O komentatorach słów kilka.

autor: DyDeK | 2014-11-15, 00:14 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Zapewne nie jeden fan piłki kopanej (bo o tej kategorii będzie tu oczywiście mowa) ubóstwia swojego ulubionego komentatora czy komentatorów, więc i ja pragnę pochwalić się swoimi mentorami komentujących meczów i opisem co do nich. Kolejność będzie polegać na podstawie zwykłego stopniowania od góry do dołu, pokazując kogo cenie najbardziej. Zapraszam.

#Duet Andrzej Twarowski i Rafał Nahorny:

 

Dlaczego zaczynam od tych panów? Ponieważ mogę siedzieć godzinami słuchając właśnie ich kompletnie się nie nudząc! Jak dla mnie absolutni "mistrzowie mikrofonu", a ich współpraca jest po prostu wyśmienita. Premier League bez ich komentowania na antenie Canal+ byłaby znacznie uboższa. Krótko i zwięźle bo chyba nic dodawać nie muszę.

#Jacek Laskowski:

 

Kolejna osoba która z mikrofonem potrafi działać cuda! Jacek Laskowski, jeden z najbardziej niedocenianych polskich komentatorów dla mnie jest, co najmniej jednym z najlepszych w swoim fachu. Już na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo ta osoba jest związana ze sportem. Mam na myśli oczywiście jego żonę, dokładniej byłą siatkarkę - Natalie Bamber Laskowską. Jego "kariera" przebiegła na małym podróżowaniu między stacjami telewizyjnymi. Raz miał zaszczyt komentować na antenie Canal+, następnie Eurosportu, by później wylądować w TVP, gdzie komentuje mecze do dnia dzisiejszego.

#Marcin Rosłoń:

 

Jak wszystkim wiadomo, były piłkarz. Kiedyś na stoperze w Legii, dziś komentator/dziennikarz sportowy. Wielu go uwielbia, dla innych jest obojętny lub po prostu przeciętny. Osobiście należe do tej pierwszej grupy szanujących pana Marcina którzy lubią go słuchać, dlatego też umieszczam go trzeciego w rzędzie tuż za Jackiem Laskowskim.

#Mateusz Borek:

 

Niektórzy zapewne pójdą na wymiane ciosów, że Borek to "lansiarz", ale ogromnej wiedzy sportowej i przygotowania do każdego meczu nikt mu nie odbierze. W czasie meczów komentowanych przez Borka słychać, że piłka jest praktycznie całym jego życiem. Nienaganna dykcja, poczucie humoru, metody pracy zainspirowane najlepszymi zagranicznymi wzorcami - Mateusz Borek może śmiało być wizytówką polskiego komentarzu piłkarskiego.

#Maciej Iwański:

 

Wybór Iwańskiego wydaje się być dosyć kontrowersyjny, ponieważ wiele osób uważa go za lekko mówiąc... słabego komentatora. Dla mnie jest niezły. Nie dobry, nie zły, jest po prostu niezły. Zdarzają mu się wpadki, wiele wpadek bym powiedział, jak ocenanie, co najmniej słabego meczu za hit i wiele innych. Czasem mocno potrafi przesadzić.

#Sergiusz Ryczel:

 

Jak to zawsze mawiali... "Sergiusz Ryczel jest czwartym członkiem polskiej Borussi". Po odejściu Roberta Lewandowskiego z BVB, śmiało można mówić, że Sergiusz zastępuje im ten ubytek. Jak na komentatora niesamowicie "rozdarta" osoba. Ryczel nie popełnia ani błędów językowych, jak Dariusz Szpakowski ani nie przypominam sobie żadnych wpadek jak, np. u Iwańskiego, lecz bardzo trudno znaleźć do tej osoby sympatie. Jednym z powodów może być to, że komentuje bardzo małą ilość meczów.  Jako tako, ja go lubię.

#Dariusz Szpakowski:

 

Szczerze? Nie powinienem go tutaj umieszczać, ale jest i co zrobić? Pan Darek zamyka wszelką postawioną stawkę. Gorszego komentatora na ten moment niż pana Darka niestety nie znam ani nie kojarze. Widać, że świetne lata komentowania już za nim i czas na niego powoli już przyszedł, ale w jego sytuacji cały czas przychodzi i przyjść nie może. Słynne pomylenie Messiego z Maradoną czy nadanie Fernandinho nowego przydomku "Ferdynando". podczas ostatniego mundialu mówią wszystko. Dlatego ja już lepiej skończę opisywać, bo znajdę więcej elementów negatywnych niż pozytywnych, a nie oto w tym chodzi.

