Ligue 1: Olympique Lyon pokonał Girondins Bordeaux

Mecz Olympique Lyon - Girondins Bordeaux był zapowiadany jako hit 14. kolejki Ligue 1 i faktycznie kibice zgromadzeni na Stade Gerland nie mogli narzekać na brak emocji. Po końcowym gwizdku sędziego mogli ponadto cieszyć się z korzystnego rezultatu, gospodarze wygrali bowiem 2:1.

Piotr Robaczyński

Pierwsza połowa była stosunkowo wyrównana, ale to podopieczni Claude Puela objęli prowadzenie. W 33. minucie golkipera Bordeaux pokonał Karim Benzema, dla którego było to już dziewiąte trafienie w bieżących rozgrywkach. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Kim Källström. Rezultat ten utrzymał się do przerwy, ale w drugiej połowie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Inicjatywę przejęli goście, którzy stworzyli sobie dużo więcej dogodnych sytuacji pod bramką OL. Udało im się jednak zdobyć tylko jednego gola, w 81. minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa skierował Fernando Cavenaghi. Drużynie Bordeaux nie wystarczyło już czasu na strzelenie kolejnego gola i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy umocnili się na pozycji lidera. Po 14. kolejce Lyon wyprzedza 2. w tabeli Olympique Marsylia już o 7 punktów.

W pozostałych spotkaniach trzy punkty także dopisały do swojego dorobku wyżej notowane zespoły. OGC Nice pokonało u siebie FC Nantes 2:1, takim samym rezultatem zakończył się mecz Rennes - AS Monaco.