Grad bramek w sparingu Warty

Wynikiem 7:2 dla gości zakończył się mecz kontrolny pomiędzy KS Konin a Wartą Poznań. Zieloni triumfowali z zespołem występującym na co dzień w B-klasie dzięki bramkom: Marcina Klatta (dwóm), Pawła Iwanickiego, Łukasza Radlińskiego, Łukasza Berczyńskiego, Filipa Burkhardta oraz Dariusza Cudnego.

Szymon Mierzyński

Mecz został zorganizowany z inicjatywy jednego ze sponsorów Warty, Krzysztofa Wróbla, który jest prezesem i piłkarzem KS Konin. Pojedynek miał czysto rekreacyjny charakter. W drugiej połowie w bramce Zielonych stanął... Marcin Klatt.

Podstawowi golkiperzy Zielonych, Łukasz Radliński oraz Łukasz Berczyński zdobyli po jednym golu. Ten pierwszy skutecznie egzekwował rzut karny, natomiast Berczyński trafił do siatki gospodarzy z gry.

Przed zimowymi urlopami drużyna Bogusława Baniaka rozegra najprawdopodobniej jeszcze jeden sparing. Ma on odbyć się w przyszłą sobotę na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Rywalem Zielonych będzie IV-ligowy Sokół Pniewy lub, występujący na co dzień w II lidze gr. zachodniej, zespół Jaroty Jarocin.

KS Konin - Warta Poznań 2:7 (0:4)
bramki dla Warty
: Klatt (2), Iwanicki, Radliński (k.), Berczyński, Burkhardt, Cudny

Skład Warty: Radliński - Cudny, Błażej Jankowski, Otuszewski, Marcinkiewicz, Magdziarz, Burkhardt, Ngamayama, Wan, Klatt, Iwanicki; w II połowie grał także: Berczyński.