FA Cup: Portsmouth gra dalej, Szamotulski za burtą

W niedzielę dokończono piątą rundę FA Cup i do dalszej rundy awansowało Portsmouth pokonując zespół Grzegorza Szamotulskiego - Preston North End 1:0. Natomiast mecz Sheffield United - Middlesbrough zakończył się remisem i będzie potrzebna powtórka.

Bartosz Zimkowski

W meczu Sheffield United - Middlesbrough obie drużyny mogły wygrać, bowiem miały wiele sytuacji na zdobycie bramki. Tuż przed przerwą świetną okazję miał James Beattie, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła jedynie w słupek. Ostatecznie kibice nie zobaczyli bramek i potrzebna będzie powtórka spotkania, która zostanie rozegrana już na Riverside Stadium.

W drugim niedzielnym meczu Preston North End podejmowało Portsmouth. Na ławce rezerwowych klubu z Deepdale usiadł Grzegorz Szamotulski. Preston w drugiej połowie mogło objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Simon Whaley (świetnie obronił David James). Sytuacja ta zemściła się w piątej minucie doliczonego czasu gry, gdy do własnej siatki trafił Darren Carter i Portsmouth mogło cieszyć się z wywalczenia awansu do ćwierćfinałów.