------------------------------------------------------------------------------------

A na koniec artykułu umieszczam dosyć ciekawy filmik z reakcjami polskich komentatorów:


*znajdziesz go na dole, w komentarzach*

Pozdrawiam.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Borysek ROW

Na bloga trafiłem dzięki ostatniej małej burzy komentarzowej na jednej z facebookowych grup dotyczących skoków. Tylko tam nie chodziło o to kto jak komentuje, a gdzie od nowego sezonu transmitowany będzie Puchar Świata.
W związku z powyższym, przepraszam gospodarza za odkop, chociaż myślę, że trochę punktów do rankingu mogę nabić, ewentualnie kilka.
Szczerze powiedziawszy, krytyka Szaranowicza trochę daje do myślenia. Dla mnie kiedyś (przez lata oglądania skoków na TVP) był niezastąpiony. Do dziś, wracając do końcówek niektórych konkursów, podoba mi się jego komentarz. Wielu nie wyobraża sobie braku jego głosu za czasów Małyszomanii czy pasma sukcesów Kamila Stocha, później całej drużyny narodowej. Nie spodziewałem się, że swoją pozycję zbudował, jak można przypuszczać, kolesiostwem i arogancją wobec kolegów po fachu. Co dziwi mnie tym bardziej, że trochę żałowałem, gdy robił sobie przerwy. Teraz bardzo prawdopodobne, że swoją karierę definitywnie zakończy do igrzysk w Pekinie. Coś musi być w tym, iż lubi się lansować i promować na sukcesach naszych.
Pisałem już kiedyś, że zaprzestałem oglądać na publicznej przez m.in. styl komentowania. Ciężko wytypować kto obecnie jest tam numerem dwa. Chyba Snopek, którego głos jakoś mi do tej dyscypliny nie bardzo pasuje. Później ambitny w mojej ocenie Babiarz, ale nie wydaje mi się, czy on tak bardzo te konkursy przeżywa. Sebek to od czasu słynnego śpiewania w Zakopanem, w ogóle powagą nie brzmi. Zwykle przesadza przy najdrobniejszych szczegółach. I jest jeszcze Rafał Kot, lecz jemu bez dwóch zdań pisane jest bycie ekspertem.
Przed dwoma laty przeszedłem na Eurosport. Wcześniej, zazwyczaj sam Igor Błachut idealnie relacjonuje konkursy. Rok temu doszedł Rudziński i jest lepiej. Od przyszłego ma dojść studio...
PS. Fajna dyskusja, pogadajmy więcej. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Miklas jest już na emeryturze. Szaranowicz do skoków mocno się przyspawał przy Małyszomanii, jak nie było sukcesów to jeździli Miklas, czasem Snopek. Twoje prawo tak cenić Szaranowicza, ale większość...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
DyDeK

Dzięki wislok, następnym razem będę pewniej sprawdzał informacje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Śmiejecie się z Szpakowskiego,a on właśnie dostał odznaczenie od Prezydenta RP. Konkretnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. DyDek uwaga bardzo istotna - żona Jacka Laskowskiego Natalia Bamber...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Śmiejecie się z Szpakowskiego,a on właśnie dostał odznaczenie od Prezydenta RP. Konkretnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
DyDek uwaga bardzo istotna - żona Jacka Laskowskiego Natalia Bamber Laskowska to czynna siatkarka,a nie była siatkarka. Gra w BKS Aluprof Bielsku- Białej.

.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 21 grudnia 2014 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Skoro ewidetnie mija się z prawdą w jednej kwestii to zaufanie w innych jest mocno ograniczone.
Oczywiście Szaranowicz też nieraz irytował, to co mówisz jest także faktem i nie jest tak,że tego nie dostrzegałem.
Na pewno na plus- należy zapisać Szaranowiczowi ściągnięcie Rudzińskiego, Laskowskiego czy Wyrzykowskiego. No i Laskowski dość sporo komentuje,a Szpakowski dostaje rodzynki - to fakt, ale komentuje zdecydowanie mniej niż dawniej.
Pisząc -przykre miałem na myśli to,że opluwa Szaranowicza i innych.. A to,że cała rozmowa tego tyczy, dla mnie to nie była ciekawa rozmowa, można było o tym wspomnieć,ale porozmawiać o jego karierze, początkach, może jakieś anegdotki z aren sportowych.
P.S. Skoki Szaranowicz komentował już wcześniej- o czym mówi nawet Miklas..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Przykre, ale nie wiesz czy nieprawdziwe. W każdym razie tak to wyglądało - Szaranowicz zaczął komentować skoki wraz z małyszomanią i był/jest po prostu słaby. Nie trawię jego gadania o polskich skoczkach...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Cieszy mnie to- ja nie miałem Eurosportu,a więc oglądałem TCS jeszcze przed Małyszem :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

