Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • jurek50 napisał/a komentarz do Marek Panas punktuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce. "Szkolenie trenerów wyłącznie dla kasy!"

  Nowe władze ? Panie broń przed nazwiskami przytoczonymi w komentarzu.

 • jurek50 napisał/a komentarz do El. ME. Niemcy - Polska: 30 minut frajdy. W kadrze jest nadzieja

  Postęp w grze będzie możliwy wtedy, kiedy reprezentacje młodzieżowe nawiążą walkę z czołowymi zespołami Europy. Obecnie każdy wynik to przypadek.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Patryk Rombel. Trener od zeszytów

  oj Rombel, Rombel proponuję więcej skromności. mistrzostwo trenerskie osiąga się po wielu, wielu latach doświadczeń. i tyle w temacie.

 • jurek50 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: blisko czterdziestki w Elblągu. UKS PCM Kościerzyna rozbity

  Jaki pan taki kram. I to na tyle.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Fikcyjna Rada Trenerów. Związek Piłki Ręcznej pogubił się w relacjach

  Abalo! no to już widzę tych uzdrowicieli. niech się biorą do roboty jak najszybciej. trener juniorów max 700-800 zł na mc. Mistrzowie będą bardzo zainteresowani.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Oficjalnie: Piotr Przybecki nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

  czytaj przegląd sportowy z 26.02.2019

 • jurek50 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: PGE VIVE znów bez punktów. Minimalna porażka kielczan z Rhein-Neckar Loewen

  ten projekt już się wypalił. konieczne zmiany !!!!!!!!!!!!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Artur Siódmiak: Kiedy życie skreśla, nie pytając o zgodę

  pytanie: czy siatkarkom też odwołano trening następnego dnia?

 • jurek50 napisał/a komentarz do Orlen Wisła na zakupach. Nafciarze kompletują kadrę na nowy sezon

  Panie Prezesie, a może tak sięgnąć po absolwentów SMS w Gdańsku!!!!!!!!!!!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Azoty Puławy znowu zawiodły w hicie. "Ciężko mi zrozumieć moją drużynę"

  Panie Bartoszu ! dużo więcej zrozumieć można rozpoczynając pracę trenerską z juniorami.

 • jurek50 napisał/a komentarz do ME 2018: deja vu. Polki obnażone przez Dunki

  Trener: gramy Veszprem. Zawodniczka: a co to jest!!!!!!! I wszystko w temacie.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Krzysztof Kotwicki dopiął swego. Wygrał sprawę z ZPRP, mogą posypać się odszkodowania

  dlaczego kasujecie bardzo ciekawe komentarze. warto wiedzieć jakie to osobistości odpowiadają za aktualny stan piłki ręcznej w Polsce.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Marek Panas: Skończmy z podziałem na Płock i Kielce. Ratujmy piłkę ręczną w Polsce!

  autorami krytyki wypowiedzi Pana Panasa są goście, którzy wymyślili ten patologiczny system szkolenia w piłce ręcznei i finansowo w nim tkwią.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Marek Panas: Skończmy z podziałem na Płock i Kielce. Ratujmy piłkę ręczną w Polsce!

  Panie Marku ! zasługuje Pan na wielkie uznanie. Słusznie krytykuje Pan działalność sportową ZPRP. Poziom sportowy piłki ręcznej w Polsce dramatycznie się obniżył, co potwierdzają wyniki na arenie międzynarodowej. Za ten stan odpowiadają etatowi pracownicy Związku Piłki Ręcznej. To oni organizują szkolenie w Polsce, to oni programują treści szkoleniowe, to ZPRP posiada monopol w zakresie szkolenia trenerów , to funkcyjni pracownicy Związku decydują o obsadach trenerów Kadr Narodowych i szkół Mistrzostwa Sportowego (skandal). Piłka ręczna jako dyscyplina sportowa dynamicznie się rozwija, a polska myśl szkoleniowa wywodzi się z lat 70. I co gorsze te archaiczne wywody konsekwentnie wpajają młodym trenerom od wielu lat ci sami "mądrale - wykładowcy". Panowie !!! odrobinę przyzwoitości!!!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Polska - Czechy. Dwa kiksy i ogromny wstyd. Przegrywamy z Czechami

  Gra to jedno, a kultura to inna bajka. smarkanie i plucie Grosickiego eliminuje z gry w Reprezentacji. Fuj obrzydlistwo.

 • jurek50 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: wtopa Azotów. Sebastian Iskra bohaterem Piotrkowianina!

  ten wynik to wierzchołek góry lodowej

 • jurek50 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  No to niech ten prezes uderzy w czachę i pomyśli!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Prezydent odznaczył zasłużonych dla polskiej piłki ręcznej

  Bal na Titanicu

  Rozmowa z Jerzym Cieplińskim, trenerem i wykładowcą, byłym selekcjonerem reprezentacji kobiet, prezesem PSTiIPR


  Związek Piłki Ręcznej w Polsce hucznie obchodzi stulecie, tymczasem powodów do świętowania nie widać - reprezentacja mężczyzn nie zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy i świata, kadra kobiet odgrywa w nich marginalne role, o drużynach juniorskich nawet nie ma co wspominać, a zespoły klubowe – poza Vive Kielce - odpadają w pierwszych rundach pucharów, przegrywając z rywalami z Niemiec czy Danii kilkunastoma bramkami...
  - Vive to zupełnie inna historia, klub oparty o graczy światowego formatu z innych krajów. Tymczasem poziom piłki ręcznej w Polsce regularnie się obniża, nie tylko u kobiet, u mężczyzn również. Można już mówić o zapaści. Trzeba w środowisku sprowokować jakieś działania. Związek je podjął, ale one się mijają z celem...

  Dlaczego?
  - Bo wzięli się za to ludzie, którzy faktycznie odpowiadają za obecny dramatyczny stan rzeczy, mieli na niego zdecydowany wpływ , a teraz znowu narzucają swoje poglądy, które się nie sprawdziły.

  Niedawno posadę stracił dyrektor sportowy federacji Jerzy Eliasz, mający wcześniej mocną pozycję w związku. Oczywiście zarząd nie podał powodów tej decyzji – jakie jest jej tło?
  - Tego się nie dowiemy, ale możemy się domyślać. Pan Eliasz był dyrektorem sportowym ZPRP, czyli odpowiadał za szkolenie, a więc za aktualny stan piłki ręcznej w naszym kraju. W jego miejsce pełniącym obowiązki został Damian Drobik, ale i tak będzie musiał podporządkować się grupie weteranów. Podjęto próbę sondażu w środowisku w celu jakiegoś programu naprawczego, ale wygląda na to, że nieważne dokąd płyniemy, byle ster był w naszych rękach. Tymczasem tu trzeba ludzi nowych, z pomysłem, którzy merytorycznie mogą coś twórczego wnieść, a nie powielają stare grzechy...

  Pan widzi takich ludzi w środowisku?
  - Nie chciałbym wychodzić przed szereg i rzucać konkretnymi nazwiskami, ale zapewniam, że są tacy i chętnie podejmą współpracę, być może w swoim czasie się ujawnią. Ale warunkują to tym, żeby ustąpili ludzie, którzy wszystko zniszczyli...

  Na czym polegał wspomniany przez pana sondaż środowiska?
  - Zaproszono grupę około dziesięciu osób, by porozmawiać o sposobach wyjścia z kryzysu. W pierwszej „turze” byłem i ja. Każdy z nas wypowiadał się negatywnie – o centralnych ośrodkach szkolenia, o szkołach sportowych, o lidze... Powiedziałem wprost, że za naprawę nie powinni zabierać się ludzie, którzy robili to dotychczas. Tymczasem moderujący dyskusję profesor Czerwiński zauważył – owszem - że system szkolenia nie funkcjonuje, de facto nie mamy go w Polsce, ale on o tym nie wiedział... A przecież on od tylu lat widział i wiedział wszystko, a teraz zasłania się niewiedzą!

  Kozłem ofiarnym został więc jeden dyrektor sportowy – reszta nagle się obudziła, że jest źle?
  - Eliaszowi należała się dymisja, bo wiele zepsuł – jeżeli nie ma wyników w kategoriach młodzieżowych, zarówno żeńskich jak i męskich, to znaczy, że gdzieś jest błąd, który trzeba zweryfikować i poprawić. Wprowadzić takie zasady naboru i szkolenia, które będą skuteczne. Proste.

  A więc błąd tkwi u podstaw?
  - Czego pan nie dotknie, znajdzie pan argumenty, żeby aktualny stan rzeczy jak najszybciej zmieniać. Ale wyrywkowe dotknięcie jednego problemu nic nie daje. Trzeba przewrócić cały system. Podam jeden przykład: jeżeli będzie zły nabór dzieci, bez potencjału, to oczywiście - one mogą sobie biegać, grać, być szkolone, ale z tego i tak nie będzie zadowalających sportowych efektów. Z drugiej strony – źle wykształcony trener, nawet jeżeli otrzyma dobry „materiał”, to również nie będzie w stanie osiągnąć wyników na wysokim poziomie.

  Może trzeba sięgnąć do gotowych i sprawdzonych wzorców systemu szkolenia – jak w siatkówce?
  - To jest kolejne uproszczenie. To inna gra, inne zasady, dyscyplina inaczej funkcjonuje. To samo z zagranicą – jeżeli odtworzy pan podobny model do tych we Francji czy Niemczech, ale wrzuci w to źle wyszkolonych zawodników i nieprzygotowanych trenerów, to system i tak nie będzie funkcjonował. I odwrotnie – nawet jeżeli bardzo dobry trener obejmie reprezentację młodzieżową, ale otrzyma kiepski materiał ludzki, to nie będzie mógł się wykazać swoimi umiejętnościami i nie osiągnie znaczącego wyniku. Trzeba stworzyć system, który będzie efektywny u nas, w Polsce.

  Ale przecież związek chwali się, że w całym kraju jak grzyby po deszczu powstały szkolne ośrodki szkolenia piłki ręcznej...
  - Organizacyjnie to dobry pomysł, niestety merytorycznie do niczego dobrego nie prowadzi. Życie bowiem wygląda tak: trener organizuje klasę sportową, do której nadaje się ledwie trzech-czterech chłopców, ale regulaminy oświatowe nakazują, by w klasie było 12-15. Więc dobiera się dziesięciu innych, którzy może i chcą, ale nie mają predyspozycji. Powstaje więc fikcja wymuszona przez bzdurne przepisy - za siedem i pół miliona rocznie...

  Ale może jeżeli z każdej takiej klasy wybije się choć jedna utalentowana „perełka”, to już coś?
  - Też nie. Bo jeżeli znajdzie się w klasie, w której szkolenie będzie ukierunkowane pod słabszą większość, która jest w niej przypadkowo, to przechodząc do kategorii starszej, ten talent już będzie miał podstawowe braki i w konsekwencji „zginie”. Oczywiście, mocne jednostki zawsze gdzieś się przebiją, ale to za mało. To są błędy widoczne jak na tacy.

  Jak więc to zmienić?
  - Jednym zdaniem nie da się problemu rozwiązać. Na pewno trzeba usiąść, rozwinąć temat, zastanowić się w gronie fachowców, ale nie tylko tych, którzy pracowali dotąd źle. Takich tematów jest z dziesięć, piętnaście – począwszy od naboru i selekcji, przez szkolenie, edukację trenerów, system rozgrywek, i tak dalej.

  A może po prostu młodzież nie chce grać w piłkę ręczną – woli nożną, siatkówkę, tenis...?
  - Może w takich ośrodkach, jak Katowice czy Gdańsk, gdzie konkurencja innych dyscyplin jest duża, to faktycznie problem. Ale jest wiele takich środowisk w Polsce, gdzie sportu w ogóle nie ma i można zaszczepić i wyłonić duże talenty. Można podać wiele przykładów z historii – najwybitniejsi polscy piłkarze ręczni, jak Bogdan Wenta, Karol Bielecki, Sławek Szmal, bracia Jureccy, Marek Panas pochodziło z małych klubów i środowisk. Poprzez skauting, penetrację można ich wyszukać. Ale trzeba do tego sprawnie funkcjonującego systemu. Tymczasem pojawia się kolejne niebezpieczeństwo...

  Może być jeszcze gorzej?!
  - Chcę powiedzieć, że brak wizji, programu naprawczego i szybkich efektów może sprawić, że związek straci umowy sponsorskie, m.in. z PGNiG, i telewizyjne. Dotychczasowy zarząd odejdzie po kolejnych wyborach, a nowi ludzie zostaną z pustką szkoleniową i finansową.

  A tutaj huczne obchody stulecia – bal na Titanicu?
  - Dosłownie! Będąc szefem związku, chyba tak hucznie bym tego jubileuszu nie obchodził, bo naprawdę nie ma powodów do świętowania.

  Rozmawiał
  Tomasz Mucha

 • jurek50 napisał/a komentarz do Prezydent odznaczył zasłużonych dla polskiej piłki ręcznej

  Ha, ha, ha! co jeszcze można wymyśleć - czekamy

 • jurek50 napisał/a komentarz do Będzie nowy dyrektor sportowy ZPRP. Jerzy Eliasz zrezygnował

  Przybecki gdzieś Ty się wpakował!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Będzie nowy dyrektor sportowy ZPRP. Jerzy Eliasz zrezygnował

  Halo, halo ! a co z vprezesem od szkolenia. jak widać ma się dobrze. Brawo! Powodzenia!

 • jurek50 napisał/a komentarz do Marcin Lijewski: Mam pretensje do zespołu. Nie spełnił przedmeczowych założeń

  Brawo GD-SP - w pełni podzielam uwagi dotyczące meczu. Zespół Wybrzeża od dłuższego czasu nie czyni postępów pomimo wspaniałego zaangażowania zawodników.

 • jurek50 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: sensacja w Elblągu! Zwycięstwo Startu nad MKS Perłą Lublin

  "znamy swoje miejsce w szeregu" Tak panie Lis - znamy- jest pan trenerskim dyletantem. Ten Lublin to nie ma szczęścia do trenerów.

 • jurek50 napisał/a komentarz do Spokojna wiktoria PGE VIVE Kielce i niewykorzystana szansa Górnika Zabrze. "Daliśmy się okłamać"

  Jak Ty gościu nie możesz zrozumieć "przegrali jakością" i tyle w temacie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.