Samobójczy gol Nadolskiego oddalił szanse awansu "polskiego" klubu do Tippeligaen

W sobotni wieczór odbył się pierwszy mecz barażowy o prawo gry w norweskiej ekstraklasie piłki nożnej. Sogndal Fotball zmierzył się przed własną publicznością z drużyną Aalesunds FK. W szeregach gospodarzy o awans do Tippeligaen walczyło trzech Polaków.

Wojciech Święch

Zespół Sogndal Fotball w tegorocznym sezonie "zaplecza" ekstraklasy zajął 3. miejsce w tabeli. W weekend zmierzył się on z piłkarzami Aalesunds FK. którzy wywalczyli dopiero 13. pozycję w Tippeligaen.

W wyjściowym składzie miejscowych pojawiło się dwóch Polaków - golkiper Piotr Leciejewski oraz defensor Łukasz Nadolski (zagrali oni cały mecz). Natomiast ofensywny pomocnik Daniel Marcin Lubieniecki rozpoczął mecz na ławce rezerwowych gospodarzy.

Niestety pojedynek zakończył się porażką Sogndal Fotball. Drużyna Aalesunds FK objęła prowadzenie w 23. minucie za sprawą Daniela Arnefjorda. Zaraz po przerwie do wyrównania doprowadził Rune Bolseth. Jednak niedługo potem drugiego gola dla gości strzelił Hogne Aarøy. W 58. minucie zespół Aalesunds FK prowadził już 3:1. Wówczas Leciejewskiego pokonał kolega z drużyny - Nadolski. W 69. minucie trener Sogndal Fotball postanowił wzmocnić siłę ofensywną zespołu. Wtedy na murawie pojawił się Lubieniecki (zastąpił Henrika Furubotna). Jednak miejscowi nie byli w stanie nawiązać walki z przyjezdnymi, którzy w ostatniej minucie meczu podwyższyli wynik na 4:1 po trafieniu Diego Silvy.

Rewanż odbędzie się w środę, ale trudno się spodziewać, aby klub Leciejewskiego, Nadolskiego i Lubienieckiego odrobił straty na boisku rywala i zdołał awansować do Tippeligaen.

Sogndal Fotball - Aalesunds FK 1:4 (0:1)
0:1 - Arnefjord 23'
1:1 - Bolseth 49'
1:2 - Aarøy 51'
1:3 - Nadolski (s.) 58'
1:4 - Silva 90'