A kiedy Ty stałeś się "znawcą" skoków Zacząłem oglądać w 1997, mając 7 lat. Kibicowałem zawsze Finom, więc gdyby Małysz się nie pojawił to i tak bym oglądał. Przestałem oglądać ostatnio przez głupie...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Przykre, ale nie wiesz czy nieprawdziwe. W każdym razie tak to wyglądało - Szaranowicz zaczął komentować skoki wraz z małyszomanią i był/jest po prostu słaby. Nie trawię jego gadania o polskich skoczkach przez 90% czasu transmisji. W ogóle nie skupia się na tym co się dzieje, tylko buduje napięcie na czołową dziesiątkę. Mi to nie odpowiada.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Szkoda,że Miklas mija się z prawdą co do komentowania skoków- mogę to łatwo udowodnić. Inna sprawa,że wywiad w As-ie Wywiadu to jedynie pomyje na kolegów z TVP. Przykre to..

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Tak-a ile on ma lat- 66 - a od dawna na emeryturze. Nikt nie wymaga od niego by do 90 komentował,ale jeszcze by mógł.
Wydaje mi się,że dostaje - dzielą się ze Szczęsnym dość sprawiedliwie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Nie pisz śmiesznych tekstów powiem wprost. Miklas ma emerytalny wiek i też trudne przekonania, więc kto ma się o niego bić. Tylko zauważ, że Rudziński nigdy nie dostanie do skomentowania decydującego...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11

Wymawianie polskich nazwisk to często jest problem naszych "sz, cz, ł".
Problem Szpakowskiego to kilka wersji w jednym meczu "de brujn, de brejn, de brejne".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Szkoda,że zagraniczni komentatorzy nie potrafią wymawiać polskich nazwisk. To ich psi obowiązek się nauczyć.. Dlaczego mówią Kubika,a nie Kubica. To tylko w Polsce mają ludzie fobię na tym punkcie.. Wiadomo...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11

Nie pisz śmiesznych tekstów powiem wprost.
Miklas ma emerytalny wiek i też trudne przekonania, więc kto ma się o niego bić.
Tylko zauważ, że Rudziński nigdy nie dostanie do skomentowania decydującego skoku, albo skoku Stocha w rundzie finałowej.
W TVP układo-hierarchia jest mocna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Moim zdaniem nadaje się świetnie, wiele jego relacji zostanie zapamiętanych, choćby to wzruszenie. Łatwo jest oceniać z boku jak się czegoś w życiu nie robiło, Twarowski czy Nahorny powiedział FC Liverpool...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Na Thomę się nie załapałem. Ale za to byli Soininen, Nieminen, Kantee, Jussilainen i wielu innych genialnych skoczków:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Już Cię lubię mocniej. Ja zacząłem w 1995 jak miałem 9 lat. Do dziś pamiętam jak rywalizowali Funaki, Goldberger, Nikolla, Laitinen, Thoma ... Ja sam rywalizowałem skacząc pamperkami na dywanie:)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11

Już Cię lubię mocniej.
Ja zacząłem w 1995 jak miałem 9 lat.
Do dziś pamiętam jak rywalizowali Funaki, Goldberger, Nikolla, Laitinen, Thoma ...
Ja sam rywalizowałem skacząc pamperkami na dywanie:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

A kiedy Ty stałeś się "znawcą" skoków Zacząłem oglądać w 1997, mając 7 lat. Kibicowałem zawsze Finom, więc gdyby Małysz się nie pojawił to i tak bym oglądał. Przestałem oglądać ostatnio przez głupie...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Jako fan Hautamaekiego odebrałem to jako brak szacunku i respektu dla niego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

No bo to był nokautujący skok i wiedział o tym i Szaranowicz i ja:) Tak za te emocje, nieskrywane, naprawdę w takich chwilach warto zejść z roli statystyka,,a oddać się kibicowaniu.. Wy byście chcieli,żeby...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Ale to nawet nie o to chodzi, że źle wymawia, tylko ciągle myli jednego z drugim. Nawet Polaków często nie jest w stanie poprawnie powiedzieć. A zagranicznych nie tyle źle wymawia co po prostu nie zna tych nazwisk...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Szkoda,że zagraniczni komentatorzy nie potrafią wymawiać polskich nazwisk. To ich psi obowiązek się nauczyć.. Dlaczego mówią Kubika,a nie Kubica. To tylko w Polsce mają ludzie fobię na tym punkcie.. Wiadomo...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

