Derby Rzymu dla Romy

AS Roma okazała się lepsza od Lazio i tym samym to ona wiedzie teraz prymat w Rzymie. Gospodarze bardzo potrzebowali tego zwycięstwa, bowiem zdawali sobie sprawę z tego, że w przeciwnym wypadku ich szanse na udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów byłyby praktycznie równe zeru.

Adam Kiołbasa

W tego typu meczach zawsze drużyny interesuje tylko zwycięstwo i to było widać od samego początku. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji podbramkowych, ale pomimo to kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Najlepszej sytuacji po stronie Giallorossich nie wykorzystał Mirko Vucinić, natomiast wśród Biancocelestich z najdogodniejszej pozycji Doniego nie zdołał pokonać Mauro Zarate.

Druga odsłona znakomicie rozpoczęła się dla podopiecznych Luciano Spallettiego, bowiem w 50. minucie po zagraniu Francesco Tottiego futbolówkę głową w bramce przyjezdnych umieścił Julio Baptista. W 66. czerwoną kartkę zobaczył Ledesma, ale pomimo to gracze Delio Rossiego się nie załamali i starali się doprowadzić do wyrównania. Znakomitych okazji nie zdołali wykorzystać jednak Goran Pandev i Tomasso Rocchi. AS Roma z kolei mogła podwyższyć na 2:0, ale w znakomitej sytuacji Jeremy Menez nie zdołał pokonać Carrizo.

W samej końcówce czerwoną kartkę zobaczył także Simone Perrotta, co oznacza, że siły się wyrównały. Pomimo czterech doliczonych minut wynik już nie uległ zmianie i tym samym klub Roselli Sensi odniósł bardzo ważne zwycięstwo.

W tym momencie Biancocelesti z 22 punktami na koncie uplasowali się na piątej pozycji, natomiast Giallorossi, którzy rozegrali o jedno starcie mniej mają zaledwie jedenaście oczek i nadal są siedemnaści.

AS Roma - Lazio Rzym 1:0 (0:0)
1:0 - Baptista 50'

Roma: Doni; Panucci (78' Cassetti), Mexes, Juan, Tonetto; Perrotta, De Rossi, Baptista, Brighi; Vucinić (89' Taddei), Totti (76' Menez).

Lazio: Carrizo; Lichtsteiner, Siviglia, Rozenhal, Radu; Mauri (60' Meghni), Ledesma, Brocchi (81' Dabo); Pandev; Rocchi (84' S. Inzaghi), Zarate.

Żółte kartki: Tonetto, Perrotta (Roma) oraz Ledesma, Radu, Lichsteiner (Lazio).

Czerwone kartki: Perrotta 87' (Roma) oraz Ledesma 66' (Lazio).

Sędzia: Rocchi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)