Polacy w Alpha Ethniki: Kontuzja Żewłakowa

Arkadiusz Malarz wreszcie doczekał się pierwszego zwycięstwa ligowego w barwach OFI Kreta. W weekend komplet punktów wywalczył też zespół Wojciecha Kowalewskiego. Niedziela nie była udana dla Michała Żewłakowa. Nie chodzi bynajmniej tylko o bezbramkowy remis w derbach stolicy Grecji.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się przed własną publicznością z AEK Ateny. Były zawodnik Pogoni Szczecin pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. Jednak po zmianie stron na murawie zastąpił go Dimitrios Souanis. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - polski golkiper zagrał całe spotkanie przed własną publicznością przeciwko Levadiakosowi. W doliczonym czasie gry Polak został ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Panserraikosem. Nasz rodak wystąpił w całym meczu. Goście odnieśli cenne zwycięstwo 2:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor zagrał cały mecz przed własną publicznością przeciwko Panioniosowi Ateny. Miejscowi wywalczyli wygraną 2:0.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się na wyjeździe z Thrasyvoulosem. Polak zagrał cały mecz. Nasz rodak ostatnio dobrze prezentował się na treningach. Szkoleniowiec drużyny posunął się nawet do stwierdzenia, iż były zawodnik Legii Warszawa udowodni w niedzielę swoją wartość. Jednak w pojedynku z beniaminkiem Włodarczyk nie był szczególnie widoczny, choć jego klub odniósł zwycięstwo 2:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny w meczu derbowym przeciwko Panathinaikosowi Ateny. Były gracz Polonii Warszawa opuścił plac gry już w 37. minucie spotkania. Na murawie zastąpił go wówczas Georgios Galitsios. Nasz rodak nie był w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji lewej nogi. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z Ergotelisem. Były piłkarz Lecha Poznań pojawił się w wyjściowym składzie gości i zagrał cały mecz. W 31. minucie nasz rodak ładnie uderzył głową, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 40 minucie polski napastnik otrzymał piłkę z prawego skrzydła, ale nie zdołał wepchnąć jej do siatki. Po zmianie stron Żurawski też miał okazje do zdobycia goli. W 71. minucie po dobrym dośrodkowaniu Polak źle przymierzył i piłka minęła bramkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego napastnik przymierzył z granicy szesnastki, lecz zabrakło mu precyzji. Larissa na boisku rywala doznała porażki 1:2.