A kiedy Ty stałeś się "znawcą" skoków


Zacząłem oglądać w 1997, mając 7 lat. Kibicowałem zawsze Finom, więc gdyby Małysz się nie pojawił to i tak bym oglądał. Przestałem oglądać ostatnio przez głupie przepisy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Moim zdaniem nadaje się świetnie, wiele jego relacji zostanie zapamiętanych, choćby to wzruszenie. Łatwo jest oceniać z boku jak się czegoś w życiu nie robiło, Twarowski czy Nahorny powiedział FC Liverpool...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Szkoda,że zagraniczni komentatorzy nie potrafią wymawiać polskich nazwisk. To ich psi obowiązek się nauczyć.. Dlaczego mówią Kubika,a nie Kubica. To tylko w Polsce mają ludzie fobię na tym punkcie.. Wiadomo o kogo chodzi,a robicie aferę bo powiedział Kajt zamiast Kałt czy coś takiego..
Z Maradoną rzecz jasna poważna wpadka,ale raczej z tego się śmieję, tak bywa,że coś człowiekowi się w głowie zakoduje, przecież nie wmówisz mi ,że nie rozróżnia Diego od Leo?? Z dystansem i luzem podchodzcie do komentarzy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Jeśli dla Ciebie istotą są nazwiska to ok, zresztą przesadzasz- kolejny znalazł się co każde nazwisko wymawia niby poprawnie.. Zresztą grunt,że ja znam, Szpakowski nie musi mi tego mówić Musi, to jego...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

No bo to był nokautujący skok i wiedział o tym i Szaranowicz i ja:) Tak za te emocje, nieskrywane, naprawdę w takich chwilach warto zejść z roli statystyka,,a oddać się kibicowaniu.. Wy byście chcieli,żeby zalewali was statystykami i nie mieli emocji. Ja w komentarzu cenię co innego-statystyki sobie znajdę,a tu trzeba oddać wielkość chwili..
Mógłbym to oglądać bez końca. To był the best Szarana- może poza wzruszeniem

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

A, no i odnośnie Szaranowicza, do dzisiaj pamiętam jak zaczął się cieszyć z tego, że Małysz został mistrzem świata, mimo że na belce był jeszcze Matti Hautamaeki, który minimalnie prowadził po pierwszej...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Moim zdaniem nadaje się świetnie, wiele jego relacji zostanie zapamiętanych, choćby to wzruszenie. Łatwo jest oceniać z boku jak się czegoś w życiu nie robiło, Twarowski czy Nahorny powiedział FC Liverpool zamiast Liverpool FC. Gdyby taka wpadka spotkała Szaranowicza czy Szpaka ludzie by ich rozszarpali.. Szaranowicz komentował skoki już wcześniej- jest na to dowód na youtubie nawet.. A kiedy Ty stałeś się "znawcą" skoków- zapewne też w momencie sukcesów Małysza, wiadomo,że jak coś trafia na antenę na stałe to jest inaczej.
Nie mam powodu nie wierzyć Babiarzowi. Nikt go o niego nie pytał, spotkanie miało nieoficjalny charakter i nie było nagrywane.
Miklas nie powinien dać sobie zabrać notatek. Sierotka marysia, jakoś inni komentują- Rudziński,Babiarz, Szczęsny, Jóźwik- tylko jemu potwór Włodzimierz nie dawał. Skoro jest taki świetny dlaczego jakoś redakcje się o niego nie biją- taki fachowiec.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Naprawdę tej anegdotki nie znałem- ale czy to jest naprawdę prawda- dorosły chłop tak po prostu dał sobie zabrać notatki i w ogóle nie komentował.. A co, miał się z nim pobić? Ja znam osobistą relację...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

A, no i odnośnie Szaranowicza, do dzisiaj pamiętam jak zaczął się cieszyć z tego, że Małysz został mistrzem świata, mimo że na belce był jeszcze Matti Hautamaeki, który minimalnie prowadził po pierwszej serii...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 24 listopada 2014 [2 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Naprawdę tej anegdotki nie znałem- ale czy to jest naprawdę prawda- dorosły chłop tak po prostu dał sobie zabrać notatki i w ogóle nie komentował..


A co, miał się z nim pobić?

Ja znam osobistą relację Babiarza, który mówił na spotkaniu z ludźmi jak rzetelnie do transmisji przygotowuje się Szaranowicz. Nie wiem jakie poczucie ma Szaranowicz,ale po prostu jest lepszy od Miklasa.


