• Powrót do przeszłości, czyli zabaw regulaminowych PZM ciąg dalszy

  14 marca 2017 roku zmienił się kolejny raz Regulamin Przynależności Klubowej. Zmiany które w nim zaszły dotyczą generalnie doprecyzowania kwestii uzyskiwania oświadczeń od zagranicznych lig i związanch z tym poświadczeń do startu w Ekstralidze. Ale to co jest prawdziwym kuriozum to ostatni paragraf (…)

  Więcej

 • Spór Hancocka z Polonią w szczegółach

  W dniu 12.XII.2012 Polonia podpisała z Gregiem Hancockiem kontrakt, w którym zobowiązała się mu zapłacić 650 tyś za podpis( w ratach 230 tyś płatne do 10.II.2013 ; 220 tyś do 30.IV.2013 ; 200 tyś do 30.VI.2013) oraz kwotę 6 tyś za 1 punkt. Zarazem 16.XII.2012 Polonia podpisała z Gregiem Hancockiem aneks (…)

  Więcej

 • Wypożyczenie Jacka Holdera i radosna twórczość regulaminowa

  PZM właśnie wypuścił nową wersję regulaminu przynależności klubowej, w której do wypożyczenia potrzebne są oświadczenia klubów zagranicznych. Aby nie być gołosłownym, poniżej dowód. Na stronach www Ekstraligi dostępna jest stara wersja regulaminu: http://speedwayekstral...j_2017.pdf A w niej art 211 (…)

  Więcej

 • Ireneusz Maciej Zmora. Fakty i mity

  Zrobiło się gorąco po ostatniej wypowiedzi Andrzeja Witkowskiego w temacie finansów Stali. Na wstępie od razu pozwolę sobie zastrzec, że opieram się tylko na oficjalnych źródłach. Faktycznej sytuacji w Stali Gorzów nie znam, z uwagi na to że kluby Ekstraligi nie ujawniają swoich finansów. W przeciwieństwie (…)

  Więcej

 • Show must go on …

  Nie jestem w stanie dodać nic więcej do tego co już napisał Hockley, Rose, HD Zapora i Night. Próbowałem, ale … to ponad moje siły. Wielkie podziękowania za Wasze blogi.Skupię się więc na tym co będzie.Sparta po 4 latach posuchy półfinałowej i 7 latach bez medalu powalczy o medale. Mają fajną pakę i (…)

  Więcej

 • Darcy w ZG na poważnie

  Mam dość już tego płaczu i mieszania z błotem zawodników przez długie lata broniących naszych barw. Przejdźmy do konkretów:I. Aspekt sportowyDarcy stracił pół sezonu w lidze i cały sezon w GP. W naturalny sposób ważna dla niego jest jak największa liczba startów. Jak to wyglądałoby w Toruniu ? 5 meczów (…)

  Więcej

 • Powrót Warda i Dudka.Myszorki,a może byśmy zrobili małą podmiankę ? ;)

  Wiem że ostro mi się za to oberwie, ale odłóźmy na chwilę sympatie i animozje na bok i pomyślmy logicznie. W Toruniu mamy wprawdzie problem z liderem, ale jeszcze większy z Gomólskim. Ile zyskamy na podmianie Darka za Griszę/Doyla/Holdera ? 1-3 pkt w meczu ? Z kolei w Falubazie mają polskich zawodników(Walasek/Protasiewicz) (…)

  Więcej

 • Gollob, Pedersen, SEC. I linia 30 m

  Kiedyś aż tak nie interesowałem się regulaminami jak obecnie. I byłem święcie przekonany, że linia 30 metrów oznaczała do kiedy trzeba jechać "po swoim" torze. Ale aktualnie mamy na tapecie sytuację z wykluczeniem Tomka po kolizji z Pedersenem w SEC. I zarzuty, że wykluczenie było niesłuszne bo już (…)

  Więcej

 • Heeej Faaaaluuuubaaaaaz ! Póki co dajecie radę :D

  Lesznianie ;) się burzą, że ich ostatnio zbyt molestuję. Więc dla odmiany przeskoczę na mój poprzedni obiekt westchnień ;) Znaczy na Falubaz :D Zwłaszcza że dziś okazja ku temu jest wyśmienita, bo szanowny przewodniczący GKSŻ pan Piotr Szymański w końcu znalazł czas i raczył odpowiedzieć na pytania (…)

  Więcej

 • Co by było gdyby, czyli KS Toruń - Falubaz ZG

  Na wstępie gratulacje dla Falubazu za wyrwanie bonusa. Pięknie dziś się postawiliście, zostawiliście po sobie mega wrażenie i jeszcze raz dzięki za walkę do końca. Kolejny raz jakiś junior jedzie przeciwko nam mecz sezonu. Koza, teraz Pieszczek, pamiętam że nawet Adamczewski w zeszłym sezonie potrafił (…)

  Więcej