LM: Wygrana Liverpoolu, porażka Realu

Liverpool FC pokonał na Anfield Road Inter Mediolan 2:0 dzięki bramkom Dirka Kuyta i Stevena Gerrarda w końcówce spotkania. Porażkę 1:2 poniósł natomiast Real, który w Rzymie przegrał z AS Roma.

Daniel Rosół

Rafael Benitez może odetchnąć. Jego Liverpool odniósł cenne, dwubramkowe zwycięstwo nad Interem Mediolan i za trzy tygodnie uda się na San Siro z bezpieczną zaliczką. Zwycięstwo The Reds zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach dzięki trafieniom Drika Kuyta i Stevena Gerrarda. Holender wykorzystał w 85. minucie dośrodkowanie Jermaine Pennanta i strzałem głową pokonał Julio Cesara. Kapitan gospodarzy ustalił wynik pięć minut później, ponownie po podaniu Pennanta. Należy dodać, że gospodarze przez godzinę grali w przewadze, gdyż już w 30. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Marco Materazzi.

Siedzący na łąwce rezerwowych Realu Madryt Jerzy Dudek już w 8. minucie mógł cieszyć się wraz z kolegami z prowadzenia. Po akcji Arjena Robbena na bramkę Romy strzelał Guti, a tor lotu piłki zmienił jeszcze po drodze Raul czym zaskoczył Doniego. Królewscy z korzystnego rezultatu cieszyli się zaledwie kwadrans. W 24. minucie po akcji Francesco Tottiego, Manciniego i Davida Pizarro piłkę w bramce Ikera Casillasa umieścił ten ostatni. Zwycięstwo drużynie z Wiecznego Miasta zapewnił Mancini, który w 58. minucie ponownie zmusił do kapitulacji hiszpańskiego golkipera.

Skromne zwycięstwo w Gelsenkirchen odniosło Schalke 04. Drużyna z Zagłębia Ruhry już w 4. minucie spotkania zapewniła sobie zwycięstwo. Wtedy to sposób na Heltona znalazł Kevin Kuranyi. Przemysław Każmierczak poczynania kolegów z FC Porto oglądał z ławki rezerwowych.

Żadnej bramki nie zobaczyli kibice w Pireusie, gdzie Olympiakos bezbramkowo zremisował z Chelsea Londyn. Anglicy byli stroną przeważającą, częściej zagrażali bramce Antoniosa Nikopolidisa, ale tylko dwa strzały, Didiera Drogby i Michaela Ballacka, zmusiły greckiego bramkarza do wysiłku. Na prawej stronie defensywy Olympiakosu 90-minutowy występ zaliczył Michał Żewłakow.