Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • jurek50 napisał/a komentarz do Marek Panas punktuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce. "Szkolenie trenerów wyłącznie dla kasy!"

  Nowe władze ? Panie broń przed nazwiskami przytoczonymi w komentarzu.

 • jurek50 napisał/a komentarz do El. ME. Niemcy - Polska: 30 minut frajdy. W kadrze jest nadzieja

  Postęp w grze będzie możliwy wtedy, kiedy reprezentacje młodzieżowe nawiążą walkę z czołowymi zespołami Europy. Obecnie każdy wynik to przypadek.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Patryk Rombel. Trener od zeszytów

  oj Rombel, Rombel proponuję więcej skromności. mistrzostwo trenerskie osiąga się po wielu, wielu latach doświadczeń. i tyle w temacie.

 • jurek50 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: blisko czterdziestki w Elblągu. UKS PCM Kościerzyna rozbity

  Jaki pan taki kram. I to na tyle.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Fikcyjna Rada Trenerów. Związek Piłki Ręcznej pogubił się w relacjach

  Abalo! no to już widzę tych uzdrowicieli. niech się biorą do roboty jak najszybciej. trener juniorów max 700-800 zł na mc. Mistrzowie będą bardzo zainteresowani.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Oficjalnie: Piotr Przybecki nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

  czytaj przegląd sportowy z 26.02.2019

 • jurek50 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: PGE VIVE znów bez punktów. Minimalna porażka kielczan z Rhein-Neckar Loewen

  ten projekt już się wypalił. konieczne zmiany !!!!!!!!!!!!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Artur Siódmiak: Kiedy życie skreśla, nie pytając o zgodę

  pytanie: czy siatkarkom też odwołano trening następnego dnia?

 • jurek50 napisał/a komentarz do Orlen Wisła na zakupach. Nafciarze kompletują kadrę na nowy sezon

  Panie Prezesie, a może tak sięgnąć po absolwentów SMS w Gdańsku!!!!!!!!!!!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Azoty Puławy znowu zawiodły w hicie. "Ciężko mi zrozumieć moją drużynę"

  Panie Bartoszu ! dużo więcej zrozumieć można rozpoczynając pracę trenerską z juniorami.

 • jurek50 napisał/a komentarz do ME 2018: deja vu. Polki obnażone przez Dunki

  Trener: gramy Veszprem. Zawodniczka: a co to jest!!!!!!! I wszystko w temacie.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Krzysztof Kotwicki dopiął swego. Wygrał sprawę z ZPRP, mogą posypać się odszkodowania

  dlaczego kasujecie bardzo ciekawe komentarze. warto wiedzieć jakie to osobistości odpowiadają za aktualny stan piłki ręcznej w Polsce.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Marek Panas: Skończmy z podziałem na Płock i Kielce. Ratujmy piłkę ręczną w Polsce!

  autorami krytyki wypowiedzi Pana Panasa są goście, którzy wymyślili ten patologiczny system szkolenia w piłce ręcznei i finansowo w nim tkwią.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Marek Panas: Skończmy z podziałem na Płock i Kielce. Ratujmy piłkę ręczną w Polsce!

  Panie Marku ! zasługuje Pan na wielkie uznanie. Słusznie krytykuje Pan działalność sportową ZPRP. Poziom sportowy piłki ręcznej w Polsce dramatycznie się obniżył, co potwierdzają wyniki na arenie międzynarodowej. Za ten stan odpowiadają etatowi pracownicy Związku Piłki Ręcznej. To oni organizują szkolenie w Polsce, to oni programują treści szkoleniowe, to ZPRP posiada monopol w zakresie szkolenia trenerów , to funkcyjni pracownicy Związku decydują o obsadach trenerów Kadr Narodowych i szkół Mistrzostwa Sportowego (skandal). Piłka ręczna jako dyscyplina sportowa dynamicznie się rozwija, a polska myśl szkoleniowa wywodzi się z lat 70. I co gorsze te archaiczne wywody konsekwentnie wpajają młodym trenerom od wielu lat ci sami "mądrale - wykładowcy". Panowie !!! odrobinę przyzwoitości!!!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Polska - Czechy. Dwa kiksy i ogromny wstyd. Przegrywamy z Czechami

  Gra to jedno, a kultura to inna bajka. smarkanie i plucie Grosickiego eliminuje z gry w Reprezentacji. Fuj obrzydlistwo.

