RADJAN - lubi

 • RADJAN lubi Komentarz

  DOKŁADNIE! Chciałbym zobaczyć Smarzek w takim meczu, tym bardziej, że nie ma nic do stracenia, na zasadzie wychodź dziewczyno i graj na luzie, jak będzie tragedia to ciebie zmienię, ale spróbuj. A ten znowu nic. Naprawdę ten drewniany trener może zaprowadzić reprezentację w ciemną d...

 • RADJAN lubi Komentarz

  A te zawodniczki które oglądają mecz z ławki i nie otrzymały od pana szansy na pewno będą bardzo mocne psychicznie.Tak więc mówiąc jedno zaprzecza pan drugiemu, bo te które grają słabo i nie są zmieniane będą mocne psychicznie a te na ławie będą mocne psychicznie.To co pan mówi na czasach to jest w stylu Serwińskiego ma pan motywować do lepszej gry a pan im mówi z czego tracą punkty.Taka metoda wielu dobrych efektów nie przyniesie.

 • RADJAN lubi Komentarz

  Nawrocki nie boi się konsekwentnie stawiać na zawodniczki, w które wierzy, i z którymi wiąże nadzieje na przyszłość.....
  Przykładem na prawdomówność słów pana jacka jest Zuza Efimienko, która po parkiecie porusza się jak łania w ciąży, a wyskok ma taki jak panienka której do nóg uwiązali czołg...... Jeśli do tego jest chyba trochę niedowidząca, bo po wystawie Wołosz z reguły nie jest w stanie trafić i uderzyć w piłkę- tylko ją gdzieś tam pazurkami zahacza, no to mamy pełny obraz "nadziei na przyszłość" .

 • RADJAN lubi Komentarz

  Nawet kompromitujący dla nas wynik 3:0 i 75:43 nie odbiorze nam medalu. Srebro i tak jest sukcesem. :)

 • RADJAN lubi Komentarz

  Niestety nie potrafiliśmy dzisiaj znaleźć recepty na gre Turczynek. Polki nie miały dzisiaj nic do gadania w żadnym elemencie. Szkoda :( Natomiast możemy cieszyć się ze srebra :) Ostatnio mieliśmy słabe sezony w kobiecej siatkówce i ten sukces jest czymś czego potrzebowali kibice. Mało kto przewidywał medal dla Pań na IE, a chyba jeszcze mniej wierzyło, że dziewczyny zrobią lepszy wynik niż Panowie. Brawo!

 • RADJAN lubi Komentarz

  No właśnie,a Makowski dawał sobie 6 lat na zbudowanie zespołu,a tu sukces już jest,czy to nie paranoja?

 • RADJAN lubi Komentarz

  Co miała powiedzieć? Że rzuca tenis, zwalnia trenera czy że strzeli sobie w łeb?
  Z innego źródła wiadomo, że powiedziała też - "Ale nie wydaje mi się, że dzisiaj grałam źle. To był jej dzień. Może mogłam spróbować innych rozwiązań, zagrać coś inaczej, ale na pewno starałam się walczyć do samego końca, po prostu mi nie wyszło.".
  I tak mniej więcej było. Nie zagrała źle ale nie zagrała też dobrze, bo wtedy by wygrała nawet z tak dobrze dysponowaną Chinką.

 • RADJAN lubi Komentarz

  Przecież nie może powiedzieć do art. , że jest wściekła. Po prostu, zostawiła przemyślenia na później. Dała wyważoną odp. na pytania (prawdopodobnie) - dlaczego przegrała. Może na fejsie powie coś ciekawego.
  Adze na pewno jest bardzo przykro, mnie też.

 • RADJAN lubi Komentarz

  Gromek a gdzie są takie zawodniczki jak: Maj, Kosek, Kasprzak, Nuszel, Kurnikowska, Sieczka? 4 z nich to przyjmujące. Takiego rozegrania jak my, nie ma nikt: Skorupa, Radecka, Wołosz. Werblińska, Bednarek, Skowrońska, Tomsia, Sawicka? Wymieniłem już 14 zawodniczek, których nie ma w kadrze. Skreślamy jedną generację? Czy wszystkie nie chciały grać? Jeżeli tak to dlaczego?! 14! Każda z wymienionych jest lepsza od swojego odpowiednika w obecnej reprezentacji.

 • RADJAN lubi Komentarz

  Teraz wrócą do klubów i będą grzać ławę.
  Budowanie reprezentacji kobiet na bazie rezerwowych zawodniczek to największy skandal w historii siatkówki żeńskiej.

 • RADJAN lubi Komentarz

  Gościu, on od 15 lat mieszka w Polsce i płynnie mówi po polsku.

