Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • belmo napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: bez niespodzianki w Szczecinie. Orlen Wisła wyraźnie lepsza od Sandra Spa Pogoni

  staram się być bezstronnym, ale w artykule o Vive słowo klucz rozbiło Zagłębie, a tu OW lepsza . . . .
  Panowie reporterzy, trochę dokładności.

 • belmo lubi Komentarz

  Mój Boże !
  Ile razy już to słyszałem, że coś przespano. Ile razy zgłaszano wiele uwag po co i dlaczego. Niektóre problemy okazują się wręcz nierozwiązywalne, przynajmniej u nas.
  Ale do rzeczy, zacznijmy od początku.
  Stół, żeby się nie chwiał musi mieć trzy nogi. Dla mnie oznacza to, że trzy aspekty muszą się wzajemnie uzupełniać, żeby w piłce ręcznej działo się dobrze, a ludzie żyli dostatniej.
  Te nogi to :
  1- polityka - rozumiem to – a przynajmniej tak mi się wydaje – jako chęć rządzących ( państwem i lokalnych władców) do kształtowania społeczeństwa w duchu rozwoju aktywnego, chęć pozytywnego pokazania się na tle innych nacji. Jeżeli będzie dobra atmosfera wokół sportu, to i wyniki będą.
  2- finanse – to rozumiem jako szeroko pojęty sponsoring – tak ze środków państwowych jak i „prywatnych”. Środki od państwa, sprawa prosta. Środki prywatne, tu musi być za strony państwa jakiś system zachęt, ulg dla firm i nie wiem co jeszcze. Zawsze się zastanawiam jak to jest, że np. w Niemczech czy Hiszpanii ludzie-firmy czekają wiele lat aby móc określić się mianem sponsora, żeby móc dać jakieś środki na klub czy związek ? Czy wyobrażacie sobie taką sytuację u nas ? Ze sponsorami mam pewien problem. Który z „poważnych” sponsorów zechciał coś tworzyć praktycznie od początku ? To szkolenie właśnie młodzieży. O wiele łatwiej i bardziej spektakularne jest danie paru groszy na kadrę narodową czy klub o uznanej marce. Można w miarę szybko wygrać np. Ligę Mistrzów, w miarę bez ryzyka i kłopotów.
  3 – rodzice – tu jest przeogromna rola edukacyjna, to oni muszą chcieć żeby ich dziecko poza rozwojem umysłowym miało potrzebę rozwoju fizycznego. Muszą zrozumieć, że jednostki słabe rozmnażają jednostki słabe, jednostki zdrowe rozmnażają jednostki zdrowe. To trudne zadanie aby słabe uzdrowić, ale nie niewykonalne. To także rola sportu, poza tym wielkim wyczynem. Ale na te wybitne jednostki trzeba chuchać jak na skarb największy. Dla swego dziecka są w stanie poświęcić wiele, ale chcieliby też widzieć dla nich jakąś perspektywę. Czy ją widzą ? Coraz częściej nie.
  Panie Marcinie !
  Pozwolę sobie zwrócić się tak bezpośrednio. Po co powielać utarte i powszechnie znane „prawdy”? Pan ze swoim doświadczeniem i dokonaniami, powinien wskazywać drogę, nagłaśniać jak to jest w klubach w których Pan grał, nagłaśniać ewidentne błędy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi dlaczego jest jak jest i kto jest bezpośrednio za to odpowiedzialny. Pisze Pan, że przespano okres Waszych sukcesów. Ale one były i nasze. Czy to, że zdobyliście tak radosne tytuły spowodowało, że ja przestałem wysyłać dziecko na treningi ? Nie, bzdura kompletna. Wręcz przeciwnie. To było powodem jego jeszcze większego zaangażowania i dumy. Że jest tego częścią. To Pan był dla niego wzorem. Nie Aginagalde, nie Strlek, nie …. wielu innych. Pan, Polak od urodzenia. Pan absolutnie nie ma sobie nic do zarzucenia. Propagował Pan handball w Polsce jak mało kto. Spotykał się z młodzieżą, brał udział w spotkaniach pokazowych. Teraz trenuje Pan następców. Oby tak dalej, ale Pana klub jakoś nie dąży do pozyskiwania światowych tuzów. Znajdą się opinie, że to tylko finanse są dla Was przeszkodą. Mam nadzieje, że nie tylko. Przypomnę Panu, że praktycznie wychowankami Wybrzeże doszło bardzo wysoko w europejskich pucharach. To było coś wielkiego. Jednym z powodów, że był Pan tak dobry, było to że Pan grał. Teraz pojawiają się opinie, że jak jest dobry to się przebije, że sam trening z mistrzem da mu więcej niż gra. Bezsens. Wspomina Pan trenera Wentę. Ja na zawsze zapamiętam widok, gdy drużyna z Kielc wygrywa kolejny mecz, a za ławką rezerwowych ( podkreślę : za ławką ) siedzą aktualni reprezentanci Polski. Także ci młodsi utalentowani.
  Dam Panu jeszcze jeden przykład z życia. Podczas meczu mojego syna, zauważyłem młodego chłopaka. Co tu dużo mówić, wyróżniał się wyraźnie na tle innych. Zapytałem syna kto to jest. Odpowiedź była – Tata to czterokrotny Mistrz Polski Juniorów ( mł. i st). Z Płocka. Więc pytam – dlaczego tu przyjechał ? Dlaczego nie gra w Płocku, mają niezłą drużynę ? Odpowiedź – Bo wiedział, że tam nigdy nie zagra, bo kupią reprezentanta Ukrainy, Rumunii i Bóg wie skąd jeszcze.
  Dużo się mówi o poziomie polskiej ligi, że rzekomo wzrasta. Ja osobiście tego nie widzę.
  Czy uważa Pan, że muzyka nauczy się grać zabierając mu instrument ? Dla piłkarza ręcznego gra w meczu jest instrumentem. To gra w meczu weryfikuje jego rzeczywiste umiejętności.
  Trener Dujszebajew po jednym z przegranych meczów użył bardzo prawdziwego porównania. Stwierdził, że ilość minut występów wszystkich zawodników naszej kadry w Lidze Mistrzów, to mniej niż ilość minut występów tylko jednego z naszych przeciwników. Wspominam to dla tych którzy są zwolennikami importu, to dla tych którzy widzą jakikolwiek postęp naszej ligi.
  Pozdrawiam.

