Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  1. Zmiana prezesa. Trzeba pozbyć się Termińskiego. Gość traktuje zawodników jak maszyny do robienia punktów, nie potrafi zarządzać klubem. Od czasu przejęcia przez niego klubu klub idzie po równi pochyłej. 2015 i 2016 jeszcze poszedł jako tako, ale już 2017 to byłby spadek gdyby nie wpadka Łaguty, 2018 też dno, a 2019 to już blamaż na całego. Nie zna się na sporcie, nie potrafi zbudować dobrej otoczki i atmosfery w klubie lub dobrać takie osoby, które za to by odpowiadały.

  2. Odchodzą z Torunia. Safutdinov, Doyle, Vaculik, Hancock, G.Łaguta. Za kadencji tego prezesa z Torunia uciekali najlepsi zawodnicy. Gdy przejął klub we wrześniu 2014 z Torunia uciekł Emil Sajfutdinov (teraz średnia 2,22). W 2015 jeździł tu G.Łaguta i po roku też odszedł (teraz śr. 2,04). W 2016 Vaculik jeździł i też odszedł (teraz śr. 2,28). W 2015 jeździł tu Doyle i też odszedł kosztem C.Holdera. Teraz Doyle ma 2,42. Hancock też odszedł. Wszyscy najlepsi odchodzili, pytanie czemu?

  3. Nie chcą przyjść do Torunia. Dlaczego Dudek, Kołodziej, Hampel czy inni zawodnicy nie chcą przyjść do Torunia? Dlaczego Krakowiak mówi, że teraz jest szczęśliwy w Zielonej Górze, a w Toruniu był pozostawiony sam sobie głównie? Dlaczego Jakub Miśkowiak wybrał Czewę i teraz chwali swój wybór?

  4. Nietrafione transfery. Jw. Zatrzymywanie Chrisa Holdera, a oddawanie młodych, zdolnych zawodników. Gdzie jest Max Fricke, a gdzie Chris Holder. Przed sezonem mogli podpisać z Thomsenem, Michelsenem, a woleli Chrisa Holdera. Ściąganie do Torunia na seniorkę Kacpra Gomólskiego, zamiast Szymona Woźniaka, który wybrał Wrocław. Gdzie jest Gomólski, a gdzie Woźniak wszyscy widzimy. Jak teraz jeździ Marcin Turowski, a jak Igor Kopeć-Sobczyński wszyscy widzimy. Zatrzymanie dziadka Holty odcinającego już tylko kupony od swojej kariery też było obarczone sporym ryzykiem.

  5. Brak atutu własnego toru. Zamiast przebudować nawierzchnię, dosypać/odjąć mączki, zmienić jej zawartość, dosypać/nawieźć granitu, solidnie go ułożyć i przetrenować. Może toromistrz nie potrafi zrobić toru w porozumieniu z zawodnikami? Wszystkie drużyny poza Toruniem równają tor zgodnie z kierunkiem jazdy żużlowców, może zmienić kierunek równania toru? Może trzeba zacząć go inaczej przygotowywać, by był trudniejszy do odczytania przez zawodników przyjezdnych? U nas nachylenie łuków jest większe niż na innych torach i rzeczywiście logika nakazuje równać pod prąd, ale może warto spróbować innego rozwiązania?

  6. Szkolenie. Od wielu sezonów nie wyszedł ze szkółki żaden dobry junior poza Przedpełskim (aktualna średnia to 1,10). Może do szkolenia trzeba zatrudnić nowego trenera, młodego typu Robert Kościecha. Motocykle się zmieniają, stylistyka jazdy się zmienia, teraz startuje się na pół gazu i wkręca później, może trzeba młodszego trenera, który ma max 50 lat? Sawina mówi, że tor jest za łatwy i uczą się na zbyt łatwym torze. Pewnie ma rację.

  7. Marketing szkolenia. Dlaczego nigdzie w mediach, gazetach, radiu nie mówi się o naborze do szkółki żużlowej? A potem dziwić się, że szkolenie w Toruniu wygląda tak, że w tym XXI wieku (od roku 2001) bardzo mało żużlowców wyrosło na prawdziwych żużlowców. Gdzie są akcje marketingowe w szkołach itp? Ale kto ma do nich wychodzić, jak jeździmy dwoma polskimi seniorami, z czego jeden z nich nie mówi po polsku, a drugi ma 35 lat i od wielu lat jest to jego pierwszy sezon w ekstralidze? Kto ma być twarzą Torunia i kto ma zachęcać młodych do uprawiania tej dyscypliny? Dlaczego Leszno ma tak dużo zdolnych zawodników? Bo małe miasto? To dlaczego Gorzów ma zdolnych zawodników, tj. Zmarzlik, Karczmarz, Bartkowiak, Nowacki. Bez polskiego seniora dobrego Toruń nic nie osiągnie samymi najemnikami. Trzeba pracować u podstaw. Zielona chodzi na Dudka, Wrocław chodzi na Janowskiego czy nawet Drabika, Leszno chodzi na Pawlickiego czy juniorów i takie kluby górują. Bez polskich seniorów, a wcześniej wyszkolenia zdolnych toruńskich juniorów na dobrych polskich seniorów nic klub nie osiągnie w dłuższej perspektywie.

