1.FC Nurenberg nadal bez punktu w Lidze Mistrzyń (wyniki)

Druga kolejka rozgrywek grupowych Ligi Mistrzyń i kolejne zaskakujące rezultaty. Przede wszystkim należy podkreślić wyjazdowe zwycięstwo Ikastu-Brande nad Gyori Audi ETO KC oraz porażkę Krimu Mercator Lublana z francuskim Metz Handball, który pokazał, że nie zamierza łatwo składać broni i chce walczyć o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Maciej Brum
Maciej Brum

W grupie A doszło do jednej z większych niespodzianek tej rundy spotkań Ligi Mistrzyń. Gyori, które w poprzedniej kolejce zagrało dobre spotkanie przeciwko Kometalowi Gjorce Petrov, tym razem nie sprostało we własnej hali duńskiemu Ikastowi. Do przerwy wydawało się, że gospodynie odniosą pewne zwycięstwo bowiem prowadziły czterema bramkami (15:11). Po zmianie stron nastąpiła jednak metamorfoza obu ekip i w końcówce więcej zimnej krwi zachowały Dunki, które dzięki tej wygranej umocniły się na prowadzeniu w grupie i bardzo zbliżyły się do kolejnej fazy rozgrywek. W drugim meczu tej grupy Zvezda Zvenigorod pewnie pokonała Kometal Gjorce Petrov, który jest zdecydowanie najsłabszą ekipą w tej grupie i nie będzie się już liczył w walce o awans.

W grupie B swoje drugie zwycięstwo odniosły mistrzynie Austrii, Hypo Niederösterreich. Pokonały one wysoko 34:27 Buducnost T-Mobile Podgorica z Czarnogóry. Już do przerwy gospodynie prowadziły sześcioma bramkami (17:11). Po zmianie stron kontrolowały przebieg spotkania, nie pozwalając się zbyt blisko zbliżyć rywalkom. Swoje pierwsze dwa punkty zdobyły natomiast Dunki. Wygrały one na wyjeździe z hiszpańską drużyną Orsan Elda Prestigio. Gospodynie zupełnie zawiodły swoich kibiców. Już do przerwy Dunki wygrywały 17:9. Po przerwie obie drużyny dołożyły po 9 trafień i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 26:18 dla ekipy gości.

Najciekawsze spotkania drugiej serii spotkań Ligi Mistrzyń miały miejsce w grupie C. Oba zakończyły się bowiem różnicą jednej bramki. Łada Togliati pokonała 34:33 rumuńską drużynę CS Oltchim Rm. Valcea. Z kolei Larvik HK wygrał 27:26 z Podravką Koprivnica. Dla obu zwycięskich ekip były to pierwsze zwycięstwa dzięki czemu w tej chwili wszystkie mają po dwa punkty i walka o awans w tej grupie zapowiada się niezwykle pasjonująco.

W grupie D, po bardzo wysokiej porażce w pierwszej kolejce, pozbierał się francuski Metz Handball. Zwyciężył on 31:26 na wyjeździe słoweński Krim Mercator Lublana, zgłaszając tym samym swój akces do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń. Drugą pewną wygraną odniósł z kolei Viborg HK. Pokonał on we własnej hali mistrzynie Niemiec, 1.FC Nurenberg, które tym samym spadają na ostanie miejsce w tabeli i jeśli myślą o odegraniu jakiejś roli w tych rozgrywkach, muszą kolejne spotkanie wygrać.