 • belmo napisał/a komentarz do Gorzkie słowa Lijewskiego o polskiej piłce ręcznej. "Przespane zostało 10 lat"

  Teraz jak to napisałeś jest więcej zawodników z Płocka nie dlatego, że trener prowadzi Wisłę tylko dlatego, że zawodnicy z Kielc odmówili gry w reprezentacji. Gdyby nie to w reprezentacji pewnie znalazłby się Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz ludzie, którzy powinni jeszcze grać z Orłem na piersi. Swoją drogą ciekaw jestem czy zmienią zdanie jak Przybecki zakończy przygodę z kadrą i przyjdzie nowy trener.
  Jeszcze jedno, spójrz ilu zawodników z drużyn innych niż Płock czy Kielce zabrał ze sobą Przybecki, choć nie miał wyjścia w związku z tym co powyżej.
  Dobrze się stało że "starsi" gracze zrezygnowali, czas na zmiany choćby nie wiem jakim kosztem. Czas wprowadzić tych młodych i przyjąć do wiadomości, że takich lat jak za Wenty może już nigdy nie być.

 • belmo lubi Komentarz

  Prawda jest taka że jakby prowadził dzisiaj reprezentację ktoś związany z Kielcami to i by grali teraz na ME i potem by awansowali do MS bo większość jak nie wszyscy z Vive grali by do teraz. Spójrzcie na Macedonie. Tam miało być już po reprezentacji jak nie awansowali na Igrzyska a teraz nagle rewelacja turnieju z Lazarowem na czele. Oczywiście to dywagacje czysto teoretyczne i trochę z przymrużeniem oka ale swoją prawdę zawiera. Byłby czas na wdrażanie młodszych którzy by złapali doświadczenia. Przy zmowie ze wszyscy którzy ciągnęli reprezentację nagle porezygnowali ciężko nagle ułożyć zespół nawet na poziomie średniej europejskiej. Wiele czynników na to się złożyło a jednym z nich jest właśnie też wypiecie się najlepszych polskich zawodników na kadrę przy zwolnieniu trenera z Kielc. Takie trochę robienie na złość polskiej piłce ręcznej... zobaczycie teraz jak będzie bez nas. Szkoda bo w poprzednich latach nikt np z Płock a się nie wypinal bo nie mógł a nie wiadomo jakby było na różnych turniejach gdyby zabrakło Syprzaka Wicharego czy Wiśniewskiego. Samo wejście Szmala w meczu z Portugalią było znamienne... czyli jednak jeszcze można było pociągnąć ten wózek i sprawić lagodniejsze przejście do przebudowy kadry.