  8. Celmer, M.Jaguś, Kalwasiński, Kłos, Kościelski, Krzyżanowski, Lampkowski, Michnicki, Pietrykowski, bracia Pulczyńscy, Stachowiak, bracia Wiśniewscy, Wolender. Można do tego doliczyć całą plejadę zawodników, która zdała egzamin, a nie wystąpiła w lidze jak Gut, Pieniążek i inni. Niby szkolenie jest, ale nic z tego nie wynika - mówi Żabiałowicz. Może klub nie pomaga zawodnikom? Dlaczego gdy ktoś przychodzi do Torunia, to jeździ nagle słabiej? Może trzeba wymienić ludzi decydujących o kontraktach, sposobie funkcjonowania klubu, marketingu, budowania atmosfery z zawodnikami, osoby decyzyjne, które podejmują nietrafione decyzje?

  9. Spadek do 1 ligi, a polityka klubu. Jak spadniemy do 1 ligi, to po co jeździć zawodnikami z corocznym regresem? Lepiej zakontraktować młodych, gniewnych typu Łogaczow (który był u nas już), niż Chrisa Holdera, który od kilku sezonów regularnie zawodzi. Wrocław postawił na młodych i ambitnych zawodników, i bardzo na tym skorzystali. Miedziński co raz bardziej zaczyna cieniować (śr. 1,24), w odrodzenie Przedpełskiego jeszcze wierzę, bo jest młody. Trzeba postawić na młodych zawodników, którzy mogą się rozwinąć.

  10. Silniki. Dlaczego 4 zawodników z Torunia ma silniki od Petera Johnsa? Dlaczego nie przygotowywuje nam silników Rysiek Kowalski z Cierpic? Dlaczego Tai Woffinden podstawia silniki i mechaników np. Jamrogowi czy Milikowi, a u nas Doyle nikomu? Gdzie jest #teamspirit i gdzie atmosfera?

  11. Get Well. Dlaczego w nazwie tytularnej mamy Get Well? Nie widzę nigdzie napojów Get Well w sklepach. Lepiej wziąć prawdziwego tytularnego sponsora, który wyłoży jakieś pieniądze, np. Apro, bo tak nazywa się drużyna młodzieżowa, a nie wkładać w nazwę firmę prezesa, który chce rozwijać swoją firmę w oparciu o klub żużlowy. Lepiej byłoby w tym miejscu mieć prawdziwego sponsora, a kasę przeznaczyć chociażby na szkolenie, silniki, akcje marketingowe celem przyciągnięcia młodych osób do uprawiania sportu żużlowego. Stop prywatnemu folwarkowi prezesa Termińskiego.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Wrócił żeby dograc do emerytury . Ciekawe czy za dwa lata nie będzie musiał grać w 1 lidze.
  Na dogranie do końca kariery idealne miejsce.

 • azazel pazuzu II napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Potężna armia kibiców z Lublina jedzie na mecz do Torunia. Motor ponownie może liczyć na fanów

  Jakbym miał okazję oglądać zawody w tak komfortowych warunkach,to też obrałbym kierunek na Toruń.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  I coz ten artykul wniosl do naszego zycia ???

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Ostafa zyje juz tylko dla goownoburz ...Fakt i Pudelek przy nim to powazne instytucje

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Jak na Sportowych Faktach pojawia się durny artykuł oparty na durny dedukcjach to nawet nie trzeba sprawdzać kto jest ich autorem, bo wiadomo że ten cały Ostrasiński czy jak mu tam, bo nawet nie chcę pamiętać tego nazwiska. Od lat ten człowiek konsekwentnie jest hejterem Torunia i jak tylko może to zawsze buduje jakieś swoje pseudoteorie. W kwestii silników od Kowalskiego to sam byłem świadkiem jak młodzi zawodnicy czy starzy mówią, że w tym roku dostali silnik od Kowalskiego i śmiga jak rakieta. Zmarzlik jest trzeci w klasyfikacji GP, a w lidze szwedzkiej ma taką średnią że aż trudno w nią uwierzyć. Łaguta i Tajski troszkę gorzej w GP, za to w lidze jeżdżą jak zawsze fenomenalnie. Ostafafuliński musi naprawdę mieć jakieś plecy w tym serwisie, że jeszcze go tutaj trzymacie. Takiego szkodnika to w żużlu chyba nigdy nie było, a obserwuję ten sport od kilku dekad. Z resztą Maciek mu bardzo słusznie kiedyś powiedział co o nim myśli i mam nadzieję, że konsekwentnie się tego trzyma.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Serio jest zbiórka? To teraz działacze będą namawiać przeciwnik żeby zjechał z toru to będzie taniej i kibice zapłacą :)

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Głos rozsądku ze strony kogoś, kto prowadził klub i wie o czym mówi.
  No ale haters gonna hate.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Dlatego żeby nie psuć opinii jakiej jest zuzel GKSZ powinna podac do sadu portalik sf bo to oni psuja renome i opinie tej dyscyplinie .A Wy jako forumowicze pomagacie temu pudelkowi.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Najlepsze jest to że ten który kasiorkę stracił siedzi cicho i pewnie większych pretensji nie ma... Cóż, pożywka dla niektórych "działaczy" i "dziennikarzy"...