 • jurek50 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: wtopa Azotów. Sebastian Iskra bohaterem Piotrkowianina!

  ten wynik to wierzchołek góry lodowej

 • jurek50 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  No to niech ten prezes uderzy w czachę i pomyśli!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Prezydent odznaczył zasłużonych dla polskiej piłki ręcznej

  Bal na Titanicu

  Rozmowa z Jerzym Cieplińskim, trenerem i wykładowcą, byłym selekcjonerem reprezentacji kobiet, prezesem PSTiIPR


  Związek Piłki Ręcznej w Polsce hucznie obchodzi stulecie, tymczasem powodów do świętowania nie widać - reprezentacja mężczyzn nie zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy i świata, kadra kobiet odgrywa w nich marginalne role, o drużynach juniorskich nawet nie ma co wspominać, a zespoły klubowe – poza Vive Kielce - odpadają w pierwszych rundach pucharów, przegrywając z rywalami z Niemiec czy Danii kilkunastoma bramkami...
  - Vive to zupełnie inna historia, klub oparty o graczy światowego formatu z innych krajów. Tymczasem poziom piłki ręcznej w Polsce regularnie się obniża, nie tylko u kobiet, u mężczyzn również. Można już mówić o zapaści. Trzeba w środowisku sprowokować jakieś działania. Związek je podjął, ale one się mijają z celem...

  Dlaczego?
  - Bo wzięli się za to ludzie, którzy faktycznie odpowiadają za obecny dramatyczny stan rzeczy, mieli na niego zdecydowany wpływ , a teraz znowu narzucają swoje poglądy, które się nie sprawdziły.

  Niedawno posadę stracił dyrektor sportowy federacji Jerzy Eliasz, mający wcześniej mocną pozycję w związku. Oczywiście zarząd nie podał powodów tej decyzji – jakie jest jej tło?
  - Tego się nie dowiemy, ale możemy się domyślać. Pan Eliasz był dyrektorem sportowym ZPRP, czyli odpowiadał za szkolenie, a więc za aktualny stan piłki ręcznej w naszym kraju. W jego miejsce pełniącym obowiązki został Damian Drobik, ale i tak będzie musiał podporządkować się grupie weteranów. Podjęto próbę sondażu w środowisku w celu jakiegoś programu naprawczego, ale wygląda na to, że nieważne dokąd płyniemy, byle ster był w naszych rękach. Tymczasem tu trzeba ludzi nowych, z pomysłem, którzy merytorycznie mogą coś twórczego wnieść, a nie powielają stare grzechy...

  Pan widzi takich ludzi w środowisku?
  - Nie chciałbym wychodzić przed szereg i rzucać konkretnymi nazwiskami, ale zapewniam, że są tacy i chętnie podejmą współpracę, być może w swoim czasie się ujawnią. Ale warunkują to tym, żeby ustąpili ludzie, którzy wszystko zniszczyli...

  Na czym polegał wspomniany przez pana sondaż środowiska?
  - Zaproszono grupę około dziesięciu osób, by porozmawiać o sposobach wyjścia z kryzysu. W pierwszej „turze” byłem i ja. Każdy z nas wypowiadał się negatywnie – o centralnych ośrodkach szkolenia, o szkołach sportowych, o lidze... Powiedziałem wprost, że za naprawę nie powinni zabierać się ludzie, którzy robili to dotychczas. Tymczasem moderujący dyskusję profesor Czerwiński zauważył – owszem - że system szkolenia nie funkcjonuje, de facto nie mamy go w Polsce, ale on o tym nie wiedział... A przecież on od tylu lat widział i wiedział wszystko, a teraz zasłania się niewiedzą!

  Kozłem ofiarnym został więc jeden dyrektor sportowy – reszta nagle się obudziła, że jest źle?
  - Eliaszowi należała się dymisja, bo wiele zepsuł – jeżeli nie ma wyników w kategoriach młodzieżowych, zarówno żeńskich jak i męskich, to znaczy, że gdzieś jest błąd, który trzeba zweryfikować i poprawić. Wprowadzić takie zasady naboru i szkolenia, które będą skuteczne. Proste.

  A więc błąd tkwi u podstaw?
  - Czego pan nie dotknie, znajdzie pan argumenty, żeby aktualny stan rzeczy jak najszybciej zmieniać. Ale wyrywkowe dotknięcie jednego problemu nic nie daje. Trzeba przewrócić cały system. Podam jeden przykład: jeżeli będzie zły nabór dzieci, bez potencjału, to oczywiście - one mogą sobie biegać, grać, być szkolone, ale z tego i tak nie będzie zadowalających sportowych efektów. Z drugiej strony – źle wykształcony trener, nawet jeżeli otrzyma dobry „materiał”, to również nie będzie w stanie osiągnąć wyników na wysokim poziomie.

  Może trzeba sięgnąć do gotowych i sprawdzonych wzorców systemu szkolenia – jak w siatkówce?
  - To jest kolejne uproszczenie. To inna gra, inne zasady, dyscyplina inaczej funkcjonuje. To samo z zagranicą – jeżeli odtworzy pan podobny model do tych we Francji czy Niemczech, ale wrzuci w to źle wyszkolonych zawodników i nieprzygotowanych trenerów, to system i tak nie będzie funkcjonował. I odwrotnie – nawet jeżeli bardzo dobry trener obejmie reprezentację młodzieżową, ale otrzyma kiepski materiał ludzki, to nie będzie mógł się wykazać swoimi umiejętnościami i nie osiągnie znaczącego wyniku. Trzeba stworzyć system, który będzie efektywny u nas, w Polsce.

