Ludowa Liga Żużlowa czyli generalne porządki

autor: Alojzy Zapora-Łupaszka | 2013-12-13, 14:58 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
W niedzielny poranek, jak co tydzień - tuż po przebudzeniu - udałem się z kubkiem herbaty z cytryną przed telewizor. Włączyłem go pospiesznie, bo już od dwóch minut miał być emitowany mój ulubiony Teleranek. Usiadłem i... osłupiałem.

Zamiast koguta na ekranie ujrzałem posępnego pana. W ostatniej chwili spostrzegłem podpis: Wojciech... ehh, nazwisko mignęło niezauważone. Miał na sobie coś w rodzaju peerelowskiej marynarki i zaczął mówić o żużlu! Teraz już wiedziałem – to ktoś z górnej półki...


„Zawodnicy i kibice Ludowej Ligi Żużlowej!

Zwracam się do Was jako żołnierz i luminarz żużla na świecie. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej! Liga nasza znalazła się nad przepaścią!

Dorobek wielu pokoleń zawodników, wzniesione z popiołów wojennej pożogi stadiony, ulegają ruinie. Struktury ligi przestają działać. Gasnącej popularności zadawane są codziennie nowe ciosy. Warunki jazdy przytłaczają zawodników coraz większym ciężarem. Przez każdy klub, przez wiele kibicowskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści – sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji.

Padają wezwania do fizycznej rozprawy z ludźmi o odmiennych poglądach. Mnożą się wypadki terroru, pogróżek i samosądów moralnych...”


Przerażony wbiłem się w fotel. Tymczasem pan Wojciech ciągnął dalej:


„Szeroko rozlewa się po kraju fala zuchwałych głosów żużlowych bumelantów. Rosną milionowe fortuny rekinów żużlowego oceanu. Chaos i demoralizacja przybrały rozmiary klęski. Liga osiągnęła granice wytrzymałości psychicznej i finansowej. Wielu zawodników ogarnia rozpacz. Już nie dni, lecz godziny przybliżają ogólnonarodową katastrofę. Uczciwość wymaga, aby postawić pytanie: Czy musiało do tego dojść? Czy zrobiliśmy więc wszystko, aby zatrzymać spiralę kryzysu?

Dzisiejszej nocy ukonstytuowała się Żużlowa Rada Ocalenia Narodowego. Jej
postanowieniem, jako przewodniczący, wprowadzam reglamentację na reklamy na kevlarach, limitację metanolu oraz wstrzymuję wypłaty dewiz. Obowiązują od dziś kartki na bilety i programy żużlowe. Zawodów i treningów nie można przeprowadzać począwszy od godziny milicyjnej, czyli od...”


I nagle zauważyłem, że to nie TVP1! To szwankujący pilot włączył Russia Today! Uff... co za ulga! Szybko przełączyłem na jedynkę, by delektować się pianiem swojskiej wrony... znaczy koguta.

Ale i refleksja do mnie przyszła. Czy i nam kiedyś nie będą chcieli ukraść żużla? Czy nie pojawi się ktoś w marynarce, kto będzie wiedział lepiej? Czy kosztem nas – kibiców – nie będzie chciał uratować stołka... Bo wtedy miast figlarnej Myszki Miki na plastronie pojawi się Miś Kolabor. I będzie już za późno...


Z pozdrowieniem dla prawdziwych kibiców.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Nick

Ładna aalogia. Ale GŁUPEK analogii nie zrozumie. Czas nazywać rzeczy i osoby po imieniu. I GŁUPKA nazywać GŁUPKIEM!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kerad1 ZG

DOKŁADNIE rozmumie insynuacje Oczywiście zbieżność imion i nazw została zmieniona jak również jest przypadkowa .Jednak.Po chwili namysłu tekst wart zastanowienia

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zapora H.D.

Doskonała parafraza...choć znając nasze społeczeństwo ( kibice żużla są jego elementem)nie wszystkim się spodoba...wielu ma mainstreamową wiedzę i takież jej ograniczenia mózgowe. Im i oportunistom nie stanęła w niedzielną noc u drzwi załga "G".
"Nawet gdybyś pozostał sam, twoje Veto ma tym większe znaczenie"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.