Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • belmo napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: Górnik pod powierzchnią. Gwardia w półfinale!

  Panowie w Zabrzu myśleli, że zjedli wszystkie rozumy. Wyautowanie Wisły z PP i myśleli, że są nieśmiertelni.
  Tak się nie da, a wygrana z Wisłą to raczej niestety przypadek.
  Tak czy inaczej dwie nowe siły (jak to niektórzy piszą z szansą finałową) wyglądają marnie bo nawet Azoty mimo że doszły do półfinału wyglądają bardzo słabo.

 • belmo lubi Komentarz

  Trochę szacunku do kibica i drużyny z Opola. Jeśli nie pokpią sprawy, to Puławy z taką grą raczej popłyną Odrą, chociaż to Wisła jest królową polskich rzek

 • belmo lubi Komentarz

  Tak czytam sobie co superstar Daćko przed meczem wygadywał :

  Innej możliwości niż topowa czwórka nie akceptuję. Byłoby to po takim sezonie niesprawiedliwe. Z całym szacunkiem dla Gwardii, ale z całego przebiegu sezonu nie zasłużyli na to, by być wyżej od nas w końcowej klasyfikacji sezonu. Ale wiemy też, że play-offy rządzą się swoimi prawami i to oni są trochę bliżej celu.To my zagraliśmy bardzo słabo i to w tym musimy upatrywać przyczyn naszej porażki. Sędziowie gwizdali dość kontrowersyjnie. Nie mówię, że sprzyjali gospodarzom, ale jednak odnoszę wrażenie, że nie do końca zawsze z literą sportu. Ale wciąż to jednak my powinniśmy wygrać. W sezonie zasadniczym wygrywaliśmy dwa razy, raz bardzo wysoko u siebie. Na wyjeździe również wygraliśmy dość znacznie. Więc ponowię: jestem przekonany, że wygramy tu minimum pięcioma bramkami, a mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

  Nie ma to jak szacunek dla przeciwnika. Gratulacje dla Opola a pan Daćko na drugi raz niech się lepiej zastanowi co plecie.

 • belmo lubi Komentarz

  Swego czasu rozpoczęła sie dyskusja która grupa superligi jest silniejsza ( zostawmy temat podziału na grupy ) ? Teraz już chyba wiadomo .. trzech z czterech półfinalistów to zespoły z grupy pomarańczowej .. w czołowej ósemce walczyło 5 zespołów „pomarańczowych” i 3 „granatowe”

 • belmo lubi Komentarz

  W porównaniu do Azotów toż to drużyna juniorow :D

 • belmo napisał/a komentarz do Półfinał PGNiG Superligi nie dla Chrobrego Głogów. "Nie mamy sobie nic do zarzucenia"

  Trochę szkoda mi Chrobrego, gra była bardzo wyrównana i wygrywa ten kto rzuci więcej bramek w dwumeczu.
  Tak czy inaczej utarliby trochę nosa nadętym Azotom. A miała być druga siła ligi.

 • belmo lubi Komentarz

  Górnik po prostu już szuka usprawiedliwienia w wypadku porażki ... a skład Górnika w pierwszym meczu był całkiem całkiem .. juniorami nie przyjechali ...Konecki, Witkowski - Gluch, Daćko, Gromyko , Sluijters , Czuwara , Bushkou , Tatarintsev , Gliński , Gogola, Bąk , Adamuszek .

 • belmo lubi Komentarz

  Niesłuszna ocena graczy Gwardii.
  Zasłużyli i to w pełni na to co ugrali. Od początku sezonu podoba mi się to co pokazują gracze z Opola i Głogowa.
  I nikt nie będzie kłaniał się Górnikowi tylko dlatego że wyeliminowali Wisłę z PP.
  Brawo Gwardia, brawo Rafał (czytaj Kuptel).

 • belmo napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: zwycięzców się nie sądzi. Azoty Puławy zagrają w półfinale

  Nie w tym roku, bo patrząc na drabinkę Azoty wpadną na Kielce.
  Poza tym oglądając osiągnięcia na boisku jestem pewien że Azoty nie mają czego szukać w walce o 2 miejsce

 • belmo lubi Komentarz

  A podobno Azoty miały pozbawić Wisłę medalu....śmiech na sali....:)

 • belmo lubi Komentarz

  Artykuł o niczym.

