kvc30 - komentarze

 • kvc30 napisał/a komentarz do Znany nowy prezes Orlenu Wisły. Klub poprowadzi Robert Czwartek

  Lekiem na Wisłę nie jest zmiana prezesa jednego na drugiego - to nic nie da. Kluczem jest porozumienie miasta i orlenu w kwestii finansowania klubu - jak tego nie będzie to nie będzie kasy jak nie będzie kasy to nie będzie dobrych zawodników i wyników- czy Czwartek może w tej kluczowej kwestii dać pozytyw - bardzo wątpię, gość jak mówi ma dobre chęci ale dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane, wiedzy, doświadczenia, a nawet fachowców do pomocy nie ma - szkoda i człowieka i klubu. Jeśli Wiśniewski zrezygnował nagle i prezes Czwartek jest na na chwilę to jeszcze jakoś to spróbuję zrozumieć choć i wtedy znalazłby lepszego kandydata ale jeśli to ma być na czas nieokreślony to " Boże chroń Wisłę".

 • kvc30 napisał/a komentarz do Jesienny niedosyt. Adam Wiśniewski ocenia grę Orlen Wisły

  Adam może podobne bzdury wygadywać ile chce - co to wnosi nowego? - gdzie ocena drużyny i graczy gdzie koncepcja na drugą rundę i gdzie koncepcja na rok, dwa i dalej, gdzie plany finansowe?, gdzie markieting?, gdzie rozwój? gdzie gracze którzy mogą zwiększyć jakość drużyny - - nie ma, niema, nie ma!!! - nic z tego nie ma . Nauczył się pleść okrągłe farmazony i to za każdym razem robi. Zasada jest taka jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz - panie prezesie.
  Wisła się cofa sportowo, organizacyjnie, finansowo - ile masz Prezesie kibiców na trybunach a ilu było - masz oczy?. Wszyscy to widzą tylko Prezes ma różowe okulary - dobre i trochę jeszcze pobyć .... - i tyle...

 • kvc30 napisał/a komentarz do Zagraniczne media potwierdzają: Niko Mindegia w Orlenie Wiśle Płock

  Gębala nie jest Kielcom potrzebny - nie muszą go wyciągać żeby osłabić Wislę bo Gębala Wisły nie wzmacnia. Do klasy Jureckiego Gębali brakuje nie tylko umiejętności ale przede wszystkim potencjału - nie ma dynamiki, przeglądu pola szybkości - to nie ta półka to prosty wyrobnik a nie wojownik i lider jak Jurecki. Tarabochia lub Moya - jeden z nich może zostać - który tu trzeba zdecydować - ani jeden ani drugi nie jest klasowym zawodnikiem dajacym wartość dodaną to raczej zmiennicy pierwszego ale tego "pierwszego" trzeba mieć - a wisła póki co go nie ma od dwu lat. Obradowić jest od początku porażką i im szybciej odejdzie tym lepiej szkoda pieniędzy na jego pensję.

 • kvc30 napisał/a komentarz do Skończyć z drugim miejscem. Kompendium PGNiG Superligi: Orlen Wisła Płock

  Co by się chciało a na co się ma potencjał to dwie różne sprawy. Skład jest co roku słabszy - gdzie gionea, gdzie żytnikow, coralles, zelenowić, jurkiewicz, nenadić, lijewski, sypszak, gdzie solidni wyrobnicy typu pusica, itd - nie ma . Gdzie solidny budżet?, gdzie stabilizacja składu ? - nie ma, nie ma, nie ma. To z czym do tytułu? - na ten sezon moim zdaniem są takie cele: obronić drugie miejsce w lidze , nie zbłaźnić się w meczach z kielcami, nie zbłaźnić się w LM i nie zbłaźnić się w Pucharze Polski jak w zeszłym roku. Żeby rywalizować z kielcami trzeba iść ich drogą / choć i oni mają teraz problemy/ a nie odbijać się to od jednej to od drugiej ściany.

 • kvc30 napisał/a komentarz do Orlen Wisła znalazła alternatywę na rozegraniu. Nacho Moya w Płocku

  Na treningach to ja bym pomógł - za połowę kasy.

 • kvc30 napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew: Zostaję w Kielcach. Emocjonalny list trenera PGE VIVE Kielce