 • belmo lubi Komentarz

  Nie zgodzę się do końca z Marcinem, choć bardzo go cenię za całokształt pracy dla polskiego szczypiorniaka.
  Należy pamiętać, że kłopoty już rozpoczęły się w momencie kiedy trenerem reprezentacji był Bogdan Wenta. To on grał cały czas jednym składem, kieleckim składem, i to on w żadnym momencie nie wprowadzał młodzieży do swojego teamu. Liczyło się tylko dobro jego klubu z Kielc i jego zawodników.
  Czy jego powrót coś dałby naszym młodym chłopakom? Być może, ale należy pamiętać, że tamten skład Lijewskich, Jurasików, Jureckich czy Bieleckiego mógłby sam grać bez trenera. Oni byli jak z innej epoki. Dzisiejszym składem trzeba dużo grać, zmiany trenerów im nie pomogą, a może jeszcze bardziej ich zdołują. Im potrzeba czasu, którego znowu my kibice nie mamy.
  Proszę nie łączyć mojej wypowiedzi z atakiem tylko dlatego, że jestem z Płocka. Napisałem to jako kibic reprezentacji.

 • belmo lubi Komentarz

  Niestety to prawda. Nikt nie wykorzystał boomu na piłkę ręczną w czasie sukcesów kadry. Teraz, bez zaplecza, trzeba czekać na następne "cudowne" pokolenie zawodników. Reprezentacje młodzieżowe żadnych sukcesów. To nie wróży dobrze.

 • belmo lubi Komentarz

  Zabolała prawda...:)

 • belmo lubi Komentarz

  Ja bym poszedł jeszcze dalej i zawiesił klub z Kielc...:)

 • belmo lubi Komentarz

  "Polska piłka ręczna nie ma pożytku z VIVE. Klub nie współpracuje z trenerem reprezentacji. My rozpaczamy, w Kielcach piją szampana."...nareszcie, Ktoś powiedział prawdę o drużynie Vive brawo Panie Marku...:)

 • belmo napisał/a komentarz do Marek Panas: Trzeba rozkruszyć beton związkowy. To kasta

  Brawo, cała prawda o związku i Kielcach.
  Gra z Orłem na piersi to powinien być zaszczyt.

 • belmo lubi Komentarz

  Lijewski to powinien już przejść na emeryturę sportową a nie opowiadać bajki...:)

 • belmo napisał/a komentarz do Lijewski straszył średniowieczem. Przybecki odpowiada: Można było jeszcze pomóc reprezentacji

  Panie i Panowie wrócę do odległych czasów.
  Jak kibice z Płocka krzyczeli za Bogdana, że powinien zrezygnować z pracy w Kielcach to było źle czego oni chcą, teraz wy żądacie tego czego kiedyś oni.
  Dla mnie niech trenuje kogo chce, ale niech robi postępy.
  Jakieś zarysy czegoś widać, choć droga mega daleka.

 • belmo lubi Komentarz

  A Lijewski , jak się okazuje to żaden wielki zawodnik.A kto przegrał eliminacje doME 2018.

 • belmo napisał/a komentarz do Lijewski straszył średniowieczem. Przybecki odpowiada: Można było jeszcze pomóc reprezentacji

  A czemu ma rezygnować z gry w Płocku? Chyba nawet lepiej, że na bieżąco widzi kadrowiczów zarówno w swojej ekipie jak i wśród innych zespołów.
  No chyba że problemem jest dla kogoś że trenuje Płock, tak jak za dawnych czasów Mr. Boguś w Kielcach.

 • belmo lubi Komentarz

  zgadzam się z tą wypowiedzią.Zwłaszcza co do wypowiedzi pana Lijewskiego.Moim zdaniem to ta starsza / ale nie stara w sensie wieku/ oddała mecz Chorwatom na ME organizowanym w Polsce.To odległe miejsce, ten niesmak spowodował odejście starej kadry.Nawet jeśli jeszcze gdzieś tam zagrali to '' grali ja za karę''.To oni przegrali mecze eliminacji do ME 2017, bo chyba pan Lijewski nie wierzy ,ze nagle w 100% odmłodzona kadra da sobie radę i z grą i z presją.Panie Lijewski, trener ma rację, trzeba było pomóc a nie krytykować.

