Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Żużel. Nowe logo Kolejarza Opole na jubileusz 70-lecia działalności klubu

  Edward Kupczyński startował w Opolu w 1950 r. I chyba już nikt więcej nie pamięta tego wydarzenia.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Żużel. Wojciech Kowalczyk znów zaczepił Bartosza Zmarzlika. "Lewandowski już strzela"

  Różnica w obu dyscyplinach jest taka, że emerytowany sławny piłkarz jak chce obejrzeć mecz to musi siedzieć wysoko na trybunach, gdzie pewnie tańsze bilety, a emerytowany mistrz świata na żużlu jest na każdą imprezę rangi finałowej zapraszany i z honorami sadzany na trybunach VIP-owskich.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Żużel. Światowe władze plują nam w twarz. Czas, aby 2. LŻ była tylko dla Polaków

  Jakoś nie odczuwam żeby komuś z drugiej ligi pluto w twarz. To raczej ekstraliga gdzieś się zatraciła w rozdawaniu pieniędzy, przepłacaniu za prawo do organizowania imprez, itd. Byłbym za tym, żeby w drugiej lidze startowali tylko Polacy, ale pod jednym warunkiem. Drugoligowcy wybierają zawodników, a Ekstraligowe kluby ich finansują. Mają przeszkolonych zawodników w przyszłości, a kibice z II Ligi będą oglądać żużel na (mam nadzieję) dobrym poziomie. Unię Leszno stać żeby utrzymać II ligę w Rawiczu to niech inne kluby też się postarają. Tak przy okazji - na ilu meczach byłeś panie Krzystyniak w tym roku w Krakowie? Nie obrażam Wandy, ale tam wydaje mi się jeżdżono wg pana koncepcji.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Żużel. Ma 1000 złotych renty i prosi o pomoc. Dzięki zbiórce Andrzej Szymański chce zmniejszyć miesięczne rachunki

  Tysiąc zł. renty na miesiąc to dwanaście tysięcy na rok. To także max (oficjalna) stawka za zwycięstwo. I nie ma zawodnika z górnej półki, który by podwoił jednym biegiem roczny dochód starszego kolegi??? Dużo zdrowia wszystkim życzę.

 • Opole2013 otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Rozgryzł częstochowski tor i pożyczył swój silnik rywalowi. Działacze Włókniarza przejrzeli protokoły i przeżyli szok

  Zakaz wypożyczania - ale bzdura. Zawodnik może w każdej chwili sprzedać drugiemu co tylko chce i ten jako właściciel może tego używać. I tak się przecież robi. To jaka różnica z wypożyczeniem. Tekst na sezon ogórkowy, ale przecież w żużlu teraz żniwa.

 • Opole2013 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Formalnie to Rawicz nie ma żadnych zawodników. Nie ma też licencji na starty w II lidze. Wystarczy spojrzeć do komunikatu GKSŻ nr 9/2019. Wszyscy zawodnicy startujący w Rawiczu to zawodnicy Unii Leszno z prawem startu w EL i DM II Ligi. Właściwie to "Rawicz" jest częścią nazwy drużyny. Cała nazwa tego zespołu z siedzibą to Stainer Unia 2 Kolejarz Rawicz Leszno. Lepszy rydz jak nic, ale życzę Rawiczanom miejscowego klubu. Pozdrowienia. I życzenia zdrowia dla zawodników obu zespołów.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do W sobotę dwa debiuty w Stainer Unii Kolejarzu Rawicz. Dominik Kubera pojedzie w 2. LŻ

  W zasadzie skład Unii 2 jest stały. Cztery razy byli awizowani (w tym przełożony mecz z Krakowem): Pawlak, Szlauderbach, Baliński, Sadurski i Pludra. W pierwszym meczu jechał Brady Kurtz, którego od drugiej kolejki zastąpił K. Rew. Skoro Lidsey nie może startować, a ostatnio zrobił dwa razy po 14 punków no jakoś trzeba dać radę Kuberze. Mimo wszystko ciekawe jak będzie w kolejnych meczach: Kubera to jednak chyba zawodnik znacznie lepszy od Lidseya, a to chyba nie końca w porządku wobec innych drugoligowców.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Tak ma wyglądać odnowiony stadion w Opolu (zdjęcia)

  Raczej wieża jest przeniesiona na drugą stronę. W prawym górnym rogu rysunku widać tory, a w lewym dolnym niskie trybuny ze względu na ulicę. Parking moim zdaniem zostaje tam gdzie jest.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Harówka Polaków w Rybniku. Australijczycy dali nam w kość

  W 9 biegu za Bewleya jechał Perks.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Pamiątkowa tablica o Alfredzie Smoczyku odsłonięta

  W Opolu od ubr. stadion żużlowy nosi imię śp. Mariana Spychały. Jest też stosowna tablica na stadionie (na budynku parkingu).