  Emocjonalny wpis Duszenbajewa tylko potwierdza że problemy kielc nie są wymyślone - są rzeczywiste i na teraz. Jak teraz nie zbiorą kasy to zawodnicy znajdą inne kluby i za pół roku będą z nowymi pracodawcami "po słowie" - nawet jak kasa się znajdzie będzie za późno. Pytam gdzie była odpowiedzialna polityka finansowa w tym klubie, gdzie planowanie budżetu i wydatków na poziomie dochodów a nie marzeń - tu jestem bardzo rozczarowany nie tylko Bertusem ale i całym Zarządem. Stawianie teraz miasta w roli "winnego" jest po prostu nieuczciwe. To nie miasto kontraktowało zawodników, zawierało umowy, pilnowało kasy - to Zarzad i Bertus. Więc dzisiaj oczekiwałbym uczciwego postawienia sprawy w formie - przeliczyliśmy się, niedopatrzyliśmy, przeszacowaliśmy - jeśli możecie pomóżcie. Tymczasem postawa zarządu jest wprost inna - to "miasto" jest winne bo nie chce dać 4,5mln. zł. - w głowach wam się,panowie pomieszało i w głowach kibiców chcecie mieszać zamiast uczciwie się przyznać do błędów. Nie lubię kielc ale powtarzam sposobem na zapewnienie naszej ręcznej rozwoju nie jest obniżenie poziomu kielc lecz podniesienie poziomu innych drużyn właśnie do poziomu kielc - spróbujcie tego Panowie Prezesi i Zarządy dokonać - spróbujcie iść ich drogą nie powtarzając ich błędów a choćby zbliżając się do osiągnięć. Zobaczycie jakie to trudne , ile wymaga pracy. A kielcom niech się uda zażegnać ten kryzys ale niech to też nauczy włodarzy klubu odpowiedzialności, niech przestaną grać na emocjach a zajmą się twardą ekonomią.

 • kvc30 napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce potwierdza: Nasze problemy mogą zaważyć na dalszym rozwoju klubu

  To już nie wygląda na tylko grę Bertusa z miastem, sytuacja musi być poważna jeśli obniżono zawodnikom kontrakty / nikt tego nielubi - przyszli grać za określone pieniądze a nie z miłości do kielc czy Bertusa/. Dziwię się, ze Bertus przeszarżował - wydawało się, że jest człowiekiem który twardo chodzi po ziemi i nie wydaje pieniędzy, których nie ma. Brak dyscypliny finansowej i życie ponad stan i możliwości nie takie kluby jak kielce zgubiło - choćby Hamburg. Sytuacja ta będzie szkodziła kielcom nawet jak jakoś się wygrzebią - strata wizerunku jest oczywista. Obniżenie poziomu sportowego przez kielce nie wyjdzie nikomu na dobre. Wprawdzie może wiśle będzie łatwiej konkurować ale gorsze wyniki kielc to gorsze notowania naszej piłki ręcznej z możliwymi skutkami w udziałach w LM i innych rozgrywkach. Wolałbym by kielce nie słabły a żeby inni do nich równali. Równanie w dół nikogo nie powinno cieszyć.

 • kvc30 napisał/a komentarz do Miasto nie dofinansuje PGE VIVE Kielce. Prezydent: Nie mamy takich pieniędzy

  Wygląda na to że Bertus przelicytował. Szantaż na radnych miasta przed wyborami to dość perfidna zagrywka - czy mu tych pieniędzy rzeczywiście brakuje czy też chce 'wyciągnąć" je przed wyborami szantażując radnych upadkiem klubu nie wiemy ale się dowiemy z czasem. Co by nie powiedzieć to 'osłabnięcie" kielc nie jest dobre i nie jest też korzystne dla zarówno dyscypiliny - i tak nie mamy teraz żadnych sukcesów, jak i dla innych klubów - do tej pory wisła chciała gonić kielce, wisłę puławy, puławy gonił górnik itd. był to sposób podnoszenia poziomu naszej ligi. Teraz włodarze innych klubów powiedzą kielce ograniczają budżet to i my nie musimy się starać za bardzo. Ponadto gorsze wyniki kielc i płocka obniżą nasze rankingi. Czyli choć nie jestem fanem kielc to wcale się nie cieszę. Satysfakcję da mi nie osłabniecie kielc lecz rozwój i wzrost poziomu mojego klubu.

 • kvc30 napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce w tarapatach. Klub prosi o rekordowe dofinansowanie

  Wydawało mi się że Kielce mają kasę pod kontrolą i zbilansowaną. Zycie od darowizny do darowizny nie da stabilności a skutki będą takie, że zawodnicy niebędą chcieli przyjść do takiego klubu - teraz w innym świetle widzę odejście Bombaca, Jureckiego czy zakończenie kariery przez Bieleckiego. W ogóle żle się dzieje w naszej piłce ręcznej - sukcesy kadry, kielc i w mniejszym stopniu wisły ciągnęły tą dyscyplinę. Kadry na poziomie już nie mamy, wisła słabnie - szkoda ale to widać i po składzie i po wynikach, teraz jeszcze kryzys w kielcach. Żle się dzieje w kwidzynie, nie idą do przodu górnik i puławy , rozpada się elbląg, nie wiadomo co z wągrowcem, itd, itd, - reszta ligi chce przetrwać sezon. Po latach rozwoju czeka nas chyba czas marzeń o minionych czasach.

 • kvc30 napisał/a komentarz do Istotna zmiana w Orlenie Wiśle Płock. Michał Zołoteńko nie jest już dyrektorem sportowym

  Chcieć to nie znaczy móc... Co innego grać a co innego rządzić ... Po prostu zołoteńkę to przerosło - dobrze że jak rozumiem sam to zobaczył i dobrze zareagował. Kwestią podstawową jest pytanie - kto będzie trenerem i jaka będzie jego rola... Bez tego każde dywagacje są bez sensu. A o trenerze jak na razie cicho...