 • RADJAN lubi Komentarz

  mamy kilka zawodniczek o klasie światowej które niestety nie chcą grac z Orłem na piersi. Nie będę wymieniał bo może któraś z nich chce grać i było by jej przykro. Jedne wolą urlop , inne wczasy a inne kasę . Niech sobie te Panie popatrzą na składy reprezentacji innych państw a zobaczą swoje koleżanki utytułowane od lat -grające w swoich barwach z wielką wolą i determinacją .Młode dziewczyny też są wprowadzane i w zależności od przeciwniczek grają więcej lub mniej . Proszę zwrócić uwagę że zagraniczne liderki naszej ligi stanowią trzon swoich reprezentacji . Nie mam pretensji do naszych dziewczyn , grają ambitnie i to co umią a grając w lidze jako zmienniczki /oprócz jeden czy dwóch/ nie są w stanie wygrać z reprezentacjami 2 sortu. Może jak w żużlu? 1 juniorka musi grać obowiązkowo w meczu ligowym.

 • RADJAN lubi Komentarz

  A te młode za 10 lat najmłodsze już nie będą i co, znowu rewolucja? Wszystkie w odstawkę i kilkanaście nastolatek do przyuczenia? I znowu 3 lata posuchy?
  Reprezentacja budowana powinna być permanentnie, czyli stałe, stopniowe wdrażanie nowych zawodniczek, a związek powinien zadbać o to by najlepsze nasze siatkarki chciały w reprezentacji grać. Wtedy zawsze byłby jakiś stały trzon drużyny, i pole do popisu dla trenera przy kompletowaniu całości zespołu na daną imprezę.

 • RADJAN lubi Komentarz

  Dokładnie sam się dziwie dlaczego ta Smarzek nie gra w wyjściowej szóstce albo Żebrowska - ten trener to jakaś kpina. Niech związek nadal trzyma go to kadra się bardziej cofnie jak za czasów nieudacznika Świderka.

 • RADJAN lubi Komentarz

  Jest jeszcze paru forumowiczów, którzy uważają że "nic się nie stało, nic się nie stało" - Makowski młodzież ogrywa. Nie.
  Pomału jednak ilość zwolenników Makowskiego się kurczy. Nie wytrzymują już "dziwnej gry pana Piotra" poważniejsi sprawozdawcy i komentatorzy. Andrzej Niemczyk również ostro skrytykował poczynania Makowskiego. Polecam artykuły w polsacie i PS.
  Odpowiadając na pytanie Jaba powiem tak. Nie jest potrzebny czarodziej tylko dobry trener. Taki co trochę zna się na siatkówce i wszystko w tym temacie.
  Makowski jako selekcjoner praktycznie nie istnieje. Np. W ubiegłym roku na rozegraniu w jego kadrze grały. Wołosz i Radecka, a z młodych były powołane Wilk i Szymańska. W tym roku Wołosz i Bełcik, a z młodych Jasińska, Kajzer i Bałdyga. Ciekawe kto zagra w roku następnym? Wiadomo bowiem, że im częściej się zmienia rozgrywającą tym lepiej. Przecież idziemy szlakiem Belgijskim (tam rozgrywająca gra niezmiennie od 10 lat).
  Tak jak powyżej można opisać praktycznie każdą pozycję. Zawodniczek których Maowski się trzyma to: Wołosz, Wójcik, Kąkolewska i obie libero. Reszta to jeden wielki chaos. Makowski nie potrafi wybrać zawodniczek do swojej drużyny już drugi rok ogrywa, próbuje patrzy myśli i ciągle ma wątpliwości. Makowski nie zna się na siatkarkach i nie ma pojęcia co która może osiągnąć, dlatego prubuje, ogrywa, prubuje ..... i nic z tego nie ma.
  Makowski odmładza kadrę!
  To zwykły chwyt marketingowy Makowskiego. W rzeczywistości coś takiego nie ma miejsca w nasze kadrze. Owszem kilka młodych jest powołanych dla zasady i dla alibi, do tego aby naiwnych kiwać na wszelkie sposoby jak długo się da. Grają owszem inne zawodniczki niż w ubiegłym roku, ale wcale od nich sportowo nie lepsze, a już na pewno nie młode. Dziś średnia naszej 1 szóstki 24,5 lat. a Holenderek niecałe 22. Efekt jest taki, że o zgraniu naszej reprezentacji to możemy sobie pomarzyć.
  Makowski ma ciekawe pomysły na nową reprezentację!
  To dla mnie osobiście jest już największa bzdura. Makowski nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu reprezentacji. Terminował 2 lata u Matlaka, który też nie był jakimś tuzem w prowadzeniu reprezentacji. Upiera się przy swoich pomysłach takich jak gra na 2 atakujące, które jeszcze mu żadnej chwały nie przyniosły. Wręcz przeciwnie same porażki.
  Ja to mam nadzieję, że jest to ostatni sezon Piotra Makowskiego.
  Liczę na to, bo bez tego nie będzie żadnego progresu, tylko regres.