 • Opole2013 napisał/a komentarz do PZM ostro wziął się za szkolenie w klubach! Znamy zapisy nowego regulaminu licencyjnego

  To chyba kaczka dziennikarska na ostatni dzień kalendarzowego lata. Jak można zmuszać kluby prowadzące sekcje żużlowe do zakładania sekcji małego żużla na 80-125 i 250 ccm, czyli innych dyscyplin sportu motorowego? Nawiasem wielu trenerów twierdzi, że szkolenie na małym żużlu nie wpływa pozytywnie na późniejszy rozwój żużlowca. A gdyby jednak miała to być prawda, to proszę dopisać, że każdy zawodnik musi uzyskać jeszcze licencję na motokros, bo jazdy na crossie rozwijają kondycję przed sezonem (większość jeździ). W stosunku do dzieci to jeszcze "zabawy na pustym placu" na gokartach, bo na czterech kółkach to łatwiej złapać równowagę. I wyścigi parami - tatuś i synek w wózku. Może mały do 2030 r. mały złapie bakcyla na 50 ccm ...

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Skandal w Opolu! Kierownik startu pod wpływem alkoholu!

  Skandal to był jak kierownik ekipy z Krakowa (ten z ręką na temblaku) rzucał telefonem koło maszyny startowej. Wszyscy to widzieli. A wcześniej rozwalili słuchawkę w telefonie w parku maszyn.

 • Opole2013 otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Wszech Czasów

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Jaka kara grozi kierownikowi startu z Opola?

  Nie został zdjęty z toru za to, ze był pijany tylko dlatego, że poprawiał Walaska po zapaleniu zielonego światła. A jak był na trybunach to już mógł iść na piwko tak jak kilkuset innych kibiców.
  A najlepsze to karać ludzi, którzy jeszcze mają ochotę zrobić coś gratis. Bzdura.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Kolejarz i Hawi Racing bez możliwości utrzymania w Nice PLŻ? Krużyński: Chodzi o ich przetrwanie

  Jeśli Rawicz i Opole nie mają prawa ubiegać się o pozostanie w I lidze, to znaczy że całą tą ligę można traktować jako obowiązkowe zawody towarzyskie. Walka o 10 miejsce to nie jest argument dla kibica żeby przyjść na zawody. Tak naprawdę cały ten sezon skończy się wydaniem pieniędzy i ewentualną promocją dla zawodników reprezentujących zespół z Opola. Ale nic dla sportu żużlowego w Opolu z tego nie wyniknie. Może to nie jest miejsce na tego typu dyskusje, ale w Opolu w tej chwili są zarejestrowane cztery kluby "żużlowe". Pierwszy i najpoważniejszy to jak na dzisiaj Stowarzyszenie Hawi Racing Team z prezesem Andrzejem Hawrylukiem na czele. Z pewnością najlepiej zorganizowane, z licencją na starty. Drugi to Klub Żużlowy Kolejarz z prezesem Jerzy Drozdem. Nie jest zlikwidowany, ale też nie działa. Ma jednak działaczy z wieloletnim bagażem doświadczeń. Miał do tej pory dotacje z Urzędu Miasta, z których się rozliczył. Miał też innych sponsorów pozyskiwanych głównie przez prezesa.Zawodnicy spłaceni. Nie twierdzę, że powinien startować, ale potencjał i doświadczenie jest do wykorzystania. Trzeci klub to Klub Sportowy Kolejarz Opole z Markiem Kopyłowskim jako prezesem. Po obsadzie zarządu i komisji rewizyjnej uważam, że wchodzą w skład władz osoby poważne, choć może bez doświadczenia w prowadzeniu klubu. Z pewnością jednak od wielu lat to ludzie związani z opolskim żużlem, działający na rzecz żużla. I ostatni czwarty klub to Towarzystwo Sportowe Kolejarz Opole z prezesem Zbigniewem Kuśnierskim na czele, a we władzach m.in. osoby związane z Hawi RT. Cztery kluby i jakaś namiastka ligowych rozgrywek ? Czego brakuje - chyba przede wszystkim spotkania i dogadania się. I tego wszystkim działaczom z Opola, a także Prezydentowi Miasta życzę. Jest jeszcze czas, aby wystartować w I lidze i walczyć o pozostanie w niej. Na ekstraligę nie ma szans ze względu na warunki stadionowe. Ale I ligę można utrzymać.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do 2. Półfinał DMŚJ w Opolu

  Radio Opole robi transmisję. Nie wiem czy tylko w "głośnikach", czy także w internecie. Na Opolszczyźnie będzie słychać.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Rybniczanie najlepsi w drugim turnieju w ZKJ w Opolu

  3 bieg: Rempała, Wieczorek, Karczmarz, Rolnicki w, 15 bieg: Dróżdż, Kaczmarek, Rempała, Wawrzyniak, reszta jego biegów OK.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Z kartek kalendarza - 18 maja: Knudsen zwycięzcą Grand Prix we Wrocławiu. Triumf Jancarza i Gluecklicha

  Witam. Kto to śp. Gustaw Molin, który zmarł 22 lata temu. Znalazłem z tymi datami Gustawa Molina, który był protestanckim duchownym? Jeżdżący w Kolejarzu Opole śp. Molin miał na imię Jerzy, a mieszkając w Niemczech używał też pisowni imienia Georg.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do 6 czerwca kolejne zawody w Opolu

