Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do W Grudziądzu nie było rozróby. Get Well nie dostanie kary za kibiców

  Skoro kibice z Torunia zachowywali się poprawnie, to logicznym jest, że należy ukarać klub z Grudziądza za nieuzasadnione użycie gazu wobec spokojnie zachowujących się fanów Get Well. No cóż panowie z ekstraligi znaleźli sposób jak zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko.
  W ubr. nie ukarali klubu z Torunia za próbę przekupstwa zawodników z Gdańska bo próbowali tego sponsorzy, a nie działacze. Mądrale z SE z łatwością za to karzą zawodników za nierówne długości nogawek u mechaników, każą trenera za wylanie zbyt dużej ilości wody na tor przez polewaczkowego a sędzia i komisarz toru, którzy mają zasrany obowiązek pilnować prac na torze pozostają bezkarni.

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Biegnij Maksym, biegnij. Na wywiad trzeba zasłużyć (felieton)

  Dlaczego niektórzy zawodnicy nie chcą rozmawiać z SF? Ano dlatego, że niektórzy "dziennikarze" portalu biorą sobie wyjęty z kontekstu fragment wywiadu dla innych mediów i dorabiają do tego swoją ideologię, która nijak się ma do tego co powiedział zawodnik. Czasami żużlowiec przejęzyczy się a media bezlitośnie tę wpadkę wykorzystują. Coraz mniej jest dziennikarzy, którzy zachowują się jak ludzie, a coraz więcej takich, którym bliżej do hien.

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  Zawodnik Cash Broker Stali Gorzów już kilkukrotnie był upominany i karany przez "sędziów za próbę kopnięcia rywala na torze. "
  No to poprosimy o dokładniejsze dane ile razy i za co konkretnie. Zapis z protokołów, a nie opowiastki komentatorów i kibiców.

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  Skoro Stal dostała karę za finał tym bardziej należy się Sparcie. Przypominam, że nie jest to pierwszy przypadek rok temu na półfinał tor był jeszcze gorszy.

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  Cale te postepowania dyscyplinarne ws torow to o kant d*** mozna se roztrzaskac ... tor jaki byl taki byl i tyle ... kto mial se poradzic to se poradzil a kto nie to ciota ... kiedys nie bylo zadnych komisarzy, gospodarze przygotowywali tory jakie chcieli i bylo dwa razy wiecej scigania ... smieszy mnie to upapierkowywanie wszystkiego w dzisejszych czasach ....

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Sparta może dostać karę na 150 tysięcy, eksperci tłumaczą Zmarzlika (kontrowersje)

  Zmarzlik niebezpiecznie wymachuje nogą, ale Dudek czy Holder już tylko balansują ciałem?

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  Wystarczy zobaczyć jak przygotowywane są tory w lidze szwedzkiej. Tam jeżdżą Ci sami zawodnicy a wodowisko u nich a u nas to dwa różne światy. Czas wziąć przykład ze Szwedów w kwestii nawierzchni. W innym przypadku kibice się odwrócą. Ja już powoli mam dość żużla w Gorzowie. Mierne widowiska mnie nie interesują. Są jeszcze kibice, którzy na sam widok motocykla i żużlowca są wniebowzięci, ale i oni w końcu zajarzą, że to nie o to chodzi.

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Słabe widowiska podczas Grand Prix. Zenon Plech obwinia przygotowanie torów

  Kiedyś w Gorzowie można było oglądać w niemal każdych zawodach sporo ciekawych wyścigów. Od czasu wprowadzenia komisarzy torów i karania toromistrza, trenera za przyczepny tor, z którym nie każdy sobie radził zaczęto robić beton i emocje ograniczają się tylko do wyniku. To samo dotyczy GP, w którym tor przygotowuje gość pojawiający się na stadionie raz w roku.

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  A może sędzia patrzył na Zmarzlika i gdy zobaczył, że jest pierwszy to przerwał wyścig? Kartka dla Zmarzlika też z dupy. Lotne starty Emila. Bryła jest z Zielonej Góry i nie powinien sędziować meczów Stali.

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Stal - Get Well: Przemysław Pawlicki bohaterem. Szybki na torze, szczery przed kamerą (noty)

  Kaczmarek stał, że go Karczmarz minął?

