Hadek zostaje w Krośnie

Osiemnastoletni Michael Hadek jest drugim zawodnikiem, który zdecydował się na starty w sezonie 2009 w zespole KSM-u Krosno. Młody Czech w tegorocznych rozgrywkach polskiej ligi wystartował w pięciu meczach "Wilków", a jego średnia biegowa wyniosła 1,050.

Wojciech Ogonowski

Michael Hadek urodził się 8 maja 1990 roku. Jest wychowankiem klubu z Pilzna i razem z tym zespołem w 2007 roku triumfował w rozgrywkach czeskiej ekstraligi. W minionym sezonie zdobył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Czech Juniorów do lat 19. W kategorii do lat 21 sklasyfikowany został na czwartym miejscu, jednak warto nadmienić, iż nie mógł wystartować we wszystkich rundach. Razem ze swoimi klubowymi kolegami z Pilzna zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Czech Juniorów. Na arenie międzynarodowej jego największym sukcesem był awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W zawodach w niemieckim Stralsund zajął ostatecznie dwunastą pozycję.

W rozgrywkach polskiej drugiej ligi odjechał pięć meczów, spośród których najlepszy w jego wykonaniu był przeciwko Startowi Gniezno na torze w Krośnie. Zdobył wówczas 7 punktów w czterech biegach i walnie przyczynił się do zwycięstwa krośnian.

Pierwszym zawodnikiem, który parafował kontrakt z KSM-em jest Richard Wolff. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu do kadry krośnieńskiego zespołu dołączy kolejny, nowy żużlowiec.