Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ryszard Kowalski: Nie wymagamy, aby zawodnicy dzielili się zyskami z reklam

Ryszard Kowalski bardzo dobrze ocenia współpracę z Telewizją Polską. Nie zgadza się z twierdzeniami, że terminarz rozgrywek Ekstraligi może być przeszkodą dla zawodników biorących udział w cyklu Grand Prix.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

- Ekstraliga Żużlowa nie wymaga, aby zawodnicy dzielili się z nią zyskami z reklam. Sprawy reklamowe określają indywidualne kontrakty zawodników z poszczególnymi klubami. Nie posiadamy żadnych oficjalnych informacji związanych z działalnością stowarzyszenia żużlowców, więc nie możemy się do nich odnosić - powiedział dla SportoweFakty.pl Ryszard Kowalski.

Zwłaszcza zawodnicy biorący udział w cyklu Grand Prix, mieli zastrzeżenia do ogłoszonego terminarza Speedway Ekstraligi. Ich zdaniem nieporozumieniem jest organizowanie rozgrywek ligowych dzień po Grand Prix w Cardiff. Stwarza to dla nich problemy logistyczne. - Trudno odnosić się do sformułowania "zdaniem niektórych zawodników". Oficjalnie takie wnioski nie wpłynęły. W czasach obecnej dostępności komunikacyjnej nie ma powodu do przekładania kolejki ligowej w sugerowanym terminie. Sprawa dotyczy jedynie zawodników GP, a więc tych posiadających najbardziej profesjonalne zaplecze logistyczne - dodał prezes Speedway Ekstraligi.

Prezes Speedway Ekstraligi jest zadowolony ze współpracy z TVP. Przypomnijmy, że kibice mieli zastrzeżenia do jakości transmisji internetowych. - Współpracę oceniam bardzo dobrze. Sposób prezentacji meczów w TVP, ich ulokowania na antenie oraz liczba oglądających zawody telewidzów okazały się dla nas całkowicie zadowalające. Natomiast, odnosząc się do kwestii szczegółowych, to umowa z TVP zawarta na okres dwuletni do 2009 roku nie przewidywała pokazywania spotkań na antenie TVP1 i TVP2, z kolei pytanie o jakość relacji internetowych proszę skierować do TVP - zakończył Ryszard Kowalski.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
 • pino Zgłoś komentarz
  Co do transmisji internetowych przy łączu 2 mega nie miałem nigdy żadnych problemów,gorzej z połączeniem...zdarzało się po kilkunastu kliknięciach dopiero połączyć.
  • gorzowianin Zgłoś komentarz
   A ja bym chciał, żeby jeden mecz ekstraligi był pokazywany w niedzielę o 20.15 w TVP1, czyli w czasie największej oglądalności. :-) Można sobie pomarzyć, ale niby TVP chciało
   Czytaj całość
   traktować żużel jak Canal+ piłkę nożną..
   • Krzyżacki Zgłoś komentarz
    "Ekstraliga Żużlowa nie wymaga, aby zawodnicy dzielili się z nią zyskami z reklam." ---------------------------------------------- Panie Kowalski, czy naprawdę nie rozumiesz o co chodzi
    Czytaj całość
    zawodnikom, czy palisz głupa ?
    • Daimler Zgłoś komentarz
     Prezes Kowalski stwierdza: -"W czsach obecnej dostepnosci komunikacyjnej nie ma powodu...". Jasne, mozna np. samolot wyczarterowac. Ale ile to kosztoje, wie o tym kazdy Kowalski, tylko nie
     Czytaj całość
     prezes Ryszard Kowalski. W GP zawdnicy na ten cel raczej nie zarobia, wiec beda zmuszeni ta kase wydoic gdzie indziej. Niech Pan Panie prezesie zgadnie gdzie? Co do jakosci transmisji meczy w internecie, to odsyla Pan do TVP. Tylko kto z nimi zawarl umowe na taki bubel?
     • szary Zgłoś komentarz
      Panie Prezesie Kowalski! Rozumiem z tej wypowiedzi, ze generalnie mamy krainę miodem i mlekiem płynącą. Wszystko jest świetnie. Sędziowie nie popełniają błędów, TVP pokazuje żużel
      Czytaj całość
      na okrągło, żużlowcy są szczęśliwi, młodzież nam się rozwija i wszystko cacy oprócz jakiś buntowników, którzy nie chcą ryzykować zdrowia na szwajcarskim serze dla działaczy i zakładają jakieś nieformalne zgrupowanie, co jest absolutnie niezrozumiałe, wszak żużlowcy są dla działaczy...a nie odwrotnie... Chciałbym mieć takie okulary (różowe), może sobie sprawię... Może wtedy zza nich nie zobaczę tych partykularnych interesów i kryzysu rodzimego speedwaya... Brudne gierki, lewe przekładanie meczy, błędy sędziów...To nie przyciągnie sponsorów, bo już zaczyna odpychać niektórych kibiców.
      • Tomasz Zgłoś komentarz
       chciałbym aby chociaż jeden mecz jednej kolejki był w TVPinfo
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×