  Bardzo fajnie. Jakoś trzeba wytrzymać ten rok :-)

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Zawodnicy nie chcą komentować decyzji o przerwaniu turnieju

  Jak dla mnie to nie było Grand Prix tylko GRANDA PRIX. Jakby tak było na II-ligowym stadionie to nie przeszedłby weryfikacji przed sezonem nawet gdyby weryfikator przyjechał z szeroko zamkniętymi oczami. A potem kary, kary, kary... Ciekawe ile zapłaci Olsen PZM-otowi za tą "propagandę" żużla w stolicy kraju, który go utrzymuje. A Tomek Gollob powinien mieć jeszcze jedno pożegnanie - tym razem na Grand Prix.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do W Polskiej 2. Lidze Żużlowej jeszcze nigdy nie było tak źle

  To, że trzecia klasa rozgrywkowa istnieje już 15 lat jest sukcesem. Świadczy to tylko o wciąż niesłabnącej popularności żużla. Także to, że kibice z zagrożonych miast walczą, aby ich zespół startował chociaż w II Lidze.
  Jeśli mogę coś zaproponować władzom PZM to połączenie I i II Ligi i podział tej połączonej ligi na dwie grupy. W każdej grupie połowa stawki z I Ligi i połowa z II ligi. Każdy jeździ z każdym po czym górne połówki w tabelach jeżdżą o awans, a dolne o kolejne miejsca premiowane np. prawem organizacji 1/2 IMP w 2016 r. W takim przypadku nawet do tych najsłabszych miast przyjadą na ligę dobre zespoły z obecnej I ligi, a w końcu o wszystkim rozstrzygnie i tak rywalizacja między najlepszymi. Na pewno to lepiej niż dwie rundy w II lidze. Choć dla mnie w Opolu to i tak wszystko jedno...

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Ogromne zaniedbania na opolskim stadionie (zdjęcia)

  Jak zwykle red. OQ szuka sensacji. Ja tam nie widzę "ogromnych zaniedbań". Banda poukładana, w składziku wszystkie materiały poukładane pod ścianą, kibel wysprzątany. Banda rozwalona przez zawodników, zawsze robi się przed sezonem. To tylko kick-board, płyty są całe. Co roku też wozili do naprawy i przeglądu pęknięte balony. Przecież tor musi przejść weryfikację przed sezonem. Że pełne kubły. Jakby na prawo i lewo nie rozgłaszano o braku dotacji to pewnie Remondis już dawno by wywiózł. Nie przesadzajmy - kto w zimie ma tam sprzątać? I dla kogo. Trzy dnia pracy Jazona i można jechać. Co do grzyba (jeśli to grzyb?) na wieży to nie Drozd budował tą wieżę. Skopana była od początku i w Urzędzie Miasta o tym wiedziano. Mogli ją reklamować.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Hawi Racing nie złoży wniosku o licencję

  Polska co kilka lat "przygarnia" do II Ligi jakieś kluby z Ukrainy, Czech czy Węgier. To może teraz oni przygarnęliby kluby z Polski ? To oczywiście smutny żart.

 • Opole2013 napisał/a komentarz do Andrzej Hawryluk: Nadal czekamy na odpowiedź PZMot-u

  Niejaki Stańczyk powiedział (ale to będzie z 500 lat temu), że każdy Polak to lekarz. Gdyby żył dzisiaj z pewnością powiedziałby, ze każdy to uzdrowiciel żużla, w szczególności w Opolu. Przynajmniej czytając to forum. Dorzucę zatem swoje trzy grosze. Po co tyle emocji o Opole. 70 tyś. zł. długu wobec zawodników to pestka wobec milionów w Cze-wie lub Gdańsku. Opole jest do spłacenia po pierwszym meczu. 3,5 tyś. widzów w drugi dzień świąt wielkanocnych to żaden wygórowany wynik. Bilety po dwie dychy i nie ma 70 tyś. zł. długu. Oczywiście tak byłoby, gdyby w lidze występował Kolejarz. Ale nie wystąpi. Bo nie dostał dotacji. Dotacje dostało Hawi. Potrzebuje do startu kilka rzeczy materialnych, które ma w swoich aktywach Kolejarz. Może kupić w Kolejarzu, może też kupić gdzie indziej. Jak kupi w Kolejarzu to może zapłacić kompensatą z długami zawodników. Może z nimi negocjować redukcję długu (jak w Gdańsku i Cze-wie). Wyjdzie taniej. Banda dmuchana jest miejska, nie muszą kupować. Nie wiem jak są ogarnięci organizacyjnie. Może jednak prezesi powinni się zdzwonić lub spotkać - choćby przypadkiem na ulicy i pogadać. Dla Opola im mniej emocji, także tutaj, tym lepiej. A teraz koniec weekendu. Jutro trzeba do szkoły lub do pracy. Sukcesów wszystkim życzę. I wypłaty na koniec miesiąca.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.