Najważniejsze zmiany w regulaminach żużlowych na sezon 2019

autor: Cysio | 2019-03-15, 21:58 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
  1. Obowiązkowe badanie wszystkich zawodników alkomatem przed meczami Ekstraligi
  2. W PLŻ1 wszystkie kontraktowe rozliczenia z zawodnikami bez możliwości przedłużenia ugodą, muszą nastąpić do 31.X(analogicznie jak dotychczas Ekstralidze).
  3. W klubach PLŻ2 na prawach „gościa” będą mogli jeździć zawodnicy z Ekstraligi do lat 23. W zależności od wieku i narodowości, pod numerami 1-7(9-16) albo 1-5(9-13). Gości trzeba zgłaszać do 15 marca. Dotychczas gośćmi mogli być tylko krajowi juniorzy i musieli startować jako seniorzy(1-5/9-13).
  4. Od sezonu 2019 zawodnicy mają zakaz uczestnictwa w „aktywnościach politycznych”. Dla jasności bo nie do końca wiem o co chodzi, zacytuję ten nowy przepis: „Zawodnik nie może uczestniczyć w aktywnościach politycznych, co nie ogranicza jego praw wyborczych.”
  5. Zawodnicy nie mogą podejmować „poza treningowych” oraz „nieuzgodnionych z klubem” „przedsięwzięć (w szczególności w ramach sportów ekstremalnych) powodujących zwiększone ryzyko urazowości,”
  6. Limit wieku sędziów(rocznikowo) ustalono na 65 lat.
  7. Na motorach będą zamontowane transpondery (urządzenia pomiarowe) wykorzystywane do oficjalnego pomiaru czasu

Dużych zmian więc nie ma.
Pozdrawiam
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.