Trudno nie zgodzić się z Przemkiem. Szaranowicz wielkim "znawcą" skoków zrobił się po sukcesach Małysza. I kompletnie się do tego nie nadaje. Abstrahując od tego, że jemu również zdarza się mylić nazwiska (tak świetnie się przygotowuje?) to przez 90% transmisji mówi o Polakach. Gdy skaczą mniej znani skoczkowie to ten nawijał o Małyszu, o Stochu... Po raz kolejny zgadzam się z Przemkiem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Naprawdę tej anegdotki nie znałem- ale czy to jest naprawdę prawda- dorosły chłop tak po prostu dał sobie zabrać notatki i w ogóle nie komentował.. Miklas taki fachowiec- to dlaczego żadna ze stacji go...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Jeśli dla Ciebie istotą są nazwiska to ok, zresztą przesadzasz- kolejny znalazł się co każde nazwisko wymawia niby poprawnie.. Zresztą grunt,że ja znam, Szpakowski nie musi mi tego mówić


Musi, to jego psi obowiązek i element pracy. Tak, dla mnie najważniejsze jest by komentator mówił poprawną polszczyzną i znał nazwiska piłkarzy, bo to że ich nie zna świadczy o nieznajomości tematu. Co do emocji - słusznie napisał Przemek. Budowaniem emocji nazywasz jawne kibicowanie Argentynie?

Zresztą zobaczymy jak Borek, i inni będą mieli po 60-parę lat na karku jak będą komentować.. Borek to już mega irytujący gość- mecz Bundesligi,a on 090% meczu gada o Lewandowskim, kadrze itd. Cafe Futbol to monotematyczny program- kadra i tyle. Czxłowiek jednego tematu.


Ja również nie przepadam za Borkiem. Chociaż między nim, a Szpakowskim jest przepaść na korzyść tego pierwszego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Jeśli dla Ciebie istotą są nazwiska to ok, zresztą przesadzasz- kolejny znalazł się co każde nazwisko wymawia niby poprawnie.. Zresztą grunt,że ja znam, Szpakowski nie musi mi tego mówić, on ma stworzyć...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11

Mateusz Borek to człowiek mający Bundesligę w małym palcu.
Szpakowski myli nawet najbardziej znanych zawodników na świecie.
Kreowaniem emocji nazwiesz jawne kibicowanie Argentynie podczas finału Mundialu i żal, że wygrali Niemcy?
Nie oglądam Cafe Futbol, ale o czym mają rozmawiać.
Polsat ma prawa do meczów kadry to dużo o niej mówią, logiczne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Jeśli dla Ciebie istotą są nazwiska to ok, zresztą przesadzasz- kolejny znalazł się co każde nazwisko wymawia niby poprawnie.. Zresztą grunt,że ja znam, Szpakowski nie musi mi tego mówić, on ma stworzyć...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11

Miklas jest już na emeryturze.
Szaranowicz do skoków mocno się przyspawał przy Małyszomanii, jak nie było sukcesów to jeździli Miklas, czasem Snopek.
Twoje prawo tak cenić Szaranowicza, ale większość relacji czy ze sportów zimowych czy z lekkoatletyki po prostu przegaduję swoimi ochami, achami.
Tak samo podczas każdego konkursu skoków lekceważy występy pierwszych 20-30 zawodników non stop mówiąc dziś o Stochu, wcześniej Małyszu.
Ja tego nie lubię.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Naprawdę tej anegdotki nie znałem- ale czy to jest naprawdę prawda- dorosły chłop tak po prostu dał sobie zabrać notatki i w ogóle nie komentował.. Miklas taki fachowiec- to dlaczego żadna ze stacji go...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Naprawdę tej anegdotki nie znałem- ale czy to jest naprawdę prawda- dorosły chłop tak po prostu dał sobie zabrać notatki i w ogóle nie komentował.. Miklas taki fachowiec- to dlaczego żadna ze stacji go nie zatrudni- Eurosport, Polsat itd.
Ja znam osobistą relację Babiarza, który mówił na spotkaniu z ludźmi jak rzetelnie do transmisji przygotowuje się Szaranowicz. Nie wiem jakie poczucie ma Szaranowicz,ale po prostu jest lepszy od Miklasa. Prawda,że może być wrażenie,że Szaranowicz zabiera sukcesy i tam gdzie nasi odnoszą sukcesy,ale podkreślę to jeszcze raz- on był pracownikiem redakcji jak każdy inny i widać szefowie go cenili- a dlaczego go cenili- bo był bardzo dobry. To tak jakby Marek Kleitz czy Michalczewski oburzali się,że najlepsze mecze komentuje Borek. Hierarchia w redakcji jest,a nie jest tak,że Szaranowicz zaczyna komentować dyscypliny, którymi się nie zajmuje. Gdyby tak było to zabrałby Łyżwy szybkie Dębowskiemu czy wkręciłby się także do Biegów narciarskich. Teraz ma władzę i komentuje zdecydowanie mniej niż wcześniej.
Inna sprawa- że ja np. wiem,że Iwański miał dostać jakiś hitowy mecz kadry, Szaranowicz mu powierzył,a on powiedział,że powinien to komentować Szpakowski.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [11 komentarzy tej dyskusji]

