ME: PGE GKS i Arka na remis

Remisem 1:1 zakończył się mecz 14. kolejki Młodej Ekstraklasy pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Arką Gdynia. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 8. minucie rzut karny wykorzystał Jakub Tosik. Pod koniec drugiej połowy piłkarze z Pomorza zdołali jednak wyrównać, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Bułka.

Szymon Mierzyński

PGE GKS i Arka należą do najbardziej kompromisowych zespołów w Młodej Ekstraklasie. Podział punktów w bezpośrednim pojedynku był już siódmym remisem w rozgrywkach dla obu drużyn. Więcej podobnych wyników notował do tej pory tylko Górnik Zabrze, który dzielił się oczkami ze swoimi rywalami ośmiokrotnie.

Mecz odbył się na stadionie w Zelowie, a zdobywca gola dla gospodarzy - Jakub Tosik - jest wychowankiem miejscowego Włókniarza. Obecnie zespół ten występuje w IV lidze.

W drużynie Arki testowany był Dawid Neścior. 21-letni napastnik został wypożyczony przez klub z Gdyni na miesiąc z II-ligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki.

PGE GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
1:0 - Tosik (k.) 8'
1:1 - Bułka 77'

PGE GKS Bełchatów: Sapela - Fonfara (46' Lipiński), Słomian, Dąbrowski, Michalak, Herrera (46' Janus), Tosik, Zawodziński, Poźniak (75' Bocian), Stąporski (65' Pieczara), Adamiec (46' Magdoń).

Arka Gdynia: Zoch - Baster, Robakowski (55' Dziubiński), Kowol, Urbaniak, Mazurek, Bazler, Jaszczyk, Kazimierczak (85' Meler), Bułka, Neścior (46' Sulima).