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Klubowe maskotki nie mają czego szukać w parku maszyn

  Ten zakaz wynika z ogólnych przepisów, które nie pozwalają na używanie materiałów pirotechnicznych w miejscach publicznych poza 31 grudnia i 1 stycznia. Stadiony to takie same miejsca publiczne jak ulice czy chodniki. I tyle w tym temacie

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Stal na Fogo Unię z innym juniorem. Hubert Czerniawski zawieszony

  Skoro zamiar się liczy to nie radzę ci iść na policję by sprawdzić swój stan trzeźwości przed zamiarem kierowania samochodem. Bo jeśli tak by było to po stwierdzeniu, że masz np. 1 promil a miałeś zamiar kierować samochodem to powinni ci profilaktycznie zabrać prawo jazdy. Dlaczego nikt nie zawiesił zawodników, którym przez Złotym Kaskiem zakwestionowano nieregulaminowe tłumiki? To przecież jest dokładnie taka sama sytuacja.

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  A zawodnicy którym zarekwirowano tłumiki ich nie posiadali ? Donio zmień miarę !!!

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Stal na Fogo Unię z innym juniorem. Hubert Czerniawski zawieszony

  To może podasz choć jeden przykład zawieszenia zawodnika za to, że przed zawodami stwierdzono, że jego motocykl nie spełniał wymogów regulaminowych (był za ciężki, miał pęknięta ramę czy nieregulaminowy tłumik)? Zapewniam Cię, że takich przypadków było bardzo dużo. Nawet w tym roku kwestionowano przed zawodami tłumiki bez wybitej daty produkcji. Tylko jakoś do tej pory nikogo za to w żaden sposób nie karano.

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  Ten artykuł pokazuje w radosny sposób jak bardzo mamy skomplikowane regulaminy. Żużel kiedyś to był prosty sport, a teraz zrobiono z niego produkt marketingowy. Im grubszy regulamin - tym mniej czytelny sport w odbiorze przez kibica. Skoro nawet sędziowie coraz częściej się gubią to znak, że coś jest nie tak.

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Jest regulaminowa furtka do karania za spreparowane tory. Gospodarze tracą alibi

  Po1: Protokoły są dostępne na stronie speedway ekstraligi. Każdy ma do nich dostęp. Wystarczy trochę chęci.
  Po 2: Upadek zawodnika spowodowany przez innego żużlowca nie jest ujmowany w protokole. Stąd ujęcie w statystykach wykluczeń za spowodowanie upadku.
  Po 3: W protokole rzeczywiście nie ma informacji o prawdziwych przyczynach upadku. Wyszedłem jednak z założenia (mi się to wydaje logiczne), że najwięcej upadków jest na torach źle przygotowanych. Statystycznie zatem: im więcej upadków, tym bardziej niebezpieczny tor. Ujmowałem to mimo że np. w meczu Stal - ROW kilka upadków nie było spowodowanych złym stanem toru tylko walką o pozycję w pierwszym łuku (najboleśniej o tym przekonał się R.Karczmarz, który w jednym wyścigu leżał aż trzy razy).
  Po 4. Ta populistyczna teza nie jest mojego autorstwa. To powiedział Martin Vaculik.
  Po 5: Cała dyskusja o niebezpiecznych torach (a raczej o niebezpiecznym torze w Gorzowie) rozpoczęła się po meczu finałowym za sprawą menagera Get Well. Jego opinii nie podzielali: Greg Hancock, Martin Vaculik i Robert Kościecha.
  Po 6: Ja się podpisuję z imienia i nazwiska

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  Co lubuskie to lubuskie:)

 • Ryszard Rachlewicz otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Ryszard Rachlewicz otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  Pełna zgoda,głodna i pazerna świnia koryto też zeżre

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  Chodzi o to aby tor na całej szerokości i długości nadawał sie do wyprzedzania. Jeżeli w Gorzowie dwa/trzy pierwsze biegi wygrają gorzowianie należy przerwać zawody, gościom przyznać vo, a Stali wlepić 200 tys kary. Przecież goście nie mieli możliwości wyprzedzania. Czy nie lepiej byłoby zaprzestać tego rodzaju rozgrywek? No właśnie jestem nie poważny. Nie pomyślałem z czego by się utrzymywali zarządzający tym pięknym sportem.?

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Jest regulaminowa furtka do karania za spreparowane tory. Gospodarze tracą alibi

  Na niebezpiecznym torze powinno być więcej upadków lub wykluczeń za spowodowanie upadku. To chyba jest logiczne. Siadłem sobie przy komputerze i przejrzałem protokoły z meczów rundy zasadniczej ekstraligi. Policzyłem ile było upadków lub wykluczeń za spowodowanie upadku innego zawodnika.
  Oto wyniki:
  Leszno: 15 zdarzeń w 6 meczach
  Zielona Góra: 14 w 6
  Grudziądz: 13 w 4
  Toruń: 12 w 7
  Tarnów: 10 w 5
  Gorzów: 10 w 4 (w tym aż 7 upadków w meczu z Rybnikiem, 3 z nich na 1 łuku z udziałem debiutujących w ekstraklasie młodzieżowców)
  Wrocław (Poznań): 8 w 6
  Rybnik 5 w 3
  Reasumując: w każdym meczu w Toruniu dochodziło do upadku, w Zielonej Górze i Lesznie tylko w 1 meczu zawodnicy dojeżdżali do mety bez upadków. Teoretycznie najbezpieczniejsze tory w poprzednim sezonie to tory w Rybniku, Grudziądzu i Gorzowie (upadki tylko w 3 lub 4 spotkaniach) I co na to najbardziej protestujący na temat niebezpiecznych torów?
  A czy jazda z prędkością ponad 100 km/h na motocyklu bez hamulców jest bezpieczna? Czy zawodnicy zespołu gospodarza są kamikadze i nie zdają sobie sprawy z tego, że tor jest niebezpieczny. Gratuluję kolejnego poronionego przepisu. Kluby płacą sędziom, komisarzom, członkom jury, ale to nie oni ponoszą konsekwencje tylko kluby. A tych jest coraz mniej. Teraz wiadomo dlaczego.

 • Ryszard Rachlewicz lubi Komentarz

  A więc tak, jak to wszystko przeczytałem to tak naprawdę nikt nie jest bez winy. Greg nie raz podpadł... Co do Golloba, nikt go nie lubił z zazdrości oraz bo był taki sraki owaki, ale kurcze ważne że był sobą i co? Kowalik, Świst czy inni nigdy mu nie dorównali a teraz siedzą z mikrofonem w studio i pieprzą 3po3. Kwestia Derbów lubuskich... Ward pokazał klasę i wielki szacun dla tego faceta!!! Był najlepszy od tych Protasieczów i Dudków i innych..a podczas upadku co kibice krzyczeli??każdy to pamięta?? od kiedy życzy się źle zawodnikowi który robi dla was punkty??? hm? ehhh wy magiczni kibice, piszę do pseudo kibiców a nie do prawdziwych kibiców!!!!!!! Myślę że był by Mistrzem Świata, bo był w swojej formie i mam nadzieję, że jeśli nie na motorze to w inny sposób pokarze niedowiarkom i burakom że ma charakter i wolę walki o zdrowie, bo nie jeden tu zgromadzony by się 1000razy zesrał w pory i dał posadzić by się posadzić na wózek inwalidzki. Kwestia finału DMP?? takie kombinacje są dozwolone czy nie? luka w przepisach i tyle. Ale pragnę nadmienić jedno. Walkower Torunia w meczu z naszym odwiecznym rywalem. Daliście dupy bo oddaliście walkower a to jest najgorsze co może być, poddaliście się bez walki!!!!!, Zielona dostała Medal złoty za darmo, a tu po naszym finale w Gorzowie piszecie że tor był taki sraki owaki, mało tego do Bartka żywicie nienawiścią że zdobył brąz kosztem kontuzji Doyla. Ja nie będę odpowiadał za nasz tor w Gorzowie bo byc może też dali dupy nasi ludzie, ale kurwa mać ludzie!!!???? nas widzicie i dopatrujecie się błędów a sami je popełniacie!!! prawdziwy kibic wie co jest grane ale ten wpis tyczy się do ludzi co mają za dużo do powiedzenia i wypisują totalne brednie!

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do Piotr Paluch: Zmarzlik jedzie coraz lepiej

  Fajnie jest siedzieć sobie w domu, uruchomić komputer, posłuchać wywiadu przeprowadzonego przez kogoś innego, a później wybrać ciekawsze fragmenty, opatrzyć swoim komentarzem i zostać autorem. Cała rozmowa z Piotrem Paluchem a także ze Stanisławem Chomskim (obie przeprowadzone tuż po zakończeniu zawodów w Australii): http://radiogorzow.pl/...zmarzlika/

 • Ryszard Rachlewicz napisał/a komentarz do III runda MDMP w Gorzowie

  Czerniawski już ubrany i poszedł do kolegów z drużyny

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.