Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Moim faworytem na Euro jest standardowe i jakże uwielbiane przez wszystkich: PZPN PZPN je** je*** PZPN! Z racji miedzynarodowej rangi imprezy należałoby to jednak nieco zmodyfikować na fucking fucking PZPN ;)

 • fanka recznej napisał/a komentarz do Pary półfinałowe Final4 LM rozlosowane

  Powodzenia Fuchse i Atletico ,choć łatwo nie będzie !

 • fanka recznej lubi Komentarz

  No błagam... Hasanefendic to legenda, ale wydaje mi się, że nie jest to odpowiednia osoba do objęcia naszej reprezentacji. Skoro nawet Rosjanie odrzucili jego kandydaturę i woleli powierzyć kadrę młodemu trenerowi, to świadczy chyba o tym, że jego warsztat w ostatnim czasie troszkę obniżył loty. Przez lata miał znakomite wyniki w Gummersbach, ale ten sezon to była tragedia. Widać było, że brakuje mu już energii i pomysłu na ogarnięcie ich gry.

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Jeśli ktoś rezygnuje z gry w kadrze to jest jego i tylko jego wola. Ty masz tutaj g.... do gadania. Jak Grzesiek grał w reprezentacji to się darli, że 'kaleka', 'powinien ustąpić młodszym' i 'kumpel Wenty' a jak zrezygnował to znowu 'wina' Wenty i kieleckiego klubu, bo...jest w nim zatrudniony. Sekciarstwo i tyle.

 • fanka recznej napisał/a komentarz do [model.removed.news]

  Szkoda , wielka szkoda , że tylu zawodników podjęło decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej .Kończy się pewna epoka w ręcznej,ale nigdy nie jest w życiu tak , że jest cały czas źle.Będą jeszcze wspaniałe momenty z nowym trenerem,zawodnikami.Może i będzie trzeba czekać na efekty ,ale szczypiorniak to nadal jest piękny sport ! DZIĘKUJĘ GRZESIEK ZA WSZYTKO CO ZROBIŁEŚ Z ORZEŁKIEM NA PIERSI ! KAŻDY ORZEŁ WENTY JEST WIELKI !

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Bertus Servaas o dzisiejszym oświadczeniu i nie tylko:
  - To były czasy (początki Wenty w kadrze), kiedy w reprezentacji na nic nie było pieniędzy. Musiałem chłopakom kupować koszulki, bo nie mieli w czym grać. Potem zaczęły się sukcesy, przyszli sponsorzy. Trzeba pamiętać, że to w największej mierze zasługa Bogdana i chłopaków, którzy u niego grali.
  Jeśli związek nie da mu stanowiska na przykład wiceprezesa do spraw sportowych, to zrobi głupotę i będzie to skandal. Gdyby to ode mnie zależało, zrobiłbym tak na pewno, choć oczywiście nie dałbym mu pełnego etatu (śmiech). Nie możemy nie korzystać z człowieka, który ma tak ogromną wiedzę praktyczną i teoretyczną, taką charyzmę, a nadal chce pracować. Wejście Bogdana do związku to powinien być początek odmładzania jego struktur. To samo dotyczy zawodników, którzy zadeklarowali zakończenie kariery reprezentacyjnej, jak Mariusz Jurasik, czy Marcin Lijewski. Nie skorzystanie z ich doświadczenia, z ich wizerunków dla rozwoju dyscypliny, to byłby straszny grzech.
  Ta decyzja jest na pewno dobra dla naszego klubu, bo skończy się głupie gadanie, że Bogdan załatwia poprzez reprezentację jakieś klubowe interesy. Poza tym będzie się mógł skupić na pracy w Vive Targi Kielce, nad odzyskaniem mistrzowskiego tytułu.
  A dla reprezentacji? A o tym już nie jestem przekonany. Tak samo, jak nie jestem przekonany, czy to dobre dla całej dyscypliny w Polsce. Zobaczymy, wiele zależy od związku, od tego, czy znajdzie na jego miejsce fachowca odpowiedniej klasy. Ale jestem szczęśliwy, że ktoś taki jak Bogdan trafił się polskiej piłce ręcznej. Pamiętam czasy sprzed Bogdana Wenty, reprezentacja była na zupełnie innym poziomie organizacyjno-sportowym.

 • fanka recznej napisał/a komentarz do [model.removed.news]

  Genialny człowiek i trener!