Na Szaranowicza poszło tu kupę pomyj. Czy Szaranowicz miał władzę odbierać komuś transmisję. Szefem kanału sportowego jest od 2009r. ,a wcześniej rządzili inni panowie i to oni decydowali kto co komentuje...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Jeśli dla Ciebie istotą są nazwiska to ok, zresztą przesadzasz- kolejny znalazł się co każde nazwisko wymawia niby poprawnie.. Zresztą grunt,że ja znam, Szpakowski nie musi mi tego mówić, on ma stworzyć emocje, on mi to daje. Jońca nic mi nie oferuje poza idiotycznymi swoimi przemyśleniami, z których nie wiadomo co wynika.
Zresztą zobaczymy jak Borek, i inni będą mieli po 60-parę lat na karku jak będą komentować.. Borek to już mega irytujący gość- mecz Bundesligi,a on 090% meczu gada o Lewandowskim, kadrze itd. Cafe Futbol to monotematyczny program- kadra i tyle. Czxłowiek jednego tematu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Coś brałeś ?? Niestety nie, a masz coś fajnego? Jagoda- to pozostawiam bez komentarza-kolejny przemądrzały, złośliwy czy wręcz chamski typ. Przesadzasz. Jak dla mnie jest zabawny i często ma rację. Jońca...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Bardzo lubię jego niektóre metafory i barwne porównania.
"Jak posyłasz taką piłkę partnerowi musisz też mu posłać rower, inaczej do tej piłki nie dojdzie"
"sprawia wrażenie kierowcy który potrzebuje nawigacji"
"przypomina trochę pianistę, który wniósł fortepian na trzecie piętro, a teraz gra na nim piękny koncert"
Uwielbiam Wojciecha Jagodę:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Co do Jagody to jest ignorantem, oczytanym w statystykach. Gdzie Ty Jerry u Niego znajdujesz poczucie humoru?

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11

Na Szaranowicza poszło tu kupę pomyj. Czy Szaranowicz miał władzę odbierać komuś transmisję. Szefem kanału sportowego jest od 2009r. ,a wcześniej rządzili inni panowie i to oni decydowali kto co komentuje


Powołuje się choćby na słowa Krzysztofa Miklasa.
Miklas i Szaranowicz komentowali rozpoczęcie jakiś igrzysk.
Miklas miał komentować defiladę reprezentacji, miał zrobione kartki z mnóstwem wiedzy.
Po kilku reprezentacjach Szaranowicz zabrał mu materiał i komentował sam błyszcząc ową wiedzą.
Może nie miał stanowiska szefa, ale u Szarana widać od zawsze poczucie bycia lepszym, bardziej elokwentnym, kochanym przez widzów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 20 marca 2018 [11 komentarzy tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11

Co do Jagody to jest ignorantem, oczytanym w statystykach.
Gdzie Ty Jerry u Niego znajdujesz poczucie humoru?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Coś brałeś ?? Niestety nie, a masz coś fajnego? Jagoda- to pozostawiam bez komentarza-kolejny przemądrzały, złośliwy czy wręcz chamski typ. Przesadzasz. Jak dla mnie jest zabawny i często ma rację. Jońca...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Coś brałeś ??


Niestety nie, a masz coś fajnego?

Jagoda- to pozostawiam bez komentarza-kolejny przemądrzały, złośliwy czy wręcz chamski typ.


Przesadzasz. Jak dla mnie jest zabawny i często ma rację.

Jońca to najgorszy komentator w dziejach. Takiego ignoranta w życiu się nie spotka.


