Carling Cup: Czyste konta Fabiańskiego i Kuszczaka, grali Kaźmierczak i Rasiak

To był dobry dzień dla polskich piłkarzy, którzy wystąpili w IV rundzie Pucharu Ligi Angielskiej (Carling Cup). Do dalszej fazy awansowali: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Przemysław Kaźmierczak (Derby County) oraz Grzegorz Rasiak (Watford).

Bartosz Zimkowski

Łukasz Fabiański rozpoczął mecz z Wigan Athletic nieco nerwowo. Polski bramkarz był najstarszym zawodnikiem Kanonierów i Arsene Wenger mianował go kapitanem zespołu. Młodzi piłkarze Arsenalu mieli trudne zdanie, bo na Emirates Stadium przyjechało Wigan Athletic. Dodatkowo Steve Bruce postawił na najlepszych piłkarzy. Fabiański w pierwszych minutach wyglądał na nieco zdenerwowanego, lecz im dalej w las, tym lepiej sobie radził. Ostatecznie bramki nie puścił, a Arsenal wygrał 3:0. Dwa gole zdobył 19-letni Jay Simpson, a trzecią dorzucił Carlos Vela. Popis Kanonierów z ławki rezerwowych Wigan Athletic zobaczył Tomasz Cywka.

Między słupkami Manchesteru United pojawił się zgodnie z przewidywaniami Tomasz Kuszczak. Sir Alex Ferguson dał szansę gry kilku rezerwowym, którzy byli wspierani przez tych bardziej doświadczonych. Jeden z nich, Carlos Tevez, 14 minut przed końcem wykorzystał rzut karny i Czerwone Diabły wygrały z drugoligowym Quenns Park Rangers 1:0. Kuszczak niewiele napracował się w tym meczu.

Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach Derby County pojawił się Przemysław Kaźmierczak. Barany podejmowały na Pride Park Leeds United. Derby wygrało 2:1 po dwóch golach z pierwszych 18. minut. Polski pomocnik będzie miał zatem szansę gry w V rundzie, do której awansował również zespoły Stoke City i Watford. W barwach Szerszeni wystąpił Grzegorz Rasiak, ale polski napastnik na murawie pojawił się dopiero 17 minut przed końcem. Po raz kolejny tylko na ławce rezerwowych Swansea City usiadł Artur Krysiak. Stoke natomiast pokonało 2:0 jedyny zespół z League Two Rotherham.

W środę zostaną rozegrane pozostałe mecze IV rundy Carling Cup. Najciekawiej będzie na White Hart Lane, gdzie Tottenham Hotspur powalczy o awans z Liverpoolem. Chelsea Londyn zagra przed własną publicznością z Burnley.