 • fanka recznej lubi Komentarz

  OK, czekamy na medale MŚ "młodych zdolnych". Oczami wyobraźni już widzę Przysieka, który wykręca w parkiet obrońców Chorwacji i Francji. Wiedzę też innych młodych zdolnych, którzy brylują na międzynarodowych parkietach a to, że nawet w polskiej lidze radzą sobie bardzo przeciętnie to nic! Nie ma się czym przejmować a już na pewno nie takimi szczegółami. To że żaden Polak od kilku ładnych lat nie wyjechał do Bundesligi to przecież też nic nie znaczący szczegół! Mamy kapitalnych młodych i zdolnych, z którymi podbijemy całą Europę. Będzie pięknie...

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Mądra decyzja. Wielkie dzięki selekcjonerze za te wszystkie lata!

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było za kilka lat... teraz też ciągle wracamy do zespołu Górskiego i do meczu na Wembley. Oby tak nie było w przypadku ręcznych.

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Trudne zadnie to miał Wenta jak wziął kadrę, która była na dnie i kompletnie się nie liczyła w Europie. Obecny zespół to TOP 10 w Europie. Obecny zespół potrafi nawiązać walkę z Danią (wygrana 28:27), Serbią (remis 25:25), Szwecją (remis 29:29), Niemcami (wygrana 33:32) więc chyba tak źle to nie jest. Tu nie chodzi o zawodników, bo ci w większości nie mają nawet 30 lat także sporo gry jeszcze przed nimi, ale o to, że po tak długim czasie z drużyną trener przekazał im wszystko co mógł. To jest aż 8 lat. Potrzeba po prostu świeżej myśli taktycznej i czegoś nowego. Sama kadra zawodnicza cały czas jest w europejskiej czołówce co potwierdzają wyrównane mecze z wieloma bardzo silnymi ekipami.
  W kadrze jest masa zawodników, którzy mają przed sobą jeszcze wiele lat gry:
  K.Lijewski 28 lat, M.Jurecki 27 lat, K.Syprzak 20 lat, T.Rosiński 28 lat, M.Jurkiewicz 30 lat, B.Tomczak 26 lat, R.Orzechowski 23 lata, B.Jaszka 29 lat, D.Żółtak 28 lat, Z.Kwiatkowski 27 lat, Wichary i Szmal (32-33 lata - na bramkarzy żaden wiek) a w obwodzie jest jeszcze młody Wyszomirski i Szczecina z Kwidzyna (melodia przyszłości), Tkaczyk 31 lat (Rutenka, Jicha mają po 30 lat i dalej grają w swoich kadrach więc i Grzesiek może o ile nie zakończy gry w kadrze), Paczkowski 18 lat (za rok, dwa będzie to gracz na reprezentację), M.Jachlewski 26 lat, D.Kostrzewa 23 lata.
  Mało?

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Dzisiaj nawet zwykłe ludzkie świnie ,które go od 4 lat wyzywały od szwabów, zdrajców itp . Wypominające mu na na każdym kroku podwójne obywatelstwo piszą, że miał sukcesy z kadrą. Nagle je zauważyli. Jak widać kilku ruszyło sumienie.

 • fanka recznej napisał/a komentarz do [model.removed.news]

  Dziękuję Bogdan za wszytko co zrobiłeś dla piłki ręcznej w Polsce , za motywację dla chłopaków , za emocje , za serce włożone w kadrę , za medale ! Jesteś wielkim trenerem ! "Trzeba wiedzieć , kiedy ze sceny zejść niepokonanym".

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Dziękujemy za te wspaniałe 8 lat. Za wszystko!

 • fanka recznej lubi Komentarz

  mam nadzieje, że Ci kiedyś ip zablokują. Podsumowując większość twoich komentarzy jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.
  Typowy Polaczek

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Szkoda mi jednak Koli! Należy mu się jednak gorące podziękowanie za te wspaniałe chwile w reprezentacji i za wielki hart ducha jakim się wykazał po tak ciężkiej kontuzji! dzięki Ci Kola!

 • fanka recznej napisał/a komentarz do Bielecki: Zabrakło iskry, która była wcześniej

  Karol to wielki sportowiec.Mimo wypadku nigdy się nie poddał i walczył ,o to by dalej móc robić, to co kocha.Za to go bardzo cenię.Kola jesteś WIELKI !