Wszystko ok, tylko zamiast nazwiska Jońcy powinno tu widnieć nazwisko Szpakowski. Nie przypominam sobie by Jońca mylił nazwisko co drugiego piłkarza, by miał problemy z polszczyzną. Nie twierdzę, że to jakiś wybitny komentator o wielkiej wiedzy, nie. Ale jako taki komentujący od święta jest ok. Mówi poprawną polszczyzną, a co do jego filozoficznych wywodów [z reguły] nic nie mam. A Szpakowski jest żenujący z tymi nazwiskami, wyobrażasz sobie by jakiś dziennikarz mylił np. Kaczyńskiego z Piłsudskim? By przekręcał co drugie nazwisko polskiego posła? Bo ja nie. Szpakowski przez 90% czasu nie wie co mówi, do tego ma ewidentnie problemy z językiem polskim. I mówiąc parlamentarnym językiem - inteligencją nie grzeszy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Coś brałeś ?? Jońca to najgorszy komentator w dziejach. Takiego ignoranta w życiu się nie spotka. Nie ma wiedzy, nie potrafi zbudować emocji, nie potrafi nic- poza jakimiś swoimi nudnymi filozoficznymi...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zedeks

Witam. Bardzo cenię sobie duet Twarowski - Nahorny, pierwszy komentuje bardzo żywiołowo i często urozmaica nudne mecze docinkami lub żartami, pan Nahorny z kolei ma bardzo dużą wiedzę o Premier League. Mecze z nimi mogę oglądać nawet, gdy będzie grać QPR z Hull City, nie ma znaczenia, ponieważ zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego i dość nieźle ubawić. Naturalnie, tak jak każdym innym, im też zdarzają się wpadki jak choćby podczas ostatniego meczu Liverpoolu. Szpaku to klasyk, jego ogląda się tylko dla śmiechu. Borek to jest chyba najlepszy dziennikarz sportowy w Polsce, ma ogromną wiedzę i świetne podejście do tego co robi. Lubie także Marcina Rosłonia, świetny głos do komentowania i mecze z jego udziałem można oglądać z przyjemnością. Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Coś brałeś ?? Jońca to najgorszy komentator w dziejach. Takiego ignoranta w życiu się nie spotka. Nie ma wiedzy, nie potrafi zbudować emocji, nie potrafi nic- poza jakimiś swoimi nudnymi filozoficznymi wywodami i mądrościami.. Ryczel- wpisał się w politykę TVN i stolicę Polski by przeniósł do Dortmundu. Jagoda- to pozostawiam bez komentarza-kolejny przemądrzały, złośliwy czy wręcz chamski typ. Iwański - irytujący z tym swoim sztucznym przedłużającym się gol i podkreślający przy każdej okazji np. MŚ w Brazylii wyłącznie w TVP lub przy okazji każdego meczu EURO 2012 mówiący 10 razy,że EURO wyłącznie w TVP- jakbytm kurna się jeszcze nie zorientował. Uważam,że jeśli kogoś poza Laskowskim być może uznać za lepszego komentatora w TVP od Szpaka to Tomasza Jasinę.
Kogo mi brakuje- Pełki rzecz jasna,uważam,że to był najlepszy komentator z trójki Borek -Iwanow-Pełka gdy ten był w Polsacie. Można i Bożydara jeszcze tu zestawić. kogo jeszcze -Grzegorza Michalczewskiego z Polsatu Sport- bardzo dobry komentator przygotowany do swoich zajęć bardzo głęboka wiedza na temat lig ukraińskiej i rosyjskiej.
Jednak najlepsi komentatorzy są w NC+- Twarowski-Nahorny, Wolski, Rosłoń, Smokowski. Bardzo istotne jest to,że komentatorzy mają bogatą ofertę piłkarską i muszą być na bieżąco. To wiele ułatwia.
Do Szpakowskiego mam szacunek- na nim się wychowałem i moim zdaniem jest wielu gorszych od niego- Ryczel, Kalinowski, Jońca, Iwański, Cezary Kowalski, Roman Kołtoń( jako komentator prowadzący).
Na Szaranowicza poszło tu kupę pomyj. Czy Szaranowicz miał władzę odbierać komuś transmisję. Szefem kanału sportowego jest od 2009r. ,a wcześniej rządzili inni panowie i to oni decydowali kto co komentuje. Prawda jest taka,że Szaranowicz zna się na swojej robocie, potrafi sprzedać emocje, stworzyć widowisko- to także jest ważne. Odkąd został szefem to większość skoków komentuje Rudziński z Szczęsnym itd.
Z innych dyscyplin - Wyrzykowski i Jaroński choć są zbyt polityczni i nie ukrywają miłości do partii władzy, Jewtuch-Kruk - snooker i Lewandowski- Kostecka(tenis).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Witam. Dziękuję za zaproszenie. Z podanych przez ciebie komentatorów nie trawię Szpakowskiego. Jest to kompletny ignorant, który myli co drugie nazwisko. Napisałeś że lata świetności ma za sobą - moim...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
CT