  Ale przecież związek chwali się, że w całym kraju jak grzyby po deszczu powstały szkolne ośrodki szkolenia piłki ręcznej...
  - Organizacyjnie to dobry pomysł, niestety merytorycznie do niczego dobrego nie prowadzi. Życie bowiem wygląda tak: trener organizuje klasę sportową, do której nadaje się ledwie trzech-czterech chłopców, ale regulaminy oświatowe nakazują, by w klasie było 12-15. Więc dobiera się dziesięciu innych, którzy może i chcą, ale nie mają predyspozycji. Powstaje więc fikcja wymuszona przez bzdurne przepisy - za siedem i pół miliona rocznie...

  Ale może jeżeli z każdej takiej klasy wybije się choć jedna utalentowana „perełka”, to już coś?
  - Też nie. Bo jeżeli znajdzie się w klasie, w której szkolenie będzie ukierunkowane pod słabszą większość, która jest w niej przypadkowo, to przechodząc do kategorii starszej, ten talent już będzie miał podstawowe braki i w konsekwencji „zginie”. Oczywiście, mocne jednostki zawsze gdzieś się przebiją, ale to za mało. To są błędy widoczne jak na tacy.

  Jak więc to zmienić?
  - Jednym zdaniem nie da się problemu rozwiązać. Na pewno trzeba usiąść, rozwinąć temat, zastanowić się w gronie fachowców, ale nie tylko tych, którzy pracowali dotąd źle. Takich tematów jest z dziesięć, piętnaście – począwszy od naboru i selekcji, przez szkolenie, edukację trenerów, system rozgrywek, i tak dalej.

  A może po prostu młodzież nie chce grać w piłkę ręczną – woli nożną, siatkówkę, tenis...?
  - Może w takich ośrodkach, jak Katowice czy Gdańsk, gdzie konkurencja innych dyscyplin jest duża, to faktycznie problem. Ale jest wiele takich środowisk w Polsce, gdzie sportu w ogóle nie ma i można zaszczepić i wyłonić duże talenty. Można podać wiele przykładów z historii – najwybitniejsi polscy piłkarze ręczni, jak Bogdan Wenta, Karol Bielecki, Sławek Szmal, bracia Jureccy, Marek Panas pochodziło z małych klubów i środowisk. Poprzez skauting, penetrację można ich wyszukać. Ale trzeba do tego sprawnie funkcjonującego systemu. Tymczasem pojawia się kolejne niebezpieczeństwo...

  Może być jeszcze gorzej?!
  - Chcę powiedzieć, że brak wizji, programu naprawczego i szybkich efektów może sprawić, że związek straci umowy sponsorskie, m.in. z PGNiG, i telewizyjne. Dotychczasowy zarząd odejdzie po kolejnych wyborach, a nowi ludzie zostaną z pustką szkoleniową i finansową.

  A tutaj huczne obchody stulecia – bal na Titanicu?
  - Dosłownie! Będąc szefem związku, chyba tak hucznie bym tego jubileuszu nie obchodził, bo naprawdę nie ma powodów do świętowania.

  Rozmawiał
  Tomasz Mucha

 • jurek50 napisał/a komentarz do Prezydent odznaczył zasłużonych dla polskiej piłki ręcznej

  Ha, ha, ha! co jeszcze można wymyśleć - czekamy

 • jurek50 napisał/a komentarz do Będzie nowy dyrektor sportowy ZPRP. Jerzy Eliasz zrezygnował

  Przybecki gdzieś Ty się wpakował!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Będzie nowy dyrektor sportowy ZPRP. Jerzy Eliasz zrezygnował

  Halo, halo ! a co z vprezesem od szkolenia. jak widać ma się dobrze. Brawo! Powodzenia!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Marcin Lijewski: Mam pretensje do zespołu. Nie spełnił przedmeczowych założeń

  Brawo GD-SP - w pełni podzielam uwagi dotyczące meczu. Zespół Wybrzeża od dłuższego czasu nie czyni postępów pomimo wspaniałego zaangażowania zawodników.

 • jurek50 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: sensacja w Elblągu! Zwycięstwo Startu nad MKS Perłą Lublin

  "znamy swoje miejsce w szeregu" Tak panie Lis - znamy- jest pan trenerskim dyletantem. Ten Lublin to nie ma szczęścia do trenerów.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Spokojna wiktoria PGE VIVE Kielce i niewykorzystana szansa Górnika Zabrze. "Daliśmy się okłamać"

  Jak Ty gościu nie możesz zrozumieć "przegrali jakością" i tyle w temacie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.