 • fanka recznej lubi Komentarz

  No awansowali i to jest powód do pieśni pochwalnych?
  Sam awans na turniej finałowy powinien być standardem!
  Po latach, w których młodzieżowcy odpadali już w kwalifikacjach teraz podniecamy się samym awansem na duży turniej. To samo będzie z kadrą seniorów, która nie ma GODNYCH następców. Jacyś tam następcy się znajdą, ale nie są to zawodnicy (w przygniatającej większości) na najwyższy poziom międzynarodowy. Wcześniejsza drużyna młodzieżowa z 2000-2002 roku na ME nie tylko awansowała, ale ona WYGRAŁA cały turniej i została MISTRZEM EUROPY! Wtedy Bielecki był królem strzelców ME juniorów. W LM Bielecki w wieku 19-20 lat zdobył 65 bramek w 6 meczach i był najlepszym strzelcem tych rozgrywek. Tacy gracze jak Bielecki, K.Lijewski, M.Jurkiewicz od razu wybili się na zachód gdzie wiele klasowych klubów chciało mieć ich w swoich szeregach. Podkreślam słowo klasowych, bo to nie były jakieś nic nie znaczące kluby. To były kluby liczące się w Hiszpanii i Bundeslidze. Ilu naszych 18-22 letnich graczy wyjechało w ostatnich latach do liczących się klubów w Niemiec i Hiszpanii? Dlaczego naszych nikt tam nie chce? Czyżby Hiszpanie i Niemcy nie znali się na tym sporcie i nie dostrzegali naszych "perełek"? Można się okłamywać, ze mamy cały tabun klasowych następców tylko po co?

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Pogorszyła się gra naszej reprezentacji- to fakt. Ktoś z drużyny ubył, ktoś przybył.Nie wszystko się zazębia. Trzeba poprawić szczegóły, bo to jest zegarmistrzowska gra w rytmie, tempie i super precyzji.Na to pracuje się latami od młodzika do dojrzałego gracza. Ten kto gra lub grał w piłkę ręczną wie doskonale o czym mówię. Śmieszą mnie wyliczanki Wislandera (sorry ale śmieszą) i złoszczą podłe wywody Wawiaka. Nie przegrywamy z frajerami. Toczymy równe pojedynki z czołówką świata piłki ręcznej,My Polacy - liliputy szkolenia młodzieży i ilości szkolonych zawodników.My biedacy, których stać na kilka (3-4) profesjonalnych klubów.
  Nie zawsze wygrywamy. Trener to nie cyborg, żyje meczem gdzie emocje sięgają zenitu (niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego co przeżywa trener), czasem popełnia błędy. Wenta popełnia ich stosunkowo mało. Igrzyska Olimpijskie były i są marzeniem każdego sportowca. Myślicie, że Wenty nie? Robi gość dobrą robotę i zna się na niej lepiej niż wszystkie mądrale z tego forum razem wzięci.
  Jest to dobra chwila by pomyśleć o tym co zrobić by było więcej młodzieży, przecież bardzo utalentowanej, w piłce ręcznej. Co zrobić by było więcej szkolących? Co zrobić by było więcej zaangażowania i pomocy fanatykom - trenerom piłki ręcznej w gminach i miasteczkach. Szczypiorniak to w jakimś sensie nasza narodowa gra. Co zrobimy by utrzymać i rozwijać jej chlubę?

