ME: Podział punktów w Gdyni

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie otwierające 13. kolejkę Młodej Ekstraklasy pomiędzy Arką a Cracovią. Po golach Wojciecha Barnika i Grzegorza Nicińskiego (z rzutu karnego) gospodarze prowadzili już 2:0, jednak za sprawą Pawła Sachy i Marcina Krzywickiego Pasy wyrównały stan rywalizacji w ciągu zaledwie pięciu minut.

Szymon Mierzyński

Gdynianie kończyli mecz w osłabieniu, bowiem w 64. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marek Baster.

Remis nie zmienił zasadniczo sytuacji żadnej z drużyn. Arka zajmuje 12. miejsce w tabeli, natomiast Cracovia plasuje się o siedem pozycji wyżej, ale do liderującego Ruchu Chorzów traci aż jedenaście punktów.

Arka Gdynia - Cracovia Kraków 2:2 (1:0)
1:0 - Barnik 7'
2:0 - Niciński (k.) 61'
2:1 - Sacha 66'
2:2 - Krzywicki 70'

Arka Gdynia: Zoch - Baster, Wilczyński, Brodziński, Kowol, Barnik, Jaszczyk (46' Czoska), Bazler (46' Dudziński), Mazurkiewicz (46' Niciński), Sulima (77' Kazimierczak), Bułka (70' Szewiński).

Cracovia Kraków: Szwiec (46' Wróbel) - Kozieł, Baliga (65' Puciłowski), Sosnowski, Uszalewski, Pieniądz (46' Jeleń), Sacha, Dynarek, Tomczuk, Tatara, Snadny (64' Krzywicki).

Żółte kartki: Baster, Barnik, Sulima, Niciński (Arka) oraz Tatara, Wróbel, Puciłowski, Krzywicki (Cracovia).

Czerwona kartka: Baster /64' za drugą żółtą/ (Arka).