 • RADJAN lubi Komentarz

  I tak się trzeba cieszyć, że Makowski nie każe już Smarzek grać na przyjęciu. Pamiętam ją już z kilku meczy, w których Makowski tak ją właśnie ustawiał i wówczas sypała się jej gra również w ataku. Szkoda mi jej wówczas było bardzo, bo naprawdę dziewczyna ma świetne parametry i już teraz bardzo dużo potrafi zagrać. Między innymi świetnie sobie radzi z atakami po prostej z klasycznego ustawienia na prawym skrzydle. Wbrew pozorom nie jest to takie proste uderzenie i w naszym kraju w OL, nasze czołowe atakujące takie jak Zaroślińska, Kaczor czy Konieczna takie zagranie włączyły do swojego repertuaru dopiero w ostatnim okresie swojej siatkarskiej kariery. Kaczor najpóźniej bo dopiero ostatni rok pobytu w Impelu zmienił coś w tej kwestii. Pamiętam ją z całego okresu gry w Muszyniance, jak kompletnie nie radziła sobie z tym zagraniem nawet 1,5 m wolnego do antenki było jej za mało aby wykonać atak po prostej. Atakowała albo po skosie albo próbowała atakować ponad blokiem co przy jej parametrach nawet jej wychodziło. Ze Smarzek jest zupełnie inaczej dziewczyna ma 18 lat, a już atakuje po wszystkich kierunkach. Mam głębokie przekonanie, że dobry trener przez kilka lat mógłby z niej zrobić czołową atakującą świata. Dlatego martwiło mnie ogromnie jak ją Makowski gnębił tym przyjęciem i zmieniał jej pozycję.
  Co do Makowskiego to jednak liczę na to, że ten rok jest jego ostatnim rokiem w karierze trenera reprezentacji. Ten pan się na to stanowisko kompletnie nie nadaje. Nawet PZPS któremu kompletnie nie zależy na reprezentacji kobiet, w końcu sobie Makowskiego odpuści. Bo jak głęboko na dno można spuścić reprezentację kobiet. Już ten turniej pokazuje, że obecnie nasze miejsce w Europie to Grecja i Hiszpania. A takie drużyny nie dostają nawet szans na awans do olimpiady czy MŚ. Praktycznie już obecnie wiemy, że szansy wystąpienia na najbliższej olimpiadzie mieć nie będziemy, bo nikt nas nie zaprosi na turniej kwalifikacyjny. Jakaś iskierka nadziei, to wywalenie Makowskiego ze stołka i załatwienie przez prezesa kwalifikacji europejskich w naszym kraju. Innej szansy mieć już nie będziemy, a głównymi rozgrywkami kadry stanie się LE. Jaki jest koń każdy widzi.

 • RADJAN lubi Komentarz

  ja już czytać nie mogę wypowiedzi,że nowe personalia,nowy skład itp itd,już od paru lat grają ze sobą Karolina, Aśka, Paulina,Milena itd.,to jakieś maskowanie opinii publicznej?mamy dojrzały zespół z którego dużo więcej się nie wyciągnie...na kwalifikacje MŚ w styczniu powinien wyglądać zupełnie inaczej personalnie i to ten najsilniejszy powinien być brany pod uwagę w cyklu 4 letnim,bo z obecnym to tego 9 miejsca w Europie nie przeskoczymy....jedyna szansa to powrót Skorupy, Kaszy, Werblińskiej,Okuniewskiej.

 • RADJAN lubi Komentarz

  Panie Kosmol, albo pan żyje w innym wymiarze albo ja!Nowy w tej reprezentacji jest pan,pana zwierzchnik i Kąkolewska!

 • RADJAN lubi Komentarz

  Człowiek potrafi zadbać o swoje interesy! Tym się Niemczyk różni od wszystkich naszych trenerów reprezentacji Polski. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Ostatnio Kasia przestrzegała, że może niestety nie dostać pozwolenia na mecz pokazowy w Polsce i będzie musiała po ME jechać do klubu, a tu Andrzej wszystkiego dopilnuje, przynajmniej zrobi ile może.
  Panie Piotrze proszę wziąć kilka lekcji od p.Andrzeja, jestem pewien, że za rok dopilnuje pan sam sparingów i innych spraw organizacyjnych, jeżeli dobiera pan sobie taki sztab a nie inny :).

 • RADJAN lubi Zdjęcia z kokpitu