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Po 7-8 latach pracy danej grupy ludzi z jednym trenerem po prostu następuje taki moment, w którym ten trener nie jest w stanie wykrzesać zespołu nic więcej. To całkowicie normalne i taka sytuacja ma miejsce wszędzie (ostatnio w Niemczech).
  Jest to naukowo potwierdzone i udowodnione że po 7-8 latach (nie ważne jaki zawód) następuje wypalenie zawodowe. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zmiana otoczenia i to moim zdaniem przydałoby się naszej reprezentacji.
  Nie można jednak mówić, że wszystko jest źle! Ten zespół jakby nie patrzeć w ostatnich miesiącach potrafił wygrać z Danią (późniejszy Mistrz Europy), Niemcami czy walczyć jak równy z równym z Serbią (aktualny srebrnym medalista ME). Przecież nikt temu nie jest w stanie zaprzeczyć, bo takie są fakty. Nie wszystko jest złe i nie wszystko jest do zmiany.
  Przykładowo Michał Jurecki, który na tym turnieju nie licząc meczu z Algierią (6 bramek) zagrał słabo, ale czy to oznacza, że jest to słaby zawodnik? Przecież ten facet w tym sezonie takim zespołom jak Atletico Madryt, Czechowskie Niedźwiedzie, Fuchse Berlin rzucał 8, 9 czasem i 11 bramek na mecz w Lidze Mistrzów.
  Myślę, że zmiany są na pewno konieczne, ale trzeba je zrobić z głową. To muszą być zmiany przemyślane, bo ten zespół to nasze wspólne, polskie dobro (obok siatkarzy jedyne dobro jakie mamy w grach zespołowych). Skończcie tę gadaninę i jakieś klubowe wojenki. To jest POLSKA - zespół, który reprezentuje cały nasz prawie 40 milionowy naród. Mam wrażenie, że niektórzy tego nie rozumieją.
  Czuję jednak, że niedługo wrócą stare "dobre" czasy a sukcesy zespołu Wenty i medale na Mistrzostwach Świata będziemy wspominać tak samo jak wspominamy medal chłopców Kazimierza Górskiego z roku 1974. Profesjonalny system szkolenia w Polsce nie istnieje. Poza 2-3 zawodnikami nie ma następców co widać po tym jak "wielu" polskich graczy wyjechało ostatnimi czasy do Bundesligi.
  Na pewno czas na jakieś zmiany w tej kadrze, ale obawiam się, że efekt tych zmian w perspektywie najbliższych lat żadnemu polskiemu kibicowi się nie spodoba. No chyba, że polska liga stanie się ligą zawodową w pełni profesjonalną a szkolenie młodych zawodników w Polsce zostanie mocno ulepszone (koszty). Wtedy będą miał nadzieję na przyszłość...
  Pozdrawiam i życzę dobrej nocy wszystkim kibicom piłki ręcznej w Polsce.

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Orzechowski był na MŚ w Serbii. Rewelacji nie zagrał. Paczkowski to 18 latek, który od paru miesięcy gra w seniorskiej drużynie polskiej ligi. Przyjdzie na niego czas. Kostrzewa zbawcą w meczach z Serbią czy Hiszpanią? Chciałbym w to wierzyć... ale widziałem np. bardzo zdolnego Kamila Syprzaka w dzisiejszym meczu i jakoś nie widziałem, żeby młodość to było wszystko co jest w handballu ważne. Co do "starych" to popatrz na 40 letniego bramkarza Hiszpanii (José Javier Hombrados). Bronił kapitalnie! Obejrzyj sobie mecze duńskiej Kopenhagi z LM, której kręgosłóp stanowią zawodnicy w wieku: Stefansson 39, Sigurdsson 34, Hvidt 36, Ege 40, Boldsen 34, Jorgensen 34...
  Większość zawodników w polskiej drużynie to ludzie w wieku 26-30 lat także nie przesadzałbym z takimi teksami.
  Ktoś napisał wcześniej, że po 7-8 latach pracy z jedną drużyną sztab trenerski po prostu nie jest już w stanie niczego wycisnąć z tej grupy ludzi. Potrzeba świeżego spojrzenia na ten zespół.
  Zgadzam się z tym w pełni.
  Oprócz tego powinniśmy doprowadzić do modernizacji polskiej ligi, która powinna być w pełni zawodowa i w pełni profesjonalna. Żądam zmian w ZPRP (ryba psuje się od głowy) i w systemie szkolenia młodych adeptów piłki ręcznej w Polsce. Bez profesjonalnego systemu szkolenia na najwyższym poziomi i tak daleko nie zajedziemy. To jest fundament.

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Żal chłopaków , trenera. Tyle pracy, wysiłku. Sportowcy to także tylko ludzie. Nie da rady iść ciągle drogą pełną sukcesów. A każde dni chwały kiedyś się kończą. Prawdziwi kibice zrozumieją a kibice sukcesu już nie. Szkoda, że tych drugich jest więcej i mnożą na potęgę swoje gorzkie żale.

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Nic się nie stało ! Polacy nic się nie stało ! Nawet ta porażka nie zmieni faktu, że dostarczyliście wiele pozytywnych emocji, godnie, walecznie reprezentowaliście nasz kraj. A nasza kadra piłkarska wiele siły ducha i woli walki mogłaby się od Was nauczyć. A w sporcie jak w życiu są wzloty i upadki.

 • fanka recznej lubi Komentarz

  Nikt Ci nie każe :)

 • fanka recznej napisał/a komentarz do Agonia w Alicante - relacja z meczu Hiszpania - Polska

  Nie wiem co się dzieje z Tłuczyńskim , bo jeszcze rok temu na MŚ w Szwecji , zachwycał pięknymi asystami,wkrętkami.Uważam , że na jego miejsce powinien pojechać Tomczak, zmieniając się z Jachlewskim.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.