 • belmo lubi Komentarz

  Tylko mieliśmy jednego zawodnika na boisku więcej, ale teraz wiadomo - każdy mądry. Jak siedziałem przed TV to na szybko też mi nie przyszło do głowy aby od razu po czasie ruszyli na nich.
  ---
  Z pozytywów - kurcze naprawdę podobała mi się w całym okresie przygotowawczym i turnieju w Portugalii gra Kriegera. Bramka na 27:27 to jakiś kosmos (sporo w tym farta), ale pokazał jaja - mimo faulu rzucił z kozłem i zaskoczył bramkarza. Szkoda tylko, że Kamil to już chyba faktycznie za stary na tą kadrę...

 • belmo lubi Komentarz

  Przybecki 10/10. Zdajmy sobie wreszcie sprawę, że to już nie ten materiał co kiedyś i gramy tym, co jest. Nie wiem, czy Przybecki to najlepszy możliwy trener, ale na dzisiaj nikt lepszy do głowy mi nie przychodzi. Przegraliśmy z rywalem o bardzo zbliżonym poziomie do naszego po naszym dobrym meczu. Taki jest sport i tyle.
  A krok do średniowiecza to już zrobiła kadra z Krzyśkiem w składzie w meczach eliminacji do ME np. przeciwko Białorusi, jeszcze za poprzedniego trenera.

 • belmo napisał/a komentarz do Lijewski straszył średniowieczem. Przybecki odpowiada: Można było jeszcze pomóc reprezentacji

  tak jak z ciebie żaden kibic. Przypomnij sobie jak trener z kielc zagrał "lepszą" ekipą np z Białorusią. Sam Krzysiek brał udział w tym średniowieczu.

 • belmo lubi Komentarz

  Przecież na tą chwilę... nic lepszego nie mogło nas spotkać. Potrzebujemy trzęsienia ziemi i to naprawdę porządnego. Co by dało to, że Lijewski, Jurecki czy Jurkiewicz by nam te preeliminacje pomogli wygrać? Dalej pod dywan zamiatana byłaby ta nasza bylejakość szkolenia, bo 'przecież awansowaliśmy'. Im wcześniej to wypłynęło tym lepiej nie można całe życie odwoływać się do tego złotego pokolenia tylko szkolić następne take pokolenia.

 • belmo napisał/a komentarz do Tomasz Gębala: Czujemy odpowiedzialność. Bez tego nie da się wejść na odpowiedni poziom

  nie powiesz mi, że pociąg o nazwie Barca jest gorszy, a sława gry mniejsza niż w Twoim klubie?
  To lekka przeasad

 • belmo napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: hit kolejki rozczarował. PGE VIVE wyraźnie lepsze od Azotów

  Czy delegat związku widział efekty dymne. Wfree wykonaniu kibiców iskry? Czy ktoś w ogóle zareagował lub zareaguje? Pewnie nie bo tylko kielce wszystko mogą.

 • belmo lubi Komentarz

  Wyrównany początek, potem Wisła zaczęła grać swoją grę. Wąski skład Wybrzeża i zmęczenie na pewno zrobiło swoje, co nie zmienia faktu, że Wisła spokojnie kontrolowała ten mecz od 10-12 minuty. Wynik przez większość 1 połowy oscylował wokół remisu, jednak można było odnieść wrażenie, że Wisła może przyspieszyć atak, wzmocnić obronę i odjechać w dowolnym momencie. Dziwnie wygląda 1.200 osób w 11.000 Ergo, na AWF-ie było jednak lepiej. Przynajmniej pod względem proporcji ilości kibiców do pojemności hali.

 • belmo lubi Komentarz

  Mecz pod pełną kontrolą, spokojna wygrana i oto chodziło...:)

 • belmo lubi Komentarz

  Złoty jakbyś nie wiedział to Wybrzeże teraz będzie wszystkie swoje mecze rozgrywało w Ergo...Złoty u Was zawsze to hasło robi wrażenie widać po pełnej hali....:)

 • belmo napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: Wybrzeże się postawiło, punkty jadą do Płocka

  trolingowi mówimy stop

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.