MŚ do lat 20. Czesi pokonali Finów i zajęli 5 miejsce

W czwartek rozegrano spotkanie o 5 miejsce na Mistrzostwach Świata do lat 20. Gospodarze bez większych problemów pokonali Finów 5:1. Jednakże pierwsza tercja nie zapowiadała takiego obrotu sprawy.

Mateusz Czarny

Po pierwszej odsłonie nikt nie spodziewał się łatwego zwycięstwa reprezentacji Czech. Po bramce w drugiej minucie Harri Pesonena zespół fiński wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca pierwszej odsłony.

Druga i trzecia tercja to zdecydowanie skuteczniejsza gra Czechów. W ciągu 40 minut strzelili 5 bramek nie tracąc żadnej i odnieśli zwycięstwo. Na uwagę zasługuję fakt, że to wcale nie zespół zwycięski oddał większą ilość strzałów. O 5 więcej oddali ich Finowie, jednak oprócz sytuacji w 2 minucie nie potrafili już pokonać dobrze dysponowanego Michala Neuvirtha. W drugiej tercji padły odpowiednio 3 bramki, natomiast w ostatniej dwie i tym samym Czesi odnosząc zwycięstwo zajęli 5 miejsce w Mistrzostwach.

Finlandia - Czechy 1:5 (1:0, 3:0, 2:0)
1:0 Pesonen (Warn) 2'
1:1 Bartek 27'
1:2 Frolik (Semorad, Szturc) 28'
1:3 Kundratek (Ondracek) 40'
1:4 Hampl (Ondracek) 48'
1:5 Latal (Ondracek) 58'

Kary: Finlandia: 45 minut Czechy: 41 minut.