Wielki sukces Polaków w Soczi!

autor: kordekk | 2014-02-23, 19:30 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
   Miesiąc temu (przed Igrzyskami) przedstawiłem największe, jak dla mnie, szanse medalowe Polaków w Soczi. Wtedy stawiałem 5-7 medali w 4 konkurencjach. Można powiedzieć, że niewiele sie pomyliłem - polscy olimpijczycy wywalczyli 6 medali w 3 konkurencjach, a podium w następnej (biathlonie) był - wbrew pozorom - na wyciągnięcie ręki. Ale o tym później.
Podsumowanie moich przewidywań napiszę w podobnej formie, co pierwszy blog. przedstawię sukcesy polskich sportowców w poszczególnych konkurencjach i porównam je z moimi typami.
  • Biegi narciarskie
  Tu, zgodnie z przewidywaniami, złoto zdobyła wspaniała, niesamowita, niezłomna Justyna Kowalczyk! Tak jak pisałem przed miesiącem, szanse na najwyższe miejsca miała tylko w klasyku, a w biegu łączonym w czołówce trzymała się tylko przez pierwsze 7,5 km. To dla niej wielki sukces i świetnie, że zdobyła jeszcze medal na swoich (prawdopodobnie) ostatnich Igrzyskach Olimpijskich. Podobno po odejściu trenera Wierietielnego będzie chciała założyć rodzinę.

Bilans:
Oczekiwania: 1 - 0 - 1
Rzeczywistość: 1 - 0 - 0

  • Skoki narciarskie

Byłem spokojny o Kamila Stocha i słusznie! :)  Mistrz świata zdeklasował rywali i zgarnął dwa złota. Niestety, nie pomyliłem się co do drużyny skoczków. Oczekiwania kibiców były niepotrzebnie zawyżone i 4 miejsce przyjęte zostało jako porażka. Co prawda, do podium zabrakło tylko jednego lepszego skoku, ale to był i tak dobry wynik, wszak Polacy w turniejach drużynowych nie stali na podium w tym sezonie, nawet u siebie w Zakopanem!

Bilans:

Oczekiwania: 1 - 0 - 0
Rzeczywistość: 2 - 0 - 0

  • Biathlon

Tu krążek był naprawdę blisko - czasem brakowało jednego celnego strzelania, czasem trochę lepszego biegu. Sztafeta kobiet miałaby srebro, gdyby w pierwszym strzelaniu Krystyna Pałka strzeliła szybko i celnie, co robić potrafi, zamiast popełnić niewytłumaczalnych 7 błędów na 8 prób. Monika Hojnisz świetnie strzelała, gorzej biegała. Weronika Nowakowska-Ziemniak dobrze biegała, słabo strzelała. To wszystko sprawiło, że nie było drugiego olimpijskiego medalu dla Polski w historii.

Bilans:

Oczekiwania: 0 - 0 - 1
Rzeczywistość: 0 - 0 - 0

  • Łyżwiarstwo szybkie

Ta dyscyplina przyniosła nam połowę dorobku medalowego. Słusznie stawiałem na drużynę panczenistek, chociaż i tak ich wynik trochę przerósł moje oczekiwania - nie myślałem, że zdołają wystąpić w wielkim finale. Natomast zupełnie zaskoczyli mnie panczeniści.  O ile liczyłem na jakiś brąz Zbigniewa Bródki lub Konrada Niedźwieckiego indywidualnie, o tyle medal drużyny jest dla mnie dużym zaskoczeniem. O zwycięstwie nad Holendrem o 0,003 s. napisano już tyle, że nie muszę nic dodawać. :)

Bilans:

Oczekiwania: 0 - 0 - 2
Rzeczywistość: 1 - 1 - 1

  • Niespodzianki

Właściwie jedyną niespodzianką dla mnie jest występ panczenistów, każdy inny medal był do przewidzenia. Myślałem, że zaskoczy ktoś pokroju Karoliny Riemen-Żebereckiej w ski crossie, czyli ktoś nieznany szerszemu gronu kibiców. Nic takiego nie miało miejsca.

Całkowity bilans Polaków w Soczi:

Oczekiwania: 2 - 0 - 4
Rzeczywistość: 4 - 1 - 1

  Jak widać, moje typy okazały się dość trafne, w przewidywaniach wspomniałem właściwie o wszystkich późniejszych polskich medalistach. Do pełni szczęścia zabrakło tylko krążka w biathlonie, choć było blisko...

Kto Wam zaimponował, a kto wg Was zawiódł z Polaków podczas ZIO 2014? Czy któryś medalista był zaskoczeniem? Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.