23) oraz narodowościowym( tylko Polacy vs wszyscy).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Konkluzja jest taka że kluby 2 ligi chciałyby mieć ciastko i zjeść ciastko. Czyli żeby klub w Rawiczu był ale nadal okupował ostatnie miejsce w tabeli. Inni z kolei chcieliby żeby Unia charytatywnie wspomagała...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Trochę się pogubiłem w Twoich założeniach i toku rozumowania. Hipotetycznie zakładasz coś, co DOKŁADNIE W RZECZYWISTOŚCI SIĘ WŁAŚNIE STAŁO. Nie ma fuzji, tylko KSUL wystawia drugą drużynę(wszyscy zawodnicy Rawicza są wypożyczeni do KSUL).
Co więcej, twierdzisz że wówczas nie były by potrzebne zmiany w regulaminie. Na jakiej podstawie ? Przecież te zmiany nie dotyczą fuzji(której kolejny raz powtórzę, nie ma), tylko to są zmiany w regulaminie dotyczące wystawienia przez klub DRUGIEJ drużyny.
Odnośnie analogi z drugą drużyną w kopanej. Każde takie porównywanie różnych dyscyplin sportowych jest trochę abstrakcyjne, ale ok. Słabo się znam na kopanej, ale z tego co kojarzę to w drugich drużynach występują zawodnicy, którzy nie łapią się do składu pierwszej albo są karnie odsuwani(włącznie z ławką rezerwowych). Nie ma sytuacji, żeby ten sam zawodnik w tej samej kolejce ligowej grał w obu drużynach. Mylę się ?
O wychowanku zaś wspomniał sam zarząd Kolejarza, przypominając że nie będzie mógł skorzystać z Niedźwiedzia w roli gościa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Ładnie to wszystko ująłeś, Można nawet w pierwszej chwili zgodzić się z konkluzją ,ale... W skrócie i z drugiej strony 1/Załóżmy hipotetycznie, że klub pt Kolejarz Rawicz z dniem, powiedzmy 30-09-2017...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HDZapora
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
omniscient

Konkluzja jest taka że kluby 2 ligi chciałyby mieć ciastko i zjeść ciastko. Czyli żeby klub w Rawiczu był ale nadal okupował ostatnie miejsce w tabeli. Inni z kolei chcieliby żeby Unia charytatywnie wspomagała Rawicz i nieodpłatnie udostępniała zawodników z których nie skorzysta. Jednym zdaniem - Kolejarz Rawicz w oczach prezesów miał być charytatywnie wspomaganym outsiderem i nadal dogorywać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 13 lutego 2018 [5 komentarzy tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HDZapora

Ładnie to wszystko ująłeś, Można nawet w pierwszej chwili zgodzić się z konkluzją ,ale...
W skrócie i z drugiej strony
1/Załóżmy hipotetycznie, że klub pt Kolejarz Rawicz z dniem, powiedzmy 30-09-2017 r ,przestaje istnieć.
2/ Zarząd KSUL ma "problem" z nadwyżką juniorów i w związku z tym postanawia zgłosić do rozgrywek drugą drużynę (drużyny 2 juz przerabialiśmy w lidze żużlowej)kompletnie nie związaną z byłym Kolejarzem Rawicz, z tym że jak tor domowy dla Unii dwa wskazuje Rawicz.
3/Nie ma mowy o fuzji, więc nie powstają zmiany regulaminowe jak np. opisane przez Ciebie w pkt.2 i 3
4/ W związku z powyższym w ramach jednego klubu zawodnicy mogą dowolnie występować raz w jednej raz w drugiej lidze jak to w innych dyscyplinach bywa ( głównie w kopanej) Jako że klub ten sam nie występuje też funkcja "gościa"
Jaka jest zatem różnica między teoretyczną Unią II , a powstałym w wyniku fuzji Unią Kolejarzem ?
Odpowiedź brzmi. Poza nazwą żadna. Unia II = Kolejarz Unia
Nie mamy w lidze Kolejarza bo w wyniku fuzji w przestrzeni ligowej klubu z Rawiczanie ma.
Teoretycznie zatem instytucjonalnie żużel w Rawiczu przestaje istnieć.Praktycznie zaś jest tak, że KS Kolejarz Rawicz istnieje tylko nie wystawia drużyny do rozgrywek ligowych. Starty Unii II w Rawiczu, przy jednoczesnym zaangażowaniu sie w nie działaczy Kolejarza stają sie bazą dla ewentualnego odbicia się od dna tamtejszego ośrodka, a im wyższy poziom składu ekipy Unia II tym to może być łatwiejsze. Oczywiście wszytko równie dobrze może zakończyć się totalną klapą.
Moja konkluzja jest następująca.
W chwili obecnej bez udziału KSUL żużel w Rawicz zginie być może na zawsze
Zgoda na takie jakie są zmiany w zapisach regulaminu, to ukłon KSUL w kierunku rywali z PLŻ2, bo można by , jak pisałem wyżej, nie opowiadać o fuzji, dogadać się po cichu ( Rawicz Leszno), zgłosić do rozgrywek drugi zespół Unii i nikomu byłoby co do tego.
Co zaś do miejscowych kibiców "zawiedzionych" brakiem wychowanka. Ten argument jest z gatunku zabawnych, bo o jakich wychowankach mówimy (Lisieckim?)
No i na koniec. Cała ta burza rozgorzał po wypowiedzi Smyka i Kubery w kontekście ich chciejstwa, ale to nie oni będą decydować kiedy i gdzie pojadą w lidze. Mało tego. Gdyby Unia II wystartowała w PLŻ2 nie w wyniku fuzji , ale np. KSUL zebrałby skład na dwie ekipy, to nikt przy zdrowych zmysłach nie pomyśli że takim wypadku zawodnicy pierwszego składu jechaliby jednocześnie w dwóch ligach. Choć teoretycznie by mogli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 9 lutego 2018 [4 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.