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Głos rozsądku, brawo Pani Marto. Redaktorki z Sf zrobily z tego gooowno burzę szukając taniej sensacji i ubliżając młodemu Holderowi.A moze Jack myślał że u nas jak w Anglii czy Szwecji?. Może sie zapomniał w tych emocjach? Nie ma co go bronic ale tak też mogło być. Nikt jak dotąd nie spytal Jacka o te sytuację. Tylko zaczeło sie szczucie na niego i ubliżanie przez "redaktorków" z łapanki

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  no i ma rację Marta w tej sprawie. Sytuacja , która się zdarza się dosyć często, Holder zachował się niehonorowo , ale żeby robić z tego taką aferę ? A najlepsze są te tytuły Ostafa,że Holder okradł Bjerre...

 • azazel pazuzu II napisał/a komentarz do Lublin może przyćmić Toruń. Koncepcja nowego stadionu robi wrażenie

  Najważniejsze,że w tytule wątek Torunia..błazny

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Kościecha dał ostatnio w magazynie ekstraligi wyraz pełnego obiektywizmu nie widząc żadnego przewinienia ze strony Thomsena w meczu z Gorzowem! Żenujące!

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Bez przesady, cały Toruń będzie teraz odpowiadać za jednego naxebanego małolata, który chciał się popisać przed kolegami ? Ostafiński już widzę zwariował do reszty, dzisiaj rano szukam portfela, patrzę, młody Holder ucieka w krzakach z moimi 40 PLN. Wchodzę do łazienki, zamknięte, młody Holder bierze prysznic. Chcę jechać do pracy, schodzę na dół, nie mogę, bus z napisem "GET WELL" blokuje podjazd. Dajcie już z nimi spokój, ile można kręcić sensacje. Nie ma Frątczaka to znaleźli inne ofiary.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Kibice pluli to skandal. Jednak w żużlu jest o wiele większy problem i o wiele większy skandal. Prawdziwe chamstwo. Ten problem to grupa Ostafińskiego. Oni bez zastanowienia plują na kibiców, żużlowców i całą dyscyplinę. Wykorzystują pozycję SF zbudowaną przez Gapinskiego do powolnego niszczenia tego sportu.Ciągłe ataki, hejt i nienawiść. jawne dążenie do unicestwienia krajowego żużla w imię chwilowego zysku. Szczucie i bezczelne ataki i oszczerstwa. Oby to nie skończyło się jakąś tragedią.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  To, że Toruń wozi ogony w tym sezonie, nie znaczy żeby jechać cały czas po tym klubie -bez przesady. Wybryk jednego kibica-barana, ma psuć opinię wszystkim kibicom? Nie!!! Druga kwestia jeżeli miało miejsce takie zajście to pytanie, jakim prawem Kościecha idzie do kibiców przeciwnej drużyny. Powinien wbrew wszystkiemu ponieść konsekwencje za ten wybryk -finansowy, dyscyplinarny.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • azazel pazuzu II napisał/a komentarz do Żużel. Jack Holder kontuzjowany? Australijczyk rezygnuje z wtorkowego meczu w Szwecji

  a Ciebie wypierd....z tego forum

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Szanowny Janie Krzystyniak, pisze pan o wszystkim, a w zasadzie o niczym, takie wodolejstwo. Czy warto tak się ośmieszać za te parę groszy.

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  spokojnie został jeszcze Maślanka, Gajeś, Dankiewicz,Cegielski i kilku innych także do piątku będą mieli o czym pisać

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Ostafinski podaj grafik kto bedzie jeszcze te pieczen odgrzewal ! na razie zrobili to Kuczera , Ostafinski , teraz dyplomowany hejter Torunia ..Krzystyniak ,wiec kto ..nastepny ? W odwodzie jest jeszcze calkiem sporo : Poltorak , Cegla, Komarnicki ,Maslanka , i cala reszta etatowych skrybow SF :)

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Przypomni ktos na jaki to numer mozna wyslac sms o tresci POMAGAM Kenio?

 • azazel pazuzu II lubi Komentarz

  Cała polska stoi murem za Bjerre ! Bjerre mistrzem walki fair play . Holder pierwszym zawodnikiem w PGE który pozbawił rywala punktu bonusowego !

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.