Tomasz Gruszczyński zdobył dwa gole w Luksemburgu

W weekend w Luksemburgu odbyła się 16. kolejka miejscowej ekstraklasy. W ramach tej serii spotkań mistrz kraju, Football 1991 Diddeleng zmierzył się przed własną publicznością z Progrès Nidderkuer. Goście nie mogli sobie pozwolić na porażkę, jeśli myśleli o utrzymaniu kontaktu punktowego z czołówką tabeli.

Wojciech Święch

Pierwszego gola w tym spotkaniu kibice zobaczyli w 37. minucie. Wówczas własnego bramkarza pokonał francuski defensor Enzo Ghin i zespół F91 objął prowadzenie. Tuż przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Tomasz Gruszczyński. Polak wpisał się na listę strzelców również w 89. minucie meczu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem mistrza Luksemburga w stosunku 3:0.

W bieżącym sezonie ligowym nasz rodak zdobył już trzynaście goli. Klub Gruszczyńskiego jest samodzielnym liderem tabeli Nationaldivisioun. Ma cztery punkty przewagi nad FC Déifferdeng 03.

Football 1991 Diddeleng - Progrès Nidderkuer 3:0 (2:0)
1:0 - Ghin (s.) 37'
2:0 - Gruszczyński 44'
3:0 - Gruszczyński 89'