Przepraszam za małe opóźnienie :P
Krótko z mojej strony: Pełne poparcie dla ostatniej pozycji. Szpakowski przez wiele lat dał się pokazać, jako najbardziej smęcący komentator piłkarski. W jego komentarzach brakuje mi werwy, wciągania kibica i ogólnie angażu emocjonalnego Traktuje to jako chyba wręcz zwykłą pracę do zwyczajnego odklepania, wykonaną przy podpartej na przemian jednej i drugiej ręce. Do tego liczne, może drobne, ale wyjątkowo irytujące lapsusy. Naprawdę szkoda, bo ostatnio chyba obserwowałem pewną przemianę in plus, ale poprzednie lata jednak mocno mi utkwiły.
Natomiast liderem dla mnie jest Tomasz Zimoch - facet jak nawet pitoli farmazony to robi to w taki sposób, że po prostu wybacza mu się z automatu - facet niesamowicie wciąga słuchacza i rozpala do czerwoności i za to ma u mnie wielki szacunek!
Generalnie piłkę oglądam wyjątkowo rzadko, ale fajnie też wspominam Laskowskiego, a liderzy to również zgrani goście i fajnie komentujący.
Pozdrawiam! :) Dzięki za zaproszenie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nowik

Ja nie mam ulubionego komentatora piłkarskiego. Uwielbiam natomiast komentarze Wojtka Michałowicz który komentuję NBA i Euroligę. Niesamowity z komentator z niezwykłą wiedzą i z fenomenalnym profesjonalizmem ; )

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
DyDeK

Mało mam do czynienia z hiszpańską, ale jako tako Wolskiego kojarzę, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Co do reszty zgoda, mamy wielu fajnych komentatorów, nic tylko się cieszyć. Dzięki za swoje kilka zdań kolego:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Dobry pomysł, dobre wykonanie. Super Dydek :D Osobiście mam trzech ulubionych komentatorów, tj. Wymieniony przez Ciebie Laskowski, Twarowski oraz Wolski. Co do tego pierwszego, jest dla mnie wzorcem w...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Rajon22

Dorzucę swoje kilka słów.Dobry jest Błachut z eurosportu i ten jego tekst."A teraz zaprezentuję się Taku Takuchi" i kiedyś na antenie powiedział że jakaś znawczyni japońskiego powiedziała mu że źle wymawia nazwisko Taku Takeuchiego. xD

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 19 listopada 2014 [2 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kurs

Dobry pomysł, dobre wykonanie. Super Dydek :D
Osobiście mam trzech ulubionych komentatorów, tj. Wymieniony przez Ciebie Laskowski, Twarowski oraz Wolski.
Co do tego pierwszego, jest dla mnie wzorcem w tym zawodzie i nie mam tu żadnych zastrzeżeń. Głos, obiektywizm, budowanie napięcia, znajomość tematu, przygotowanie do meczu - wszystko to na 5 z plusem. Niedawno zadziwił mnie w spotkaniu Realu z 3 ligowcem(UE Cornella). Facet wiedział o nich wszystko! Rozpoznawał ich po twarzach, wiedział czym się zajmują poza grą w piłkę, ile zarabiają, znał historie tego malutkiego klubu, wszystkie wyniki tej drużyny itd.. 3-cio ligowca z Hiszpanii! - fantastyczne przygotowanie do pracy.
Na temat Twarowskiego było powiedziane dużo, wiec co tu dodawać - świetny w swoim fachu.
Nie wiem czy ktoś wspomniał o panu Rafale Wolskim, ale osobiście mam z nim ostatnio najwięcej do czynienia i bardzo go polubiłem. Mógłbym go słuchać bez końca. Jest jednym z nielicznych komentatorów La Liga który jest po prostu obiektywny, a na antenie nie robi z siebie nie wiadomo jakiego znawce, jak ma to w nawyku Jagoda czy Orłowski.
Dalej jest szereg pozytywnych komentatorów, którzy po prostu dobrze wykonują swoją pracę nie wywołując u mnie jakiś skrajnych emocji: np Borek, Jasina, Durda czy Pełka.
Szczególnie drażnią mnie natomiast trzy postaci. Jeden to człowiek do którego mam duży sentyment, który jednak charakteryzuje się brakiem obiektywizmu, okropnymi babolami i nieraz nieprzygotowanie do swojej pracy, a który myśli, że nikt się nie będzie czepiał, bo ma na nazwisko Szpakowski..
Bez zbędnych wyjaśnień, nie lubię też słuchać Sergiusza Ryczela i Iwańskiego.
Wykraczając poza kopaną, najlepszym komentatorem w Polsce jest dla mnie Tomasz Swędrowski :)
Dzięki za zaproszenie, możliwości przedstawienia swoich wypocin i gratuluje fajnego bloga :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

ostatnia odpowiedź: 18 listopada 2014 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.