Lider sensacyjnie przegrywa czwarty mecz z rzędu - relacja ze spotkania Energa Stoczniowiec Gdańsk - KH Sanok

Energa Stoczniowiec Gdańsk przegrała w Hali Olivia po dogrywce z KH Sanok 4:5. Lider hokejowej Ekstraklasy tym samym roztrwonił prawie całą przewagę, jaką wypracował sobie w początkowej fazie sezonu.

Michał Gałęzewski

Do zespołu z Gdańska powróciło kilku kontuzjowanych zawodników, jak na przykład Mateusz Rompkowski, czy Bartosz Leśniak. Mimo to gdańszczanie nie potrafili sobie poradzić z ósmym zespołem ligi. Już początek meczu pokazał, że mającej na swoim koncie trzy porażki z rzędu drużynie z Gdańska i tym razem nie będzie łatwo. Po 10 minutach goście prowadzili już 2:0, po bramkach Tomasza Demkowicza i Tomasza Ćwikły. Odpowiedź gdańszczan była jednak natychmiastowa. Najpierw Rockiego pokonał Łukasz Zachariasz, a na trzy minuty przed końcem tercji kolejne trafienie dołożył Jarosław Rzeszutko, dzięki czemu gdańszczanie schodzili na pierwszą przerwę w nieco lepszych nastrojach.

W drugiej części drugiej tercji kibice zgromadzeni na Hali Olivia mieli okazję zobaczyć prawdziwy festiwal strzelecki. Najpierw bramkę zdobył Robert Kostecki, jednak szybko wyrównał Rzeszutko. Goście się jednak nie poddawali i jako kolejny na prowadzenie sanoczan wyprowadził Paweł Połącarz podczas gry w przewadze. Goście cieszyli się jednak z bramki zaledwie kilkadziesiąt sekund, gdyż do bramki gości trafił Marek Wróbel

W ostatniej części gry przeważali gdańszczanie, jednak zabrakło im skuteczności, co doprowadziło do dogrywki. W przedostatniej minucie dogrywki swoim strzałem Roman Gurican, który strzałem spod niebieskiej linii zaskoczył zasłoniętego Przemysława Odrobnego.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - KH Sanok 4:5d (2:2, 2:2, 0:0, 0:1)
0:1 - Tomasz Demkowicz (Lubomir Caban, Wojciech Milan) 8’
0:2 - Tomasz Ćwikła (Marcin Biały) 10’
1:2 - Łukasz Zachariasz (Milan Furo) 12’
2:2 - Jarosław Rzeszutko (Mateusz Rompkowski, Mikołaj Łopuski) 17’ PP
2:3 - Robert Kostecki (Maciej Mermer) 31’
3:3 - Jarosław Rzeszutko (Maciej Urbanowicz) 34’
3:4 - Paweł Połącarz (Tomasz Demkowicz, Tomasz Ćwikła) 37’ PP