Dobry mecz Jurkiewicza w Hiszpanii, blamaż w hicie kolejki

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji rozgrywki wznowiła liga hiszpańska. Swoją wysoką formę potwierdził polski rozgrywający Mariusz Jurkiewicz.

Wojciech Jabłoński

Były zawodnik Zagłębia zdobył dziesięć bramek, jednak nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa J.D Arrate nad CAI BM. Aragon. Spotkanie skończyło się podziałem punktów 31:31.

W hicie kolejki Real Ciudad rozbił Portland San Antonio 42:23. Od samego początku meczu swoje warunki gry narzucili gospodarze, nie pozwalając na zbyt dużo zawodnikom Portland. Szczególnie dobrze prezentował się Torsten Laen, który w pierwszej połowie zdobył cztery bramki. Mimo to, wynik do przerwy 17:15 zapowiadał wielkie emocje w drugiej połowie. Jednak zawodnicy Real Ciudad zagrali koncertowo zarówno w obronie jak i w ataku i już po jedenastu minutach drugiej części gry prowadzili 25:16. W bramce gospodarzy znakomicie zaprezentował się Jose Javier Hombrados, który w drugiej połowie bronił z 53-procentową skutecznością. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem ubiegłorocznego triumfatora Ligi Mistrzów 42:23.

W pozostałych spotkaniach Barcelona Borgis pokonała BM. Antequera 29:23, a lider tabeli Reale Ademar zwyciężył w pojedynku z Naturhouse La Roja 35:30.