Pewne zwycięstwo Zagłębia w Chorzowie (relacja)

Nie było niespodzianki w meczu 9. kolejki ekstraklasy kobiet, w którym piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin zmierzyły się na wyjeździe z Ruchem. Podopieczne Bożeny Karkut wygrały pewnie 30:23 (16:9) i umocniły się na drugim miejscu w tabeli.

Łukasz Lemanik

Lubinianki pojechały do Chorzowa w roli faworytek i tak też zagrały. Od pierwszych minut brązowe medalistki mistrzostw Polski narzuciły swój styl gry i nie pozwoliły na wiele "niebieskim". Po pięciu minutach było 3:1 dla Zagłębia. Kilka minut później lubinianki prowadziły 5:4 i od tego momentu zaczęły powiększać swoją przewagę. W 24. minucie wynosiła ona już sześć bramek - 12:6, a do przerwy jeszcze jedną więcej - 16:9.

W drugiej połowie przez cały czas lubinianki utrzymywały bezpieczną przewagę nad rywalkami. Podobnie jak w pierwszej części meczu, tak i w drugiej połowie bardzo dobre zawody rozgrywała Joanna Obrusiewicz, najskuteczniejsza zawodniczka Zagłębia w meczu z Ruchem. Lubinianki wygrały 30:23 i wracają z dwoma punktami.

KPR Ruch Chorzów - Interferie Zagłębie Lubin 23:30 (9:16)

Ruch: Wasiuk, Wąż - Radoszewska 7, Lesik 6, Samsel 4, Grudka 4, Maroń 2, Rzeszutek, Kopala, Kempa, Wawrzyńczyk, Lanuszny.

Interferie: Czarna, Maliczkiewicz - Obrusiewicz 7, Buzdra 6, Piekarz 5, Pielesz 4, Ciepłowska 4, Gunia 1, Jacek 1, Olszewska 1, Kordić 1, Semeniuk 1, Niedośpiał.