 • belmo lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • belmo lubi Komentarz

  Bez przesady, to nie jest aż takie proste, tutaj jest wiele czynników, które wpływają na końcowy wynik. THW Kiel parę lat temu to była drużyna ABSOLUTNIE naszpikowana gwiazdami, podobnie jak i dwie hiszpańskie drużyny. Były sukcesy? Były.

 • belmo lubi Komentarz

  Coraz gorzej się to czyta, rzetelnych wpisów na temat artykułu nie ma, samo g...... lub prowokacje kieleckie, ewentualnie maxi Bóg wie skąd.
  Na szczęście co raz rzadziej tu zaglądam.

 • belmo napisał/a komentarz do Nowy klub kołowego PGE VIVE Kielce. Mateusz Kus blisko Motoru Zaporoże

  .... do zgryzienia ?
  Fakt na Ukrainę jedzie już partia ochraniaczy na zęby, po tym jak poszło info o Kusie.

 • belmo lubi Komentarz

  Z Wisły zawodnicy przechodzą do Barcelony...a z Kielc do Motoru lub Mieszkowa...taka mała różnica...:)

 • belmo napisał/a komentarz do Puchar Polski: emocje jak w ligowym hicie. Azoty minimalnie bliżej od finału

  Hahah nadal twierdzicie, że to 3 a może nawet 2 siła ligi ?

 • belmo napisał/a komentarz do Sensacja - Michał Jurecki odejdzie z PGE VIVE Kielce

  taaaa rzutami na twarz

 • belmo napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: bez niespodzianki w Szczecinie. Orlen Wisła wyraźnie lepsza od Sandra Spa Pogoni

  staram się być bezstronnym, ale w artykule o Vive słowo klucz rozbiło Zagłębie, a tu OW lepsza . . . .
  Panowie reporterzy, trochę dokładności.

 • belmo lubi Komentarz

  Mój Boże !
  Ile razy już to słyszałem, że coś przespano. Ile razy zgłaszano wiele uwag po co i dlaczego. Niektóre problemy okazują się wręcz nierozwiązywalne, przynajmniej u nas.
  Ale do rzeczy, zacznijmy od początku.
  Stół, żeby się nie chwiał musi mieć trzy nogi. Dla mnie oznacza to, że trzy aspekty muszą się wzajemnie uzupełniać, żeby w piłce ręcznej działo się dobrze, a ludzie żyli dostatniej.
  Te nogi to :
  1- polityka - rozumiem to – a przynajmniej tak mi się wydaje – jako chęć rządzących ( państwem i lokalnych władców) do kształtowania społeczeństwa w duchu rozwoju aktywnego, chęć pozytywnego pokazania się na tle innych nacji. Jeżeli będzie dobra atmosfera wokół sportu, to i wyniki będą.
  2- finanse – to rozumiem jako szeroko pojęty sponsoring – tak ze środków państwowych jak i „prywatnych”. Środki od państwa, sprawa prosta. Środki prywatne, tu musi być za strony państwa jakiś system zachęt, ulg dla firm i nie wiem co jeszcze. Zawsze się zastanawiam jak to jest, że np. w Niemczech czy Hiszpanii ludzie-firmy czekają wiele lat aby móc określić się mianem sponsora, żeby móc dać jakieś środki na klub czy związek ? Czy wyobrażacie sobie taką sytuację u nas ? Ze sponsorami mam pewien problem. Który z „poważnych” sponsorów zechciał coś tworzyć praktycznie od początku ? To szkolenie właśnie młodzieży. O wiele łatwiej i bardziej spektakularne jest danie paru groszy na kadrę narodową czy klub o uznanej marce. Można w miarę szybko wygrać np. Ligę Mistrzów, w miarę bez ryzyka i kłopotów.
  3 – rodzice – tu jest przeogromna rola edukacyjna, to oni muszą chcieć żeby ich dziecko poza rozwojem umysłowym miało potrzebę rozwoju fizycznego. Muszą zrozumieć, że jednostki słabe rozmnażają jednostki słabe, jednostki zdrowe rozmnażają jednostki zdrowe. To trudne zadanie aby słabe uzdrowić, ale nie niewykonalne. To także rola sportu, poza tym wielkim wyczynem. Ale na te wybitne jednostki trzeba chuchać jak na skarb największy. Dla swego dziecka są w stanie poświęcić wiele, ale chcieliby też widzieć dla nich jakąś perspektywę. Czy ją widzą ? Coraz częściej nie.
  Panie Marcinie !
  Pozwolę sobie zwrócić się tak bezpośrednio. Po co powielać utarte i powszechnie znane „prawdy”? Pan ze swoim doświadczeniem i dokonaniami, powinien wskazywać drogę, nagłaśniać jak to jest w klubach w których Pan grał, nagłaśniać ewidentne błędy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi dlaczego jest jak jest i kto jest bezpośrednio za to odpowiedzialny. Pisze Pan, że przespano okres Waszych sukcesów. Ale one były i nasze. Czy to, że zdobyliście tak radosne tytuły spowodowało, że ja przestałem wysyłać dziecko na treningi ? Nie, bzdura kompletna. Wręcz przeciwnie. To było powodem jego jeszcze większego zaangażowania i dumy. Że jest tego częścią. To Pan był dla niego wzorem. Nie Aginagalde, nie Strlek, nie …. wielu innych. Pan, Polak od urodzenia. Pan absolutnie nie ma sobie nic do zarzucenia. Propagował Pan handball w Polsce jak mało kto. Spotykał się z młodzieżą, brał udział w spotkaniach pokazowych. Teraz trenuje Pan następców. Oby tak dalej, ale Pana klub jakoś nie dąży do pozyskiwania światowych tuzów. Znajdą się opinie, że to tylko finanse są dla Was przeszkodą. Mam nadzieje, że nie tylko. Przypomnę Panu, że praktycznie wychowankami Wybrzeże doszło bardzo wysoko w europejskich pucharach. To było coś wielkiego. Jednym z powodów, że był Pan tak dobry, było to że Pan grał. Teraz pojawiają się opinie, że jak jest dobry to się przebije, że sam trening z mistrzem da mu więcej niż gra. Bezsens. Wspomina Pan trenera Wentę. Ja na zawsze zapamiętam widok, gdy drużyna z Kielc wygrywa kolejny mecz, a za ławką rezerwowych ( podkreślę : za ławką ) siedzą aktualni reprezentanci Polski. Także ci młodsi utalentowani.
  Dam Panu jeszcze jeden przykład z życia. Podczas meczu mojego syna, zauważyłem młodego chłopaka. Co tu dużo mówić, wyróżniał się wyraźnie na tle innych. Zapytałem syna kto to jest. Odpowiedź była – Tata to czterokrotny Mistrz Polski Juniorów ( mł. i st). Z Płocka. Więc pytam – dlaczego tu przyjechał ? Dlaczego nie gra w Płocku, mają niezłą drużynę ? Odpowiedź – Bo wiedział, że tam nigdy nie zagra, bo kupią reprezentanta Ukrainy, Rumunii i Bóg wie skąd jeszcze.
  Dużo się mówi o poziomie polskiej ligi, że rzekomo wzrasta. Ja osobiście tego nie widzę.
  Czy uważa Pan, że muzyka nauczy się grać zabierając mu instrument ? Dla piłkarza ręcznego gra w meczu jest instrumentem. To gra w meczu weryfikuje jego rzeczywiste umiejętności.
  Trener Dujszebajew po jednym z przegranych meczów użył bardzo prawdziwego porównania. Stwierdził, że ilość minut występów wszystkich zawodników naszej kadry w Lidze Mistrzów, to mniej niż ilość minut występów tylko jednego z naszych przeciwników. Wspominam to dla tych którzy są zwolennikami importu, to dla tych którzy widzą jakikolwiek postęp naszej ligi.
  Pozdrawiam.

 • belmo napisał/a komentarz do Gorzkie słowa Lijewskiego o polskiej piłce ręcznej. "Przespane zostało 10 lat"

  Teraz jak to napisałeś jest więcej zawodników z Płocka nie dlatego, że trener prowadzi Wisłę tylko dlatego, że zawodnicy z Kielc odmówili gry w reprezentacji. Gdyby nie to w reprezentacji pewnie znalazłby się Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz ludzie, którzy powinni jeszcze grać z Orłem na piersi. Swoją drogą ciekaw jestem czy zmienią zdanie jak Przybecki zakończy przygodę z kadrą i przyjdzie nowy trener.
  Jeszcze jedno, spójrz ilu zawodników z drużyn innych niż Płock czy Kielce zabrał ze sobą Przybecki, choć nie miał wyjścia w związku z tym co powyżej.
  Dobrze się stało że "starsi" gracze zrezygnowali, czas na zmiany choćby nie wiem jakim kosztem. Czas wprowadzić tych młodych i przyjąć do wiadomości, że takich lat jak za Wenty może już nigdy nie być.

 • belmo lubi Komentarz

  Prawda jest taka że jakby prowadził dzisiaj reprezentację ktoś związany z Kielcami to i by grali teraz na ME i potem by awansowali do MS bo większość jak nie wszyscy z Vive grali by do teraz. Spójrzcie na Macedonie. Tam miało być już po reprezentacji jak nie awansowali na Igrzyska a teraz nagle rewelacja turnieju z Lazarowem na czele. Oczywiście to dywagacje czysto teoretyczne i trochę z przymrużeniem oka ale swoją prawdę zawiera. Byłby czas na wdrażanie młodszych którzy by złapali doświadczenia. Przy zmowie ze wszyscy którzy ciągnęli reprezentację nagle porezygnowali ciężko nagle ułożyć zespół nawet na poziomie średniej europejskiej. Wiele czynników na to się złożyło a jednym z nich jest właśnie też wypiecie się najlepszych polskich zawodników na kadrę przy zwolnieniu trenera z Kielc. Takie trochę robienie na złość polskiej piłce ręcznej... zobaczycie teraz jak będzie bez nas. Szkoda bo w poprzednich latach nikt np z Płock a się nie wypinal bo nie mógł a nie wiadomo jakby było na różnych turniejach gdyby zabrakło Syprzaka Wicharego czy Wiśniewskiego. Samo wejście Szmala w meczu z Portugalią było znamienne... czyli jednak jeszcze można było pociągnąć ten wózek i sprawić lagodniejsze przejście do przebudowy kadry.

 • belmo lubi Komentarz

  Nie zgodzę się do końca z Marcinem, choć bardzo go cenię za całokształt pracy dla polskiego szczypiorniaka.
  Należy pamiętać, że kłopoty już rozpoczęły się w momencie kiedy trenerem reprezentacji był Bogdan Wenta. To on grał cały czas jednym składem, kieleckim składem, i to on w żadnym momencie nie wprowadzał młodzieży do swojego teamu. Liczyło się tylko dobro jego klubu z Kielc i jego zawodników.
  Czy jego powrót coś dałby naszym młodym chłopakom? Być może, ale należy pamiętać, że tamten skład Lijewskich, Jurasików, Jureckich czy Bieleckiego mógłby sam grać bez trenera. Oni byli jak z innej epoki. Dzisiejszym składem trzeba dużo grać, zmiany trenerów im nie pomogą, a może jeszcze bardziej ich zdołują. Im potrzeba czasu, którego znowu my kibice nie mamy.
  Proszę nie łączyć mojej wypowiedzi z atakiem tylko dlatego, że jestem z Płocka. Napisałem to jako kibic reprezentacji.

 • belmo lubi Komentarz

  Niestety to prawda. Nikt nie wykorzystał boomu na piłkę ręczną w czasie sukcesów kadry. Teraz, bez zaplecza, trzeba czekać na następne "cudowne" pokolenie zawodników. Reprezentacje młodzieżowe żadnych sukcesów. To nie wróży dobrze.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.