Marek Saganowski strzelił gola w prestiżowym meczu SAS Ligaen

W niedzielny wieczór Aalborg Boldspilklub podjął na Energi Nord Arena jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa Danii - FC København. Było to spotkanie 16. kolejki SAS Ligaen. Na trybunach stadionu zasiadło ponad 9 tysięcy kibiców.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie miejscowych wybiegł na murawę Marek Saganowski. Polski napastnik już w 9. minucie wpisał się na listę strzleców. Były zawodnik Legii Warszawa wygrał pojedynek powietrzny z defensorem z Kopengagi, a następnie umieścił piłkę w siatce. Było to jego drugie trafienie w bieżącym sezonie ligowym. W 21. minucie padło wyrównanie, gdy Steve Olfers pokonał własnego bramkarza. Jeszcze przed przerwą Aalborg BK odzyskał prowadzenie za sprawą Kaspera Risgårda.

Saganowski przebywał na murawie do 70. minuty, kiedy to zastąpił go Jeppe Lund Curth. Chwilę później rezultat spotkania na 3:1 ustalił Cacá. Klub Polaka zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli ekstaklasy.

Aalborg Boldspilklub - FC København 3:1 (2:1)
1:0 - Saganowski 9'
1:1 - Olfers (s.) 21'
2:1 - Risgård